Benzema duplázott, Vinícius Júnior is betalált, nyert a Real Madrid...

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.03.14. 20:50
Két gól, majd sérülés... (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójának záró mérkőzésén a Real Madrid 3–0-ra nyert a Mallorca vendégeként, ezzel tíz pontra növelte előnyét a tabella élén.

SPANYOL LA LIGA
28. FORDULÓ
Mallorca–Real Madrid 0–3 (0–0)
Palma de Mallorca,Visit Mallorca Stadion,17 191néző.V:Sánchez Martínez
Mallorca:Sergio Rico – Maffeo, Valjent, Raillo, Brian Oliván – Kubo (Li Kang In, 78.), I. Baba (Ndiaye, 87.), Antonio Sánchez (Sevilla, 68.), Dani Rodríguez (Grenier, 86.) – Ángel Rodríguez (Prats, 68.), Muriqi.Vezetőedző:Luis García
Real Madrid:Courtois – Lucas Vázquez (Carvajal, 70.), Nacho, Alaba, F. Mendy (Marcelo, 80.) – Casemiro (Camavinga, 60.), F. Valverde (Modric, 60.), T. Kroos – Rodrygo (Asensio, 72.), Benzema, Vinícius Júnior.Vezetőedző:Carlo Ancelotti
Gólszerző:Vinícius Júnior (55.), Benzema (77., 82. – az elsőt 11-esből)

A PSG és a Barcelona közötti mérkőzések között komolyan vette a Real Madrid a Mallorca elleni idegenbeli bajnokit, ugyan pihent pár alapember, de Casemiro és Ferland Mendy négy sárga lappal a háta mögött is kezdőként lépett pályára.

A vártnál sokkal jobbal futballozott a rossz formában lévő Mallorca, egy alkalommal csak a kapufa mentette meg a Realt, a másik oldalon Vinícius Júnior és David Alaba közeli lövésénél a kapufát jegyző Pablo Maffeo, majd Antonio Raíllo mentett hatalmasat.

A Real az előző 11 mérkőzésén csak egyszer szerzett gólt az első félidőben (a Real Sociedad ellen, akkor kettőt is).

A második félidőben a mezőny egyik legjobbja, a ghánai középpályás, Iddrisu Baba hibája után Vinícius Júnior gólt szerzettKarim Benzema passzából, majd a Vinícius által kiharcolt büntetőt a francia csatár értékesítette, ezzel el is dőlt a mérkőzés.

Rodrygót és Ferland Mendyt is sérülés miatt kellett azonban lecserélni, ez nem jött jól a madridiaknak...

A két gólt között Carlo Ancelotti a pályára küldte Luka Modricot, Eduardo Camavingát, a volt mallorcai Marco Asensiót és Daniel Carvajalt is, Mendy helyére Marcelo állt be, aki egyszer nagyot mentett a kapuja előtt, és gólpasszt adott Karim Benzemának, aki azonban megsérült a gólszerzés közben.0–3

A Real tíz ponttal vezet a második helyen álló Sevilla előtt, ilyen előnyből még sohasem bukta el a bajnoki címet az éllovas a La Ligában...

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Rayo Vallecano–Sevilla 1–1 (Bebé 46., ill. Delaney 63.)
Real Betis–Athletic Bilbao 1–0 (B. Iglesias 20.)
Real Sociedad–Alavés 1–0 (Zubimendi 70.)
Barcelona–Osasuna 4–0 (Ferran Torres 14. – 11-esből, 21., Aubameyang 27., Puig 75.)
Granada–Elche 0–1 (Fidel 11.)
Villarreal–Celta Vigo 1–0 (Parejo 64.)
Getafe–Valencia 0–0
Levante–Espanyol 1–1 (Dani Gómez 80., ill. Puado 50.)
Atlético Madrid–Cádiz 2–1 (Joao Félix 3., De Paul 68., ill. Negredo 45.)

20. Levante283101530–55–2519

Benzema a legtöbb gólt szerző francia futballista: ő 413 gólos, Thierry Henry 411-ig jutott.

Az aktív játékosok közül Benzema szerezte a legtöbb fejes gólt a La Ligában, 34-et (16-ot az első 9 idényében, 18-at Ronaldo távozása óta). A második 31-gyel Álvaro Negredo, a harmadik 29-cel Raúl García.

A La Liga 9. legjobb gólszerzője 214 góllal Messi (472), Cristiano Ronaldo (311), Zarra (251), Hugo Sánchez (234), Raúl (228), Di Stéfano (227), César Rodríguez (222) és Quini (219) mögött.

