Visszatért Messi, győzött a Barcelona a sereghajtó ellen

2021.01.03. 20:55
Frenkie de Jong gólja döntött (Fotó: AFP)
A Barcelona egyetlen góllal (1–0) nyerni tudott az Huesca vendégeként a La Liga 17. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ
Huesca–FC Barcelona 0–1
(0–1)
Huesca,El Alcoraz Stadion,zárt kapuk mögött. V:G. Fernández
Huesca:
Álvaro Fernández – Pulido (Real, 72.), P. Insúa, Sziovasz, Galán – Mosquera, Rico (I. Doumbia, 65.), Seoane (D. Ferreiro, 72.) – Sergio Gómez (Okazaki, 72.), Mir, Ontiveros.Vezetőedző:MíchelSánchez
Barcelona:Ter Stegen – Dest (Mingueza, 75.), R. Araújo, Lenglet, Alba – F. de Jong, Busquets (Pjanic, 75.), Pedri – Messi, Braithwaite (Griezmann, 81.), O. Dembélé.Vezetőedző:Ronald Koeman
Gólszerző:F. de Jong (27.)

Lionel Messi kisebb sérülését kiheverve a kezdőben kapott helyett, és igencsak csipkedte magát, már csak azért is, mert az 500. bajnokiján szerepelt a Barcelonában. Az első félidőben kihagyott egy ziccert, megtette ezt Jordi Alba, Pedri és Ousmane Dembélé is, de Messi passza utánFrenkie De Jongközelről már nem hibázott.

A kapott gól után is főleg a védekezéssel foglalkozott az Huesca, amely csak a második félidőben kezdett el nyíltabban futballozni, jellemző, hogy előtte a két szélső, Rafa Mir és a Barca-nevelés Sergi Gómez kvázi szűrőként fungált.

Mir azonban majdnem szemtelen gólt sarkazott egy szöglet után, de védett Marc-André ter Stegen, miközben Ousmane Dembélé két ziccert puskázott el, a futball örök törvényei szerint jött is a végén a hazai lehetőség, a csereként beálló Juan Carlos Real azonban ballal 14 méterről a kapusba lőtte az elé csorgó labdát.

Győzött tehát a sereghajtó ellen a Barca, Messi pedig az 500. La Liga-mérkőzése során megszerezte a 198. gólpasszát – 451 gól mellett!

KORÁBBAN
Alavés–Atlético Madrid 1–2
(Felipe 84. – öngól, ill. M. Llorente 41., L. Suárez 90.)
Eibar–Granada 2–0
(Gil 55., 76.)
Real Sociedad–Osasuna 1–1 (Ander Barrenetxea 46., ill. Jonathan Calleri 20.)
Athletic Bilbao–Elche 1–0(Muniain 25.)
Villarreal–Levante 2–1(Nino 19., Gerard Moreno 54., ill. S. León 73.)
Betis–Sevilla 1–1(Canales 53. – 11-esből, ill. Suso 48.)
Getafe–Valladolid 0–1(Weissman 37.)

Real Madrid–Celta Vigo 2–0(L. Vázquez 6., Asensio 53.)

20. Huesca1719714–26–1212

Messi a mérkőzés embere. A Barca a 87. stadionban tudott nyerni az élvonalban, ez ligarekord, a Real Madriddal holtversenyben. Messi nem talált be itt, öt ilyen stadion van, ahol az élvonalban nem lőtt gólt ellenfélként.

95 labdaérintés, a 2000 után születettek korrekordere ezzel Pedri

90+2. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Galán bal oldali beadása rossz, két perc a ráadás.

89. perc Mosquera beadása a kapusé, Realt meg szereli a 16-oson belül Araújo.

700 Fran (Deportivo La Coruna)

87. perc Real lő ballal 14-ről a kapus ölébe, Araújo rossz helyre kifejelt labdája után. A hazai mester kap sárga lapot reklamálásért.

85. perc Okazaki fejese kapuscsemege.

83. perc Javi Ontiveros kap sárga lapot Messi visszarántásáért.

82. perc Pulido ment vállal egy bal oldali beadást az ötös előtt.

82. perc Sziovasz ad majdnem egy gólpasszt Messinek, de Fernández kilép az ötös bal sarka és Messi elé!

479 Joaquín Alonso (Sporting Gijón)

81. perc Braithwaite le, Antione Griezmann be, Messi bedob erre egy pocsék szabadrúgást.

77. perc Dembélé ballal a kapusba lő az ötös bal sarkáról, mi maradt ki ismét? A futball szabályai szerint ilyenkor jön egy kapott gól...

A hazaiak mestere, Míchel Sánchez sorozaban 7. alkalommal kaphat ki a Barcától. Javier Ontiveros a második lehet, aki sorozatban három hazai meccsen betalál az Huesca színeiben, Chimy Ávila után.

