La Liga: Inaki Williams döntött a Bilbao–Villarrealon

2022.10.30. 20:32
A legutóbbi négy meccsén nyeretlen Athletic Bilbao hazai pályán Inaki Williams góljával 1–0-ra legyőzte a héten – kényszerből – edzőt váltó Villarrealt a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) vasárnapi játéknapján, így a „sárga tengeralattjárónál” vereséggel mutatkozott be az új szakvezető, Quique Setién.

Kiegyenlített csatát és mindössze egy-egy kaput eltaláló lövést hozott a tabella ötödik helyén álló Athletic Bilbao és a nyolcadik, de a héten edzőt váltó és az angol Aston Villa által szerződéséből kivásárolt Unai Emeryt Quique Setiénnel pótló Villarreal mérkőzésének első félideje. A baszk csapat pedig nem volt kifejezetten jó formában, hiszen legutóbbi négy mérkőzésén felváltva váltotta egymást döntetlen és vereség.angol Aston Villa által szerződéséből kivásárolt Unai Emeryt Quique Setiénnel pótló Villarreal mérkőzésének első félideje. A baszk csapat pedig nem volt kifejezetten jó formában, hiszen legutóbbi négy mérkőzésén felváltva váltotta egymást döntetlen és vereség.

Ennek ellenére a második félidőben már egyre aktívabbá váltak a hazaiak, akik Raúl García és Inaki Williams révén többször is veszélyeztettek, igaz, a „sárga tengeralattjárónak” is voltak lehetőségei. Az 59. percben viszont az imént említett páros összjátéka után előbbi jól ugratta ki utóbbit, Inaki Williams pedig idénybeli ötödik góljával vezetéshez juttatta a Bilbaót. VIDEÓ ITT!

Ezt követően is a hazaiak álltak közelebb a második gólhoz, mint a vendégek az egyenlítéshez, de már nem változott az eredmény – a baszkok négymeccses nyeretlenségi szériájukat törték meg az 1–0-s sikerrel.

SPANYOL LA LIGA
12. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Villarreal 1–0
(I. Williams 59.)
Real Sociedad–Real Betis 0–2 (Juan Cruz 86., Borja Iglesias 90+3.)

KORÁBBAN
Real Madrid–Girona 1–1 (Vinícius Jr. 70., ill. Stuani 80. – 11-esből)
Osasuna–Valladolid 2–0 (Ávila 12., M. Gómez 19.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Mallorca–Espanyol 1–1
(Muriqi 48., ill. Lazo 70.)
Kiállítva: Maffeo (Mallorca, 89.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Cádiz–Atlético Madrid 3–2
(Bongonda 1., Álex 80., Sobrino 90+9., ill. Joao Félix 85., 89.)
Sevilla–Rayo Vallecano 0–1 (A. García 61.)

Almería–Celta Vigo 3–1 (Lázaro 52., De la Hoz 60., Ínigo Eguaras 90+6., ill. Gabri Veiga 25.)
Kiállítva: Gabri Veiga (Almería, 32.)

Valencia–Barcelona 0–1 (Lewandowski 90+3.)