La Liga: Griezmann volt a nyerőember, újra dobogón az Atlético

CS. M.CS. M.
2022.10.15. 23:03
Griezmann gólja döntött az Atleti javára Baszkföldön (Fotó: Getty Images)
Az Atlético Madrid 1–0-ra legyőzte idegenben az Athletic Bilbaót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójának szombati játéknapján.

Ernesto Valverde irányításával az Athletic Bilbao a La Liga-idény legnagyobb pozitív meglepetése – a baszkok a fordulót a harmadik helyről várták, négy meccse veretlenül. Az Atlético ezzel szemben úgy érkezett a rangadóra, hogy a hét közepén hazai pályán sem tudta legyőzni a belga Bruges-t a Bajnokok Ligájában.

A szombat esti meccsen is rendkívül gyengén kezdett Diego Simeone együttese, amely az első félidőben kapura lövésig sem jutott el. A második játékrészből azonban alig több mint egy perc telt el, amikor Álvaro Morata két védő között oldotta meg remekül feladatát, a tizenhatoson belül visszajátszotta a labdát Antoine Griezmann-nak, aki laza mozdulattal kilőtte a rövid alsót.

A hátralévő időben több egyenlítési lehetősége is volt a baszk csapatnak, kis híján büntetőt is kapott egy kezezésnek vélt szituációnál, de egyikkel sem tudott élni, így nyert a madridi gárda, amely megelőzte a Bilbaót a tabellán, így feljött a 3. helyre. 0–1

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Atlético Madrid 0–1
(Griezmann 47.)
Korábban
Mallorca–Sevilla 0–1 (Gudelj 53.)
Valencia–Elche 2–2 (Cavani 41., 45+7. – az elsőt 11-esből, ill. P. Milla 29., 65. – az elsőt 11-esből)
Girona–Cádiz 1–1 (Stuani 90+11. – 11-esből, ill. A. Fernández 46.)

Rayo Vallecano–Getafe 0–0