77. perc Pedri passzát Pjanic jobbal 18-ról a léc fölé vágja.

75. perc Dest és Busquets le, Oscar Mingueza és Miralem Pjanic be.

73. perc Ontiveros feladja a labdát 23-ról a kapusnak, kissé balról.

72. perc Pulido, Gómez és Seoane le, Okazaki Sindzsi, David Ferreiro és Juan-Carlos Real be.

68. perc Pedri passzát Messi ballal az ötös bal sarka elől a kapusba vágja! Térddel ment Fernández. Ez volt Messi nyolcadik kapura lövése ma!

A Barcelona hét idegenbeli gólját a La Liga mostani idényében hét játékos szerezte: Ansu Fati, Sergi Roberto, Griezmann, Lenglet, Braithwaite, Messi és De Jong.

65. perc Rico le, Idrissou Doumbia be. Szűrőcsere.

Gómez Barca-nevelés, de már mint a Dortmund játékosa van itt kölcsönben.

62. perc MIR! Sarkazza jobbal az ötösről kapura Gómez jobb oldali szögletét, de eléri a labdát a jobbra vetődő Ter Stegen!

61. perc
Dembélé bedob két cselt, majd a 16-oson szereli Pulido.

60. perc Messi ballal nem sokkal lő a jobb felső mellé, 21-ről, kissé balról.

56. perc Lenglet emel remekül Dembélé elé, aki kissé balról 12-ről elpasszolja a labdát a kapus mellett, de ment a visszafutó Sziovasz. Braithwaite emel balról Messi elé, aki bevetődik a labdáért az ötös előterében, de nem éri el azt.

55. perc Ontiveros passza után Mir nem mer lőni ballal 12-ről, majd rosszul passzol balra Galánnak.

51. perc Gómez jobb oldali beadása Ter Stegené.

50. perc Busquets keresztpasszát ballal Messi 22-ről az égbe vágja. Messi: 2 meccs a Huesca ellen, 2 gól és 3 gólpassz a sovány mérleg...

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Bruno Fernandes, Wirtz, Pedri, Sané, Meunier, ki volt 2020 legjobb átigazolása?

A Barca az első bajnoki gólját szerezte itt. Koeman alatt most nyerhet először sorozatban két idegenbeli bajnokit a Barca.

E párharc legjobb góllövői
Pedro 4
Luis Suárez 2
Lionel Messi 2
Andrés Iniesta 2
Ivan Rakitic 2

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Hét hazai meccséből csak egyet nyert az Huesca, az Alavés ellen, de négy iksz is volt.

Mir apja anno az Elche és a Murcia bekkje volt, Magín Mir Martínez néven.

40. perc Mir védekezik, megrúgja Messit, szabadrúgás. Kissé balról, 21 méterről. Messi ballal a jobb felsőbe lőne, de hatalmasat véd Fernández! Micsoda vetődés!

40. perc Az első hazai korner, Rico megrúgja aztán a mentő Pedri bokáját. Nulla lövés itt, 11 ott, de abból csak 3 ment kapura.

37. perc Mir szélső, de szűrőt játszik, most védőként segít, de nem kellene, szerencséjére rossz passzát Dembélé jobbal 7-ről a kivetődő kapusba vágja. Mir a Wolverhampton kölcsönjátékosa.

A Barca előző 4 meccsén 20 gólt lőtt az Huescának, és csak hármat kapott. A Barca 2015 óta nem kapott ki az év első meccsén, akkor a Real Sociedad volt a tettes.

32. perc Messi ballal 23-ról a jobb alsó mellé lő. Messi az előző évben a ligában a legtöbb gólt (20) szerezte, és a legtöbb gólpassz (16) az ő nevéhez fűződik.

31. perc Messi passzát ballal hétről Braithwaite Pulidóba rúgja, majd Messi lő jócskán a jobb felső fölé 23-ról, kissé jobbról. Insúa is közbelépett még.

29. perc Pedri remek passzát elsodorja Messi lábáról az ötös bal csücskénél Pulido, de már les.

De Jong 2. gólja az idényben, 21. meccsén.

Az Huesca még soha nem nyert a La Ligában a Barca ellen, rekordvereségét is tőle szenvedte el, nyolc kettő lett két éve.

27. PERC ITT A GÓL! Messi bal oldali beadását Seoane elől FRENKIE DE JONG az ötösről jobbal a bal alsóba teszi. 0–1!

25. perc Braithwaite körömpasszát Alba ballal az ötös bal sarkának előteréből az oldalhálóba vágja.

A még aktív játékosok közül a legtöbb La Liga-mérkőzés
565 Joaquín
506 Sergio Ramos
502 Raúl García
500 Messi

21. perc Ez sincs bent, Dembélé beadását Pedri hatról a léc fölé fejeli, Seoane elől.

