La Liga: győzött, 3 pontra van a Real Madridtól a Sociedad

K. B.K. B.
2023.01.14. 22:59
Mikel Oyarzabal legutóbb tavaly márciusban volt eredményes a La Ligában (Fotó: Getty Images)
A harmadik helyen álló Real Sociedad az Athletic Bilbao ellen szombaton, a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójában elért 3–1-es győzelmével jelen állás szerint három pontra van a nála egy meccsel kevesebbet játszó Real Madridtól.

A tabella harmadik helyén álló Real Sociedad azt az Athletic Bilbaót fogadta, amely ellen legutóbb 2021. április 3-án nyert. A 25. percben Igor Zubeldia távolról fejelte a tizenhatoson belülre a labdát, amelyet szépen kezelt le Alexander Sörloth, aki be is talált (1–0). Szűk negyedórán belül a Real Sociedad tovább növelte előnyét, David Silva szépen szerelt, indította Kubo Takefuszát, aki remekül oldotta meg a helyzetet (2–0). A 40. percben jött a szépítés, Oihan Sancet lőtt gyönyörű gólt (2–1).

A 60. percben Guillermo Cuadra Fernández játékvezető kiállította Yeray Álvarezt, amiért a tizenhatoson belül egyértelmű gólhelyzetben szabálytalankodott Kubóval szemben. A tizenegyest a hosszú térdsérüléséből nemrégiben visszatérő Mikel Oyarzabal végezte el, aki így először talált be a mostani idényben (legutóbb tavaly márciusban volt eredményes a La Ligában). Újabb gól nem született, a Real Sociedad 3–1-es sikert ért el, és jelen állás szerint három pontra van a nála egy meccsel kevesebbet játszó Real Madridtól.