La Liga: korai öngól, Courtois-bravúr – a Real megverte a Valenciát

2018.12.01. 22:45
Az első gólért megharcoló Dani Carvajalt ölelgetik a társak (Fotó: AFP)
A Real Madrid Daniel Wass öngóljának és Lucas Vázquez találatának köszönhetően 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Valenciát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójában.

A Real Madridból az alapemberek közül ezúttal Marcelo, Casemiro és Toni Kroos hiányzott, így a középpályán az idei Aranylabda első számú várományosa, Luka Modric mellett együtt kezdhetett Marcos Llorente és Dani Ceballos, míg a védelem bal oldalán Sergio Reguilón szerepelt.

A királyiak nagyszerűen kezdték a meccset, hiszen már a nyolcadik percben megszerezték a vezetést, igaz, ehhez kellett a valenciai védelem segítsége is. Modric beadása után Karim Benzema, ahelyett, hogy öt méterről a kaput vette volna célba, mellel le akarta készíteni a labdát Gareth Bale-nek, de csúnyán elméretezte magát. A jobb oldalon érkező Dani Carvajal azonban megküzdött a labdáért, két védőn is átjátszotta magát, majd középre emelt, ahol Daniel Wass a saját kapujába fejelt (1–0).

A Real Madrid a folytatásban is fölényben játszott, de nem jól, a szünet előtt már nem változott az eredmény. Az első félidőben Marcos Llorente 98 százalékos pontossággal passzolt, a 49 átadásából 48 társat talált. (A mérkőzés végén aztán 83/79-es mutatóval zárt, ami a hatékonyságát tekintve az eddigi legjobbja a Madridban bajnoki meccsen.)

Santiago Solari vezetőedző a 63. percben lecserélte Bale-t, akit füttyszóval búcsúztatott a Santiago Bernabéu Stadion közönsége; a walesi szélső 10 meccs óta, egészen pontosan 793 perce gólképtelen a La Ligában.

A 78. percben Michy Batshuayi ziccerénél Thibaout Courtois hatalmasat védett, s bár az asszisztens beintette a lest, a védelem bal oldalán az egyik Real-játékos beragadt, így a videobíró segítségével a játékvezető vélhetően megadta volna a találatot, ha a belga támadó a kapuba talál.

A Valencia ezt követően tovább rohamozott, a védelme azonban szellőssé vált, amit a blancók kihasználtak: a 83. percben Benzema okos előkészítését követően Lucas Vázquez lőtt a félig üres kapuba (2–0). Ekkor már Isco is a pályán volt, aki a Roma elleni keddi meccsen a kispadra sem ülhetett le.

Ha nem is sziporkázva, de a Real Madrid megnyerte a meccset, így megelőzte a Getafe otthonában vereséget szenvedő Espanyolt.

A tabellán elfoglalt helyezések alapján a forduló rangadóját vasárnap az Alavés (4.) és a Sevilla (1.) vívja, míg a Barcelona (2.) a Villarrealt (17.) fogadja.

SPANYOL LA LIGA
14. FORDULÓ

Real Madrid–Valencia 2–0 (Wass 8. – öngól, Lucas Vázquez 83.)

Korábban
Getafe–Espanyol 3–0 (Molina 55., Mata 65., Antunes 80.)
Celta Vigo–Huesca 2–0 (Iago Aspas 38., 77.)
Real Valladolid–Leganés 2–4 (Toni 50., Enes Ünal 93., ill. Sziovasz 11., Óscar 42., G. Carrillo 66., 75.)
Rayo Vallecano–Eibar 1–0 (Embarba 53.)