La Liga: hamar lerendezte az Almería elleni meccset a Bilbao

D. S. B.D. S. B.
2022.09.30. 22:59
Inaki Williams ismét vezére volt a Bilbaónak (Fotó: AFP)
Sorozatban negyedik mérkőzésén szenvedett vereséget a spanyol labdarúgó-bajnokságban szereplő Almería. A 7. fordulóban rendezett La Liga-meccsen a házigazda Athletic Bilbao már az első húsz percben eldöntötte a három pont sorsát, s négy góllal nyert.

Bár a mérkőzés elején az Almeríának volt két nagy helyzete is, a vezetést mégis az esélyesebb hazaiak szerezték meg, hiszen a 10. percben Nico Williams jobb oldali beadása után a középen érkező Inaki Williams csúsztatta a labdát a vendégek kapujába. És nem kellett sokat várni az Athletic újabb góljára sem, hiszen a 17. percben Oihan Sancet duplázta meg az előnyt.

A Bilbao nem állt le, a második félidő elején Inaki Williams – les miatt érvénytelenített gólja után – meghálálta Nico Williamsnek a korábban adott gólpasszt, és ezúttal Inaki szolgálta ki Nicót a 62. percben.

A Bilbao negyedik gólját a 84. percben Mikel Vesgaszerezte tizenegyesből – 4–0 lett a vége.