La Liga: három 1–0 után a Mallorca már eljutott két gólig

K. Zs.K. Zs.
2022.08.27. 21:35
Brais Méndez ünnepli a gólját, amely győzelmet ért a Real Sociedadnak (Fotó: AFP)
A pénteki két 1–0 után egy gólt hozott a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójának harmadik mérkőzése is – a Real Sociedad 1–0-ra nyert idegenben az Elche ellen szombat délután –, de este megszakadt a sorozat: a Mallorca 2–0-ra verte meg ugyancsak vendégként a Rayo Vallecanót, elkönyvelvén ezzel első győzelmét az idényben.

ELCHE–REAL SOCIEDAD 0–1

Brais Méndez a leshatárról kiugorva szerezte meg a vezetést a vendégeknek a 20. percben – a Celta Vigótól nyáron szerződtetett játékosnak ez volt az első gólja a Real Sociedad színeiben.

Az első félidőben a vendégek könnyen szerezhettek volna még egy gólt, de Mikel Merino tizenegyesét Edgar Badia kivédte – megérezte, hogy „panenkázás” készül…

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA (átkattintással)

RAYO VALLECANO–MALLORCA 0–2

Az előző fordulóban is gólt szerző Vedat Muriqi fejesével jutott előnyhöz a Mallorca a 13. percben. Húsz perc múlva Radamel Falcao kis híján egyenlített – lövése a kapufáról pattant ki.

A második játékrész közepe is hozott egy vendéggólt: Li Kang In egy rosszul hazacsúsztatott labdára csapott le, s néhány lépés után, az öt és feles bal sarka közeléből a rövid sarokba bombázott.

A Mallorca az első győzelmét, a Rayo az első vereségét könyvelte el ebben a bajnoki kiírásban.