Éder Militao góljával nyert a Real Madrid

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.10.08. 21:00
Fotó: AFP
A La Liga 8. fordulójában a Real Madrid Éder Militao góljával nyert a Getafe otthonában.

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ
Getafe–Real Madrid 0–1 (0–1)
Madrid,
Coliseum Alfonso Pérez, 14 502 néző. V: Mateu Lahoz
Getafe:
David Soria – Damián Suárez, Domingos Duarte, Sz. Mitrovics, Djené, Angileri (Amavi, 82.) – Alená (Munir, 66.), L. Milla, Algobia (Seoane, 82.) – Mayoral (Portu, 66.), Enes Ünal (Latasa, 86.). Vezetőedző: Quique Sánchez Flores
Real Madrid: Lunyin – Carvajal, Militao (Nacho, 82.), Alaba, Rüdiger – Modric, Tchouaméni, Camavinga (Asensio, 82.) – Valverde, Vinícius Júnior, Rodrygo (Mariano Díaz, 89.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Militao (3.)

Hogy múlik az idő! Nem is olyan régen még a Real Madridban futballozott a Getafe mostani mestere, az 57 esztendős Quique Sánchez Flores, akinek csapattársa volt többek között az a Luis Milla, akinek a fiát, ifjabb Luis Millát most is a kezdőcsapatába jelölte, és az a Santiago Canizares, akinek a gyermeke, a húszesztendős Lucas Canizares a Real kispadján ült.

A Real Madrid nevelése a hazaiak kapusa, David Soria is, aki nem állt a helyzet magaslatán a harmadik percben Luka Moric szögleténél, a védőivel egyetemben, Éder Militao pedig köszönte szépen, és vezetést szerzett a Realnak. Ez volt a brazil 100. mérkőzése a Realban, és az ötödik gólja – az ötödik fejes gólja.

A „városi kistestvér” sok borsot tört már a Real orra alá, amely az előző két itteni mérkőzésén gólt sem tudott lőni, most abban bízott a Getafe, hogy a realos kötődésű játékosai (a cserekapus Kiko Casilla mellett Juanmi Latasa, Borja Mayoral, Jaime Seoane) közül valaki megrázza magát.

Nem sok érdekes dolgot jegyezhettünk fel az első félidőből: a VAR jogosan elvett egy büntetőt a Realtól, Federico Valverde után Rodrygo közelről kapura fejelt, de szépen védett Soria, a hazaiak argentin balhátvédje, Fabrizio Angileri kihagyott egy helyzetet.

Rodrygo lőtt a fordulás után egy les miatt meg nem adott gólt, előtte öt másodperc alatt három ziccert hagyott ki a Real, egyszer Soria védett nagyot, kétszer Angileri blokkolt.

Thibaut Courtois és Karim Benzema sérülés miatt nem játszott, Toni Kroos pihent, de nélkülük is simán nyert a Real. 0–1

A nagy spanyol futballtudor, Pedro Martin számításai szerint a Real Madrid beállította a saját rekordját, mert ilyen jól (11 győzelemmel és egy döntetlennel) csak 1928-ban kezdte az idényt!

Korábban
Atlético Madrid–Girona 2–1 (Ángel Correa 5., 48., ill. R. Riquelme 66.)
Sevilla–Athletic Bilbao 1–1 (Óliver Torres 4., ill. Vesga 73.)
Kiállítva: Ander Herrera (90+4., Bilbao)

Almería–Rayo Vallecano 3–1 (Robertone 8., Babics 17., El Bilal Touré 39., ill. Catena 81.)
Kiállítva: Embarba (87., Almería)
Osasuna–Valencia 1–2 (Brasanac 90+3., ill. Kluivert 28., Diakhaby 54.)
Kiállítva: Unai García (69., Osasuna), R. Pena (90+6., Osasuna)

Vasárnap
14.00: Valladolid–Betis (Tv: Spíler2)
16.15: Cádiz–Espanyol (Tv: Spíler2)
18.30: Real Sociedad–Villarreal (Tv: Spíler2)
21.00: Barcelona–Celta Vigo (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Az 50. La Liga-gólpassza volt

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc
Djenét szereli az ötös bal sarka előtt Carvajal Munir jobb oldali beadása után.

90+2. perc Asensio ballal 18-ról, középről milliméterekkel lő a jobb felső sarok fölé!

90+1. perc Alaba az ötös bal sarkán rosszul találja el Asensio passzát.

Négy perc a ráadás.

