La Liga: néggyel nyert a Betis, győzött a Villarreal

K. B.K. B.
2021.12.12. 20:25
A Villarreal legyőzte a Rayo Vallecanót (Fotó: Getty Images)
Fontos győzelmet aratott az idén Európa-liga-győztes Villarreal a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójában: hazai pályán 2–0-ra legyőzte a BL-indulásért küzdő újoncot, a Rayo Vallecanót. Szintén vasárnap a Real Betis 4–0-s diadalt aratott a Real Sociedad felett.

A mostani bajnoki évadban nem túl jól teljesítő, 3 győzelmet, 7 döntetlent és 5 vereséget maga mögött tudó Villarreal dominált az első félidőben: a labdabirtoklásban, a kapura lövési kísérletekben és nem mellesleg a gólokban is a Rayo Vallecano fölé kerekedett: a hazaiak rövid időn belül kettőt is lőttek, a 32. percben Aissza Mandi volt eredményes, míg a 36.-ban Gerard Moreno, büntetőből. A második 45 percben a vendégek teljesítettek jobban, de nem tudták feltörni a hazaiak védelmét. Újabb gól nem született, 2–0 lett a vége.

A sorozatban három győzelmet maga mögött tudó Real Betis a Real Sociadadot fogadta, és hiába diktáltak nagyobb iramot a vendégek, Álex Moreno révén a 14. percben megszerezte a vezetést. A második félidőben már a Betis játszott veszélyesebben, és ez az eredményben is megmutatkozott: Juanmi, Nabil Fekir is betalált, Moreno pedig duplázott, így 4–0-ra nyert a hazai együttes, amely a harmadik helyen áll a tabellán.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ
Villarreal–Rayo Vallecano 2–0 (Mandi 32., G. Moreno 36. – 11-esből)
Real Betis–Real Sociedad 4–0 (Á. Moreno 14., 79., Juanmi 57., Fekir 67.)
Osasuna–FC Barcelona 2–2 (David García 14., Ávila 86., ill. Nico 12., Abde 49.)
KÉSŐBB
Real Madrid–Atlético Madrid 2–0 (Benzema 16., Asensio 57.)

HÉTFŐN
21.00:
Cádiz–Granada (Tv: Spíler2)

KORÁBBAN
Szombaton játszották
Valencia–Elche 2–1 (Guedes 23., Piccini 86., ill. Boyé 75.)
Athletic Bilbao–Sevilla 0–1
(Delaney 38.)
Espanyol–Levante 4–3 (Darder 6., De Tomás 49., Javi Puado 60., 72., ill. De Frutos 11., Son 26., Morales 57.)
Kiállítva: Son (Levante, 78.)
Alavés–Getafe 1–1 (Joselu 86., ill. Enes Ünal 20.)
Kiállítva: Lejeune (Alavés, 90+3.)