La Liga: kétgólos hátrányból jött vissza, mégis kikapott a Bilbao

CS. M.CS. M.
2022.02.14. 22:59
Kubo Takefusza lövése döntött (Fotó: Getty Images)
A Mallorca 3–2-re legyőzte otthon az Athletic Bilbaót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 24. fordulójának záró mérkőzésén, hétfőn.

A baszkföldiek ötmeccses veretlenségi sorozattal érkeztek meg a Mallorca elleni mérkőzésre, de a tabella alsó felében található hazaiak fél óra alatt alaposan felborították a papírformát. A 22. percben Salva Sevilla büntetőjével szerezte meg a vezetést a Mallorca, nyolc perccel később pedig Ángel gólja révén növelte előnyét (2–0).

A második félidő elején aztán két perc alatt megváltozott minden: Raúl García, majd Alex Berenguer volt eredményes (2–2). Ezzel azonban még nem volt vége: a 88. percben a Real Madrid japán kölcsönjátékosa, Kubo Takefusza kilőtte a kapu bal oldalát, amivel meg is nyerte a meccset övéinek – a találatot végül Unai Simón öngóljának adták. 3–2

SPANYOL LA LIGA
24. FORDULÓ
Mallorca–Athletic Bilbao 3–2
(S. Sevilla 22. – 11-esből, Ángel 30., U. Simón 88. – öngól, ill. R. García 59., Berenguer 61.)

KORÁBBAN
Espanyol–Barcelona 2–2
(Darder 40., De Tomás 64., ill. Pedri 2., L. de Jong 90+6.)
Alavés–Valencia 2–1
(Loum 14., Joselu 76., ill. Guedes 62. – 11-esből)
Real Sociedad–Granada 2–0
(Oyarzabal 36. – 11-esből, Rafinha 74.)
Levante–Real Betis 2–4 (D. Gómez 43., 47., ill. Fekir 14., 49., E. González 29., William Carvalho 42.)
Atlético Madrid–Getafe 4–3 (Á. Correa 19., 45+4., Matheus Cunha 27., Hermoso 89., ill. Borja Mayoral 30., Enes Ünal 37., 42. – mindkettőt 11-esből)
Cádiz–Celta Vigo 0–0
Rayo Vallecano–Osasuna 0–3
(Moncayola 8., Rubén García 40., Kike García 90+3.)

Villarreal–Real Madrid 0–0

Sevilla–Elche 2–0 (A. Gómez 70., Rafa Mir 75.)

1. Real Madrid 24 16 6 2 48–20 +28 54
2. Sevilla 24 14 8 2 36–16 +20 50
3. Betis 24 13 4 7 45–29 +16 43
4. Barcelona 23 10 9 4 38–27 +11 39