La Liga: Uzuniék 0–2-ről felállva ikszeltek

CS. M., CS. B.CS. M., CS. B.
2022.04.03. 20:40
Hazai pályán győzött az Athletic Bilbao (Fotó: Getty Images)
Az Athletic Bilbao az Elchét, a Betis az Osasunát győzte le a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A Rayo Vallecano már a 17. percben 2–0-ra vezetett Granadában. Ám a szünet után nem sokkal felcsillant a reménysugár a hazaiak előtt, mivel Santi Comesana két perc alatt összeszedett két sárga lapot. Időközben Myrto Uzuni is beszállt, de nem ő, hanem Jorge Molina szépített a 67. minutumban. A KIÁLLÍTÁS ITT.

Az utolsó percekben jött a dráma: a meccs első találatát jegyző Alejandro Catena összehozott a Granadának egy tizenegyest, amelyet Luis Milla értékesített is, így Uzuniék 0–2-ről felállva kiharcolták a döntetlent. A BÜNTETŐ ITT!

Szinte megállíthatatlannak tűnik a jelenlegi kiírásban Juanmi: előbb a 13., majd 14. bajnoki gólját is megszerezte – duplájával már az első félidőben 2–0-ra vezetett a Betis az Osasuna ellen. Némileg ráijesztettek szépítő találatukkal a vendégek a sevillaiakra, de a nem éppen a góljairól híres William Carvalho és Alex Moreno biztossá tette a Betis győzelmét a hajrában.

A Valencia hazai pályán sem tudta felülmúlni a Cádizt, csakúgy, mint a két csapat őszi meccsén, gól nélküli döntetlen született.

Az Athletic Bilbao egyértelműen uralta az első félidőt, a 32. percben a vezetést is megszerezte. Végül a 86. percben zárta le a meccset a második góllal, igaz, a 92. percben még szépített az Elche.

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ

Real Betis–Osasuna 4–1 (Juanmi 34., 45+1., William Carvalho 82., Alex Moreno 88., ill. Budimir 65.)
Athletic Bilbao–Elche 2–1
(Berenguer 32., Villalibre 86., ill. Josan 90+2.)
Granada–Rayo Vallecano 2–2 (J. Molina 67., L. Milla 90+3., ill. Catena 6., S. Guardiola 17.)
Kiállítva: Comesana (51., Rayo Vallecano)

Getafe–Mallorca 1–0 (Borja Mayoral 82.)
Levante–Villarreal 2–0 (Morales 69., 90+1.)
Celta Vigo–Real Madrid 1–2 (Nolito 52., ill. Benzema 19., 69. – mindkettőt 11-esből) – BŐVEBBEN ITT!
Atlético Madrid–Alavés 4–1 (Joao Félix 11., 82., L. Suárez 75., 90. – az elsőt 11-esből, ill. Escalante 63.)

1. Real Madrid 30 21 6 3 61–26 +35 69
2. Sevilla 29 15 12 2 40–19 +21 57
3. Atlético Madrid 30 17 6 7 57–37 +20 57
4. Barcelona 28 15 9 4 56–29 +27 54
5. Betis 30 16 5 9 54–36 +18 53
6. Real Sociedad 29 13 9 7 29–29 0 48
7. Villarreal 30 12 9 9 48–29 +19 45
8. Athletic Bilbao 30 11 11 8 35–29 +6 44