La Liga: izgalmas meccsen megtörte a jeget a Valencia

K. B.K. B.
2022.02.26. 15:59
Megtört a jég: a Valencia hétmeccses nyeretlenségi szériát követően, Gabriel Paulista csodálatos góljával 1–0-ra nyert a Mallorca otthonában szombaton, a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójában. A Getafe 2–2-es döntetlent játszott az Alavésszel.

A Valencia kiválóan kezdte a találkozót, hiszen a 4. percben Gabriel Paulista elé fejelték a labdát, aki felnézett, „bemérte” a kaput, majd 30 méterről védhetetlen bomba lövést engedett el a bal felső sarok felé – a labda a keresztlécről pattant át a gólvonalon (VIDEÓ ITT!). Valencia kiválóan kezdte a találkozót, hiszen a 4. percben Gabriel Paulista elé fejelték a labdát, aki felnézett, „bemérte” a kaput, majd 30 méterről védhetetlen bomba lövést engedett el a bal felső sarok felé – a labda a keresztlécről pattant át a gólvonalon (VIDEÓ ITT!).

A folytatásban a Mallorca dominált, labdabirtoklásban és kapura lövési kísérletekben egyaránt – az első félidőben több mint négyszer, míg a másodikban kétszer annyit próbálkozott, mint a vetélytársa, de a 23 kapura lövéséből és a 14 szögletből egyetlen gólt sem tudott szerezni. Az utolsó néhány percben ráadásul emberelőnyben játszhattak a hazaiak, mivel Ilaix Moriba a második sárga lapját is megkapta. A Mallorcának így el kellett könyvelnie az 1–0-s vereséget és az ezzel járó nulla pontot. A Valencia különösen örülhetett, hiszen megszakadt a hétmeccses nyeretlenségi szériája.

Csak a szokásos: sorozatban a hatodszor is döntetlent játszott egymással a Getafe és az Alavés. A hazaiaknál a török Enes Ünal duplázott. 2–2

Egy kis stat: Enes Ünal 2022-ben már 8 gólnál jár a La Ligában. Ebben a naptári évben csak Robert Lewandowski szerzett nála több találatot (9) az öt topligát figyelembe véve. (Opta)