Karim Benzema 22 gólt lőtt 25 bajnokin ebben az idényben, az előző négy idényben rendre eljutott 20 gól fölé, a topligákban ezzel csak Robert Lewandowski dicsekedhet!

Benzema a meccs embere, sorozatban ötödször kapott ki a Mallorca.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Asensio jobbal kapura lő a 16-os elől, szögletre pattan a labda.

90+4. perc Li Kang In ballal az ötösre ível, Muriqi azonban nem fejel, hanem kezez.

90+2. perc
Marcelo nem figyel most, Muriqi ballal 22-ről a léc fölé lő, egy méternyivel, nagy erővel.

Öt perc a ráadás!

90. perc Olivas beadását a kapu mellé fejeli az ötös elől Prats, előtt Li Kang In kicselezte Alabát, az ötös előtt járt már, de Marcelo szerelte őt.

89. perc Alaba mellől a léc fölé fejel Li Kang In hat méterről, középről, Maffeo beadásáből.

A Real Madrid előző három idegenbeli bajnokijából csak 1-et nyert meg, kétszer gólt sem lőtt.

A Mallorca előző 4 hétfői meccséből 3-at megnyert, odahaza tíz meccse nem kapott ki hétfőn. A Real hétfőn nem kapott ki 2010 óta.

85. perc
A bal vádlija fáj az éknek, leül, ápolás a pályán.

2013 óta most először adott Marcelo gólpasszt Benzemának!

Benzema sántikál, a levegőben combon rúgta a gól előtt Maffeo. Nacho lába is fáj, ápolás.

82. PERC NAGYON ELDŐLT, KARIM BENZEMA Marcelo balról jövő, ballábas beadását középről, Maffeo mellől, 8 méterről a bal felsőbe fejeli. Rico nagyot repült, de nem érte el: 0–3!

79. perc Mendy a földön ül, csere lesz! Marcelo váltja majd.

78. perc Li Kang In
be, Kubo le.

77. PERC KARIM BENZEMA jobbal a jobb alsóba lő, Rico balra el. 2–0!

76. perc Pablo Maffeónak sárga lap reklamálásért, eltiltás is.

75. perc BÜNTETŐ! Benzema bedob egy cselt az ötös bal sarka elől, jobbal nem lő, Vinícius elé passzol, nem a legjobban, de Olivas ellöki a brazilt, látványosan.

800 bajnoki gól esett ebben a stadionban, 440-et a hazaiak szereztek, a legtöbbet a volt realos Samuel Eto'o, 35-öt. A vendégektől a legtöbbször Messi és Raúl talált be (6-6).

70. perc Marco Asensio és Daniel Carvajal be, és Vázquez és Rodrygo le.

Ápolás, hordágy, komoly az ügy.

68. perc Antonio Raíllo
kap sárga lapot Rodrygo felrúgásáért.

68. perc Abdón Prats be, Ángel le, ékcsere. Salva Sevilla be, Sánchez le, motorcsere.

60. perc Luka Modric be, Valverde le, Eduardo Camavinga be, Casemirót gyorsan lehozza Ancelotti.

A Real Madrid először kaphatna ki kétszer egymás után a Mallorca otthonában, ha fordítanának a hazaiak. Az előző 8 itteni meccséből 5-ön nyert a Real, két iksszel.

58. perc Casemiro mellel ment a 16-os előtt Oliván beadása után, kissé kézgyanúsan. Megússza. D. Rodríguez jobblábas szabadrúgása pocsék.

57. perc Kubo kapura tör, de szereli őt a 16-os előterében Vázquez.

A VAR szerint nem volt szabálytalan Valverde szerelése. Határeset.

55. PERC ITT A GÓL, Baba eladja a labdát, Valverde Benzemához passzol, ő VINÍCIUS JÚNIORHOZ, aki a kapu közepébe lő az ötös elől, kissé balról, hét méterről, a kapus lába között. Ballal: 1–0! Jöhet a tánc.

54. perc Valverde igen bátor, odarúg a nagy formában játszó Babának. Carlo Ancelotti reklamál, sárga lap.

53. perc Mendy bal oldali beadásába belevetődik D. Rodríguez, kirúgás, mert visszapattant a vendégvédőre.

52. perc Dani Rodríguez bal oldali beadását Ángel 14-ről nagyon a bal sarok mellé fejeli.

52. perc Lucas Vázquez kap sárga lapot Kubo ellökéséért.

46. PERC FOLYTATJUK!

68 százalékban volt ma a labda a Realnál, 7-szer lőtt kapura, 2-szer a kapu felületére, a hazaiaknál ez az arány 6/3.

A Real az előző 11 meccsén csak egyszer lőtt gólt az első félidőben, a Sociedad ellen (kettőt).

