La Liga: kilenc mérkőzés óta veretlen a Villarreal

B. D. K.B. D. K.
2020.11.08. 15:53
Gerard Moreno (balra) együttese vezeti a spanyol bajnokságot (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén a Villarreal idegenben legyőzte a Getafét.

A Villarreal egészen elképesztő formának örvend, legutóbbi nyolc mérkőzésén veretlen maradt. A Getafe elleni összecsapást is jobban kezdte a vendégcsapat – a 11. percben egy remek összjátékot követően Paco Alcácer révén megszerezte a vezetést. 0–1

A 16. percben aztán egy hosszú kirúgás utáni visszafejelt labdát gyűjtött be Mauro Arambarri és lőtt irgalmatlanul nagy gólt kb. 25 méterről. Kétségtelenül, a forduló egyik legnagyobb találata! 1–1

Egy perccel később azonban ismét előnybe került a Villarreal: Manuel Trigueros vette be közelről a hazai kaput. 1–2

A 62. percben Gerard Moreno eldöntötte a mérkőzést: Alcácer középre tett labdájára érkezett a 28 éves támadó, aki 10 méterről nagy erővel lőtt a hálóba. 1–3

A meccs hajrájában újra eredményesek voltak a vendégek, viszont Gerard második találatát les miatt annullálta a játékvezető.

Több gól már nem esett, így minden sorozatot figyelembe véve immár kilenc tétmérkőzés óta nem talált legyőzőre a Villarreal, amely győzelmének köszönhetően a tabella élére ugrott.

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ

Getafe–Villarreal 1–3 (Arambarri 16., ill. Paco Alcácer 11., Trigueros 17., Gerard Moreno 62.)
16.15: Real Sociedad–Granada (Tv: Spíler2)
18.30: Levante–Alavés (Tv: Spíler2)
18.30: Valladolid–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2)
21.00: Valencia–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
Szombaton játszották
Atlético Madrid–Cádiz 4–0
(Joao Félix 8., 90+1., M. Llorente 22., L. Suárez 53.)
Sevilla–Osasuna 1–0 (Ocampos 59. – 11-esből)
Barcelona–Real Betis 5–2 (O. Dembélé 22., Griezmann 49., Messi 61., 83. – az elsőt 11-esből, Pedri 90., ill. Sanabria 45+2., Loren 73.)
Huesca–Eibar 1–1 (Rafa Mir 67., ill. Burgos 38.)