La Liga: hét játékosuk maradt, ki is kaptak az éllovastól

M. D.M. D.
2020.11.08. 19:12
Mikel Oyarzabalék hozták a kötelezőt a viharvert Granada ellen (Fotó: AFP)
A Granada úgy kapott ki 2–0-ra a hozzá hasonlóan Európa-liga-csoportkörös Real Sociedadtól a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójában, hogy az első keret tagjai közül a koronavírusos megbetegedések miatt csak hét játékos (Darwin Machís, Nehuén Pérez, Yan Eteki, Jorge Molina, Kenedy, Roberto Soldado és a kolumbiai Luis Suárez) tudott elutazni a San Sebastián-i mérkőzésre.

A Granada jelezte a Spanyol Labdarúgó-szövetségnek, hogy szeretné elhalasztani a mérkőzést, de az RFEF versenybizottsága nem fogadta el a klub kérelmét, így az andalúziai egylet kénytelen volt ellátogatni San Sebastiánba – írta az As.

Mindezek ismeretében a bajnokságban eddig csak egy vereséget elszenvedő (Atlético Madrid, 1–6) Granada tisztesen helytállt az Anoetában, a Real Sociedad „csak” 2–0-ra nyert, az andalúziai egylet pedig (jobb híján...) több újoncot is avatott. A még a vezetőedzőjüket (Diego Martínez) is nélkülöző vendégek 19 fős meccskeretéből 11-en sosem játszottak még a klub első csapatában, és csak hat olyan labdarúgó állt rendelkezésre, aki volt már a kezdőcsapat tagja a La Ligában. Igaz, a különbség lehetett volna nagyobb is a két együttes között, a baszkok összesen 22 kapura lövéssel próbálkoztak, 73 százalékban birtokolták a labdát és Willian José révén kihagytak egy tizenegyest.

Egy büntetőt viszont belőttek, mégpedig a spanyol bajnokságban október legjobbjának megválasztott Mikel Oyarzabal jóvoltából, aki – amellett, hogy hat találatával vezeti a La Liga góllövőlistáját – Darko Kovacsevics (2002) és Antoine Griezmann (2013) után a klub történetének harmadik játékosa lett ebben az évszázadban, aki sorozatban öt bajnokin talált be az élvonalban.

A Granada egyébként a hosszabbításban, már emberelőnyben szépíthetett volna, de Darwin Machís büntetőt rontott.

Függetlenül a vasárnap esti Valencia–Real Madrid mérkőzés eredményétől, a Real Sociedad pontelőnnyel vezeti majd a spanyol bajnokságot a kéthetes válogatott szünetben.

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ

Real Sociedad–Granada 2–0 (Monreal 22., Oyarzabal 27. – 11-esből)
Kiállítva: Le Normand (Real Sociedad, 86.)
Levante–Alavés 1–1 (J. Morales 51., ill. Lucas Pérez 4.)
Kiállítva: Édgar Méndez (Alavés, 34.)
Valladolid–Athletic Bilbao 2–1 (Orellana 19. – 11-esből, Marcos André 48., ill. I. Williams 86. – 11-esből)

Később
21.00: Valencia–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Korábban játszották
Getafe–Villarreal 1–3
(Arambarri 16., ill. Paco Alcácer 11., Trigueros 17., Gerard Moreno 62.)

Szombati eredmények
Atlético Madrid–Cádiz 4–0
(Joao Félix 8., 90+1., M. Llorente 22., L. Suárez 53.)
Sevilla–Osasuna 1–0 (Ocampos 59. – 11-esből)
Barcelona–Real Betis 5–2 (O. Dembélé 22., Griezmann 49., Messi 61., 83. – az elsőt 11-esből, Pedri 90., ill. Sanabria 45+2., Loren 73.)
Huesca–Eibar 1–1 (Rafa Mir 67., ill. Burgos 38.)