La Liga: hazai vereséggel mutatkozott be a Celta Vigo új edzője

2022.11.05. 20:36
Nyert az Osasuna Celta Vigo otthonában (Fotó: Celta Vigo)
Nem láttak gólt a Getafe stadionjába kilátogatók a Cádiz elleni bajnoki mérkőzésen szombaton, a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójának kora délutáni mérkőzésén. A 0–0-s végeredménnyel a vendégek továbbra is kieső helyen állnak. A nap második meccsén a Valladolid legyőzte a sereghajtó Elchét.

GETAFE–CÁDIZ

Az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult az Estádio Coliseum Alfonso Pérez stadionban, kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán. A második félidőben sem sikerült dűlőre jutniuk a csapatoknak, a végjátékban ráadásul az indulatok is elszabadultak, három piros lap is született. Gastón Álvarez utolsó emberként elkövetett kezezésért kapott azonnali pirosat, majd csapattársát, Portut reklamálásért állították ki második sárga lapot követően.

Felívelést követően a Cádiz jobbhátvédje, Luís Hernández könyöklés miatt kapott második sárga lapot, így végül három, 95. perc utáni piros lappal zárult a találkozó.

Mivel az ezt követő szabadrúgásból Enes Ünal a kapufát találta el, így 0–0-s döntetlennel fejeződött be a mérkőzés.

VALLADOLID–ELCHE

Jól kezdte a mérkőzést a Valladolid, számos helyzetet kialakított az első félidőben, végül a 40. percben szerezte meg a vezetést: Javier Sánchez kapta a labdát Platatól és a hálóba lőtte azt (1–0).

A második játékrészt ott kezdték a hazaiak, ahol abbahagyták az elsőt, ismét Plata adott jó labdát ezúttal Roque Mesának, aki könnyedén lőtt az üres kapuba (2–0).

A 63. percben Josan szerzett labdát és lőtte azt remekül a kapuba, ezzel szépített az Elche (2–1).

CELTA VIGO–OSASUNA

A Celta Vigo szerdán köszönt el a csapat korábbi edzőjétől Eduardo „Chacho” Coudettől, és nem sokkal később kinevezték Carlos Carvalhalt a helyére.

Carvalhal első mérkőzése nem indult kimondottan jól, a 8. percben már vezetést szerzett az Osasuna, Chimy Ávila lőtt védhetetlenül a kapuba. 0–1

Tíz perccel később érkezett a válasz, Iago Aspas kapott jó labdát, majd a kapuba lőtt, lövése a felső lécről pattant be, egyenlített a Celta. 1–1

Még az első félidőben visszaszerezte a vezetést a vendég együttes, ezúttal is Avila volt eredményes, Manu Sanchez beadását fejelte a kapuba. 1–2

A 77. percben David García kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, tizenegyest kaphatott volna a Celta, a játékvezető azonban visszanézte az esetet és megváltoztatta döntését, nem jutott büntetőhöz a hazai együttes.

A hajrában egyenlíthetett volna a Celta, Paciencia lövését azonban Aitor Fernández védtea.

Hiába az edzőváltás, nem tudott nyerni a Celta Vigo, így a 17. helyen áll azonos ponttal a már kieső, 18. pozícióban lévő Cádizzal.

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ
Getafe–Cádiz 0–0
Kiállítva: G. Álvarez, Portu, ill. Luis Hernández
Valladolid–Elche 2–1 (Javier Sánchez 40., Roque Mesa 46., ill. Josan Ferrández 63.)
Celta Vigo–Osasuna 1–2 (Iago Aspas 19., ill. Ávila 8., 28.)