76 százalékban a Barcáé a labda eddig.

18. perc Pedri passzol jobbal remekül Dembéléhez, aki jobbal 11-ről fejen találja Pulidót. A francia remek szólót mutatott be előtte.

15. perc Ter Stegen veszi lesz remekül Busquets magas hazaadását a gólvonal előtt.

13. perc Dembélé lő ballal a léc fölé 17-ről, kissé balról.

9. perc
Ezt is, Gómez mellől Alba ismét szabadon ad be ballal, Messi ballal méterekkel töri az ötös bal sarka elől a labdát, kapásból, Nagyon elvétette a rövid sarkot.

Ezt művészet volt azért kihagyni.

7. perc DE NAGY VÉDÉS! Dembélé passzol Albának, beadását Pedri négy méterről jobbal a bal alsóba tenné, de hatalmasat véd Fernández!

3. perc Seoane nem mer lőni jobbal 16-ról, a passza rossz Mirnek, kirúgás.

2. perc Messi kap egy jó emelést a jobbon Busquetstől, Sziovasz azonnal kirohan rá.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak vörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta sárgában.

„Hogyha egy marslakó leszáll a Földre és meglátja a VAR-t, egyből észreveszi, hogy az a Real Madridnak kedvez." Kiemelte: a Barcelona tekintélye nem olyan, mint régen volt. „Itt az ideje, hogy helyreállítsuk a klubot" – jelentette ki. Megjegyezte, nem foglalkozik azzal, hogy őt tartják a közelgő választás legnagyobb esélyesének. „Optimista vagyok és győztes gondolkodásmódom van."

„Hatalmas lehetőséget szalasztottunk el azzal, hogy a világ legjobb játékosa játszik nálunk (Lionel Messi – a szerk.). Többször kellett volna megnyernünk a Bajnokok Ligáját. Mindenesetre a vezetésem idején a Real Madrid egyet sem nyert." Hozzátette: reméli, a Barcelona BL-sikertörténete tovább íródik majd.

„Mert imádom a Barcelonát – adta válaszul Laporta arra a kérdésre, hogy miért indul ismét az elnökválasztáson. – Szeretem a kihívásokat, és ez a legfontosabb most az életemben."

„Voltak hibáim (az első időszakban – a szerk.), de szívesebben emlékszem a jó dolgokra. Tanultam a hibákból, ezért nem fogom megismételni őket. Nem nézem a visszapillantó tükröt, csak arra fókuszálok, hogy mit teszek január 24-től."

Joan Laporta, az FC Barcelona elnöki posztjáért kampányoló elnökjelölt úgy véli, tanult a múltbéli hibáiból, és készen áll újra vezetni a katalán klubot.

Az FC Barcelona egyik elnökjelöltje, Emili Rousaud megígérte, hogy ha őt nevezik ki a klub élére a közelgő elnökválasztáson, akkor leigazolja a klubhoz a Borussia Dortmund 20 éves norvég csatárát, Erling Haalandot.

Egy kis örökmérleg: 4 találkozó, 1 iksz és 3 Barca-siker, 3, ill. 20 rúgott góllal.

JÖTTEK-MENTEK! 2009-ben Jaume Sobregrau a Huescától ingyen a Barcához igazolt.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Antonio Valera és Borja García sérült, a vendégektől Samuel Umtiti, Sergi Roberto, Gerard Piqué, Philippe Coutinho és Ansu Fati maródi.

„A csapat játékára, valamint eredményességére továbbra is óriási hatással van, ezért ő a világ legjobbja – idézte a Marca Ronald Koeman vezetőedzőt. – A jövője miatt nem aggódom, az idény végén lejár a szerződése, megvan a joga ahhoz, hogy eldöntse, hol akarja folytatni. Ezt mindannyiunknak tiszteletben kell tartani.”

Az Argentínából visszatérő LIONEL MESSI SZABADON TÁRGYALHAT más klubokkal, ami új helyzetet teremthet. Az Eibar elleni mérkőzést (1–1) kihagyó, a családjával Argentínában pihenő Lionel Messi visszatért Barcelonába, és kezdő lesz vasárnap az Huesca ellen. A jövője azonban továbbra is bizonytalan. Nemrégiben azt mondta a La Sexta csatornán leadott interjúban, még ő sem tudja, távozik-e a nyáron, mindenesetre január 1-jétől szabadon tárgyalhat más klubokkal, ami új helyzetet teremtett. Sőt, talán az sem túlzás, hogy a 21. századi labdarúgás történetében még nemigen volt példa arra, hogy ilyen szintű futballista az idény végén ingyen megszerezhető legyen.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ HUESCA–BARCELONA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!