La Liga: győzött a Villarreal, döntetlen lett a kiesési helyosztó

CS. M.CS. M.
2020.06.19. 21:30
Gerard ismét kulcsszereplő volt (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság élvonalának 30. fordulójában egygólos győzelmet aratott a Villarreal a Granada vendégeként, míg a sereghajtó Leganés óriási szabadrúgásgóllal egyenlített a hajrában a Mallorca ellen.

GRANADA–VILLARREAL 0–1

Már a 11. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat Gerard Moreno révén, aki a tizenegyespont vonaláról lőtte ki a bal alsó sarkot. Ez volt a spanyol válogatott támadó 12. találata a bajnokságban, amivel fellépett a góllövőlista harmadik helyére.

A folytatásban ugyan átvette az irányítást a Granada, de mindössze három kaput eltaláló lövésig jutott. A mérkőzést tehát a Villarreal nyerte, amely négypontos előnyben van a nyolcadik Valenciával szemben.

MALLORCA–LEGANÉS 1–1

Mindkét együttes a kiesőzónából várhatta az összecsapást, a Mallorca a 18., a Leganés pedig a 20., utolsó helyről. A hazaiak jobban kezdték a mérkőzést, és már a 9. percben előnybe kerültek a 36 esztendős Salva Sevilla révén (1–0).

Ezt követően végig a vendégek irányítottak, akik több mint 60 százalékban birtokolták a labdát és közel húsz kapura lövésig jutottak. Az egyenlítést mégsem egy kidolgozott helyzet után hozták össze: a 87. percben Óscar bődületesen nagy szabadrúgásgólt szerzett, körülbelül 30 méterről (1–1).