90. perc Villa egy szöglet után jobbal 22-ről a bal felső fölé lő, jobbal. Jócskán.

89. perc Mariano Díaz be, Rodrygo le.

88. perc Valverde a felezőtől a jobb sarok mellé emel, jócskán.

86. perc És a 16-os jobb sarkáról ballal... odaemeli a labdát a kapushoz.

86. perc A Real által kölcsönadott Juanmi Latasa be, Ünal le.

82. perc Jordi Amavi debütál, Angileri le, Jaime Seoane Algobiát váltja. Nacho Militaóval, Marco Asensio Camavingával pacsizhat az oldalvonal mellett.

78. perc A gól óta az első Real-korner, Modric bal oldali, jobblábas beadását kiüklözi az ötösről Soria. Aki anno soha nem játszott a Real profijai között.

77. perc Valverde jobbal a jobb alsóba lőne középről, 25-ről, Vinícius passza után, Soria vetődve fogja a labdát a jobb alsó sarok előtt.

A Getafel az előző 8 hazai meccséből csak 1-et nyert meg. A Real ebben az idényben veretetlen a ligában, de mindig kapott legalább egy gólt.

72. perc Portu nagyot rúg Militaóba, sárga nincs. Nem is rúgás, taposás volt ez, igen sunyi. De akkor sem sárga.

A 34 éves Suáreznek ez a 200. bajnokija a Getafe színeiben, ő a klubrekorder.

66. perc Portu és Munir be, Mayoral és Alena le.

65. perc Kőkemény mezőnyharc és csontrepesztő párharcok a pályán, minimális izgalommal. Militao 11. labdaszerzése után ápolni kell Ünalt, majd Camavinga lő ballal a jobb felső fölé jócskán kissé balról, 22 méterről.

A Getafe 76 gólt kapott a Real Madrid ellen a ligában, 35 meccsen mindössze ötször nem kapitulált. A 76 a getafés negetív rekord, a Barcelonától csak 75-öt kaptak...

Lesen állt a szélső, de kiről pattant elé a labda? Valverdéről, így nem gól a gól.

57. PERC RODRYGO betalál, Valverde középre cselezi magát, összerúg Mitroviccsal, a labda a brazil elé csorog, aki kissé jobbról, tízről Soria mellett a kapu közepébe emel.

A Getafe a Real Madrid elleni legutóbbi három meccsén 4 pontot szerzett, éppen annyit, mint az előző 22 Real elleni fellépésén.

51. perc Camavinga a férfiasságával blokkolja a felezőnél Algobia átadását, ápolás.

49. perc Alená balla a bal alsóba lőne 18-ról, középről, kissé jobbról, Lunyin vetődve eléri a labdát. A szögletet Alená jobbal 19-ről Modricba rúgja, a lecsorgót Duarte 16-ról, középről jobbal a jobb alsó sarok mellé szúrja.

48. perc Három hazai helyzet, egyszer a jobbra vetődő Soria véd, kétszer Angilleri blokkol az ötösön! Tchouaméni, előtte Modric és Rodrygo próbálkozott az ötös előteréből, a Valverde indította Vinícius jobb oldali beadása után!

48. perc Militao felcsap jobbszellőnek, középre passzol, Rodrygo ballal 16-ról jócskán a léc fölé lő.

46. PERC FOLYTATJUK!

A legtöbb bajnoki a Real edzőjeként
424 Munoz
183 Zidane
153 Del Bosque
139 Beenhakker
122 Molowny és Ancelotti

Fejben erős, minden realos gólját fejjel szerezte. A mai a 100. tétmeccse a Realban!

Forrás: Weltfussball

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

43. perc BEDOBÁS, mondja a VAR. Jogosan.

42. perc BÜNTETŐ? A Djenét lecselező Viníciust felrúgja Milla az ötös bal sarkán. De előtte kint volt a labda már?

41. perc Kissé jobbról, hatról Mayoral ballal Carvajalba lő.

40. perc Alaba elrúgja a labdát a magát Militaón áthámozó Mayoral elől a 16-oson.

39. perc Valverde jobbról jobbal lazán középre ad, Rodrygo ötről, középről a jobb alsó sarokba fejelné a labdát, de véd vetődve Soria.

37. perc Carvajal indítja Rodrygót a jobb szélen, aki jobbal laposan visszagurítja a labdát, Valverde Milla elől jobbal 12-ről, kissé jobbról a rövid felső sarok fölé lő. Jó egyméternyivel.

35