La Liga: három idényt követően feljutott a Girona

V. Á.V. Á.
2022.06.19. 23:02
Stuani szerzett vezetést a Gironának (Fotó: AFP)
A Girona 3–1-re győzött Tenerifén a spanyol labdarúgó-másodosztály feljutásért rendezett osztályozójának döntőjében, így feljutott az élvonalba.

Az 50-szeres uruguayi válogatott Cristhian Stuani büntetőből szerzett góljával juttatta vezetéshez a Gironát a Tenerife elleni visszavágón. A 35 éves támadó 24 gólt szerzett a 2021–2022-es bajnoki idényben.

Erre még válaszolt Carlos Ruíz az 59. percben, de a 68. percben egy öngóllal ismét vezetést szerzett a vendégcsapat. Sőt, a 80. percben Arnau Martínez is betalált. A hazai 0–0 után idegenben 3–1-re nyert a Girona, s feljutott az élvonalba, ahol három idényt követően szerepelhet újra.

A Girona a feljutásért rendezett rájátszás elődöntőjében az Eibart búcsúztatta 2–1-es összesítéssel, míg a Tenerife 3–1-es összesítéssel a Las Palmast. Az Almería és a Valladolid egyenes ágon jutott fel az élvonalba.