Luis García mérlege az éllovasok ellen: 10 meccs, 2 iksz, egy siker, 7 vereség. Garcíának ez a 28. meccse a Mallorca élén, máris ott van a TOP 10-ben ebben a klubban! Gregorio Manzano 221-gyel rekorder.

Samuel Eto'o 7

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Kubo bedob a balon két remek cselt, a beadást elrúgja Ángel elől a jól kilépő Nacho!

Két perc a ráadás.

44. perc Vinícius megvillan, a passzát Alaba ballal a bal alsóba lőné kissé balról, 11-ről, a kapus már verve, de Raíllo elrúgja a labdát.

43. perc A szöglet előtt Valjent löki picit Casemirót, aki hatalmasat esik, ám hiába.

42. perc ZSENIÁLIS! Benzema sarokkal ad remek passzt Viníciusnak, aki jobbal nyolcról lő, de Maffeo érkezik egy háromméteres becsúszással, és blokkolja a bal alsó irányába tartó labdát!

40. perc Kroos megúszott egy sárga lapot lerántásért, majd jobbal 22-ről jócskán a léc fölé lő, középről.

39. perc Muriqi balra dobja a labdát Kubónak, ő ballal a kapu felé futó Ángelhez emel, de Courtois él a játékkal, elkapja a labdát.

35. perc MELLÉ, Maffeo ballal nem sokkal lő a bal alsó mellé tízről, Mendyt szerelve, a kapufa tövét is érte a labda. Előtte Muriqi pazar emelése után Ángel ziccerben volt, de az ötösön Nacho kőkeményen, ám szabályosan szerelte. A VAR szerint is.

Utóbbi nyakon ragadta a brazilt.

30. perc Sárga lap emiatt nincs... csak a dulakodás után, kettő is. Vinícius Júniornak és Ángel Rodrígeznek.

29. perc Maffeo szereli becsúszva a balon a Rodrygo keresztpasszával meginduló Viníciust.

28. perc Vinícius ad be egy csel után balról jobbal, Kroos estében jobbal a bal alsó mellé lő középről, 23 méterről. Rico sétálva biztosított.

27. perc Oliván kicselezi Casemirót, és ballal a jobb alsót veszi célba 21-ről, Courtois legördül a labdáért. Meg is fogja.

Figura kellene. A Real 10 gólt szerzett ebben az idényben olyan akcióból, amelyben legalább 10-et passzoltak, csak a Liverpool jobb a topligákban ebben a műfajban (11).

23. perc
Kroos most balról végezhet el egy szabadrúgást, ez sokkal jobb (és most Vinícius sem futott lesre, mint az imént), Raíllo azonban elfejeli a labdát a bal, azaz a túlsó sarok elől.

21. perc Kroos jobb oldali beadását kifejeli az ötös elől Muriqi.

18. perc Rodríguez ravasz gurítását Kubo ballal a bal alsó mellé vágja 22-ről, középről.

A japán mellkasa fáj, de folytatja.

17. perc Federico Valverde kap sárga lapot Kubo felrúgásáért a 16-os bal sarka előtt.

Jovics a lelátón: egészséges, de nem fért a keretbe.

13. perc Casemiro odacsúszik Ángelnek, sárga lap... nem jár érte.

11. perc MELLÉ, Oliván emel balról ballal az ötös elé, Alaba csak néz, de Muriqi jobbal nagyon elvéti kapásból a bal alsó sarkot!

A Mallorca elbukott 9-et az előző 11 Real elleni meccséből, egy iksz mellett, de 2019-ben itt nyert ellene, egy nullára.

6. perc HELYZET, Vinícius passzát Benzema az ötös bal sarkáról ballal Ricóba lő. Valjent lökte picit, de nem ért 11-est. A szöglet után Vinícius sarkazása után Mendy ballal kissé balról, 21 méterről nem sokkal lő a jobb felső sarok mellé!

5. perc Kubo elmegy a bal szélen, Casemiro ellöki... tovább.

4. perc Muriqi megindul a bal szélen Vázquez hibája miatt, de közbelép Nacho, bedobás. Ancelotti mérgesen kiköpi a rágógumiját.

3. perc Vázquez jobb oldali beadását az ötösön Raíllo zsákmánya lesz.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Készültek a drukkerek mára. A zenekar már levonult.

A hazaiak piros mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Ebben az idényben a 16. verzióban áll ki a Real védelme...

Casemiro és Mendy is négy sárgával játszik, Carvajal, Modric pihen.

Egy kis örökmérleg: 67 mérkőzés, 15 mallorcai és 40 madridi sikerrel, 60, ill. 137 rúgott góllal.