La Liga: idegenben nyert a Getafe, elmozdult a kieső helyről

2022.10.31. 23:00
Enes Ünal találatával nyert a Getafe (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójának utolsó mérkőzésén két kiesőjelölt csapat, az Elche és a Getafe találkozott, utóbbi nyert 1–0-ra.

A Getafe öt mérkőzés óta, míg az Elche zsinórban 11 mérkőzésen – azaz az idény összes tétmérkőzésén – nem tudott nyerni. A mérkőzés első félidejében két nagyobb helyzetet jegyezhettünk fel. A harmadik percben a hazaiak részéről Pere Milla veszélyeztetett közelről egy Getafe-bedobást követően, bő 10 perccel később pedig Borja Mayoral lövését védte nagy bravúrral Édgar Badía, az Elche kapusa.

Az 55. percben Carles Alená passzából Enes Ünal átvétel nélkül lőtte a labdát a kapuba (1–0). A török támadó negyedszer volt eredményes ebben a bajnokságban, míg az elmúlt négy, Elche elleni tétmérkőzésén háromszor talált be.

A 79. percben emberelőnybe kerültek a hazaiak: Jordan Amavi durva belépője után megkapta második sárga lapját. A 87. percben kezezés miatt tizenegyeshez jutott az Elche, Lucas Boyé gyenge lövését azonban David Soria kivédte.

A Getafe győzelmével elmozdult a kiesést jelentő pozícióból, míg az Elche továbbra is nyeretlenül a tabella utolsó helyén vesztegel. A madridi csapat előrelépésével a Sevilla került a kiesést jelentő 18. helyre.

Cádiz–Atlético Madrid 3–2
(Bongonda 1., Álex 80., Sobrino 90+9., ill. Joao Félix 85., 89.)
Sevilla–Rayo Vallecano 0–1 (A. García 61.)

Almería–Celta Vigo 3–1 (Lázaro 52., De la Hoz 60., Ínigo Eguaras 90+6., ill. Gabri Veiga 25.)
Kiállítva: Gabri Veiga (Almería, 32.)

Valencia–Barcelona 0–1 (Lewandowski 90+3.)
Athletic Bilbao–Villarreal 1–0 (I. Williams 59.)
Real Madrid–Girona 1–1
(Vinícius Jr. 70., ill. Stuani 80. – 11-esből)
Osasuna–Valladolid 2–0