La Liga: Messi 11-est hibázott, a kapufák „remekeltek”

2017.12.17. 22:38
Ahogy az ősi mondás tartja, jó brazilnak barátja a kapufa – Paulinho (jobbra) és Luis Suárez is duplázott (Fotó: AFP)
A Barcelona labdarúgócsapata 4–0-ra győzött hazai pályán a Deportivo La Coruna ellen a La Liga 16. fordulójában.

Szinte felborult a pálya az első félidőben, a Barcelona sorra alakította ki a helyzeteit, de ki is hagyta azokat. Egészen a 29. percig, amikor Lionel Messi a lesre játszó védők között teljesen üresen vette át a labdát, önzetlenül lepasszolta azt Luís Suáreznek, akinek már csak az üres kapuba kellett továbbítania.
A 41. percben Messi lövése után a labda a kapufáról Paulinho elé pattant, a brazil pedig éles szögből, védője szorításában nem hibázott, 2–0.

A második félidőben kis túlzással ugyanilyen gólok születtek. Előbb Suárez talált be közelről Sergi Roberto jobb oldalról érkező keresztpassza után, majd Paulinho botlott bele a Jordi Alba lövése után a kapufáról rápattanó labdába (4–0).

A kettő között Messi tizenegyesét kivédte Rubén Martínez, ezzel az argentin támadó lett az első olyan Barca-játékos Samuel Eto'o 2005-ös „pontatlanságai” óta, aki egy naptári évben legalább három büntetőt elrontott a La Ligában.

Belefért, mert a Barcelona lefutballozta a pályáról a Deport, Ernesto Valverde vezetőedző csak amiatt sopánkodhat, hogy Paco Alcácer izomsérülést szenvedett a bal lábában, és a klub tájékoztatása szerint három hétre kidőlt.