La Liga: hazai pályán ikszelt az újonccal a Valencia

CS. M.CS. M.
2020.09.26. 18:05
A spanyol labdarúgó-bajnokság élvonalának (La Liga) harmadik fordulójában a Valencia hazai pályán fogadta az újonc Huescát, és hiába volt esélyesebb, nem tudott nyerni, sőt a helyzetek alapján örülhet a döntetlennek (1–1).
DÖNTETLEN VITORIÁBAN

A Getafe 0–0-s döntetlent játszott az első két meccsét elveszítő Deportivo Alavés vendégeként. A Getafe sorozatban az ötödik idegenbeli bajnokiján nem talált be – legutóbb június 23-án, a Valladolid otthonában szerzett gólt (1–1) –, s ebben az időszakban a három 0–0-s döntetlenjéből kettőt az Alavésszel játszott.

José Bordalás csapata vendégként legutóbb március elsején, még a koronavírus-járvány miatti kényszerszünet előtt nyert a La Ligában (Mallorca, 1–0).

Az első két fordulóban három pontot szerző Valencia az újonc Huescát fogadta a Mestallában. Hiába voltak a hazaiak a mérkőzés esélyesei, az első félidőben kevesebbet birtokolták a labdát ellenfelüknél, ráadásul csak egy kapura lövésig jutottak. Az Huesca pechjére a Valenciának ez is elég volt: a 38. percben egy kapu elé beívelt szabadrúgás után Daniel Wass tette bele a lábát a labdába, amely a kapuban kötött ki (1–0).

A második játékrészben is többnyire a hátrányban lévő Huesca kezdeményezett, de valódi veszélyt jelentő helyzetig nem tudott eljutni. Egészen a 64. percig, amikor egy szöglet után a századik spanyol első osztályú mérkőzésén szereplő Dimitriosz Sziovasz fejelhetett – a görög védő próbálkozása gyenge volt, ám pontos, így egyenlítettek a vendégek (1–1).

Sziovasz első görög labdarúgóként jutott el száz meccsig a La Ligában, és ő hazája történetének első játékosa, aki két különböző csapatban (az Huesca előtt a Leganésben) is betalált a spanyol élvonalban.

Bár a folytatásban is az Huesca próbálkozott többet, nem tudott újabb gólt szerezni, így döntetlennel ért véget a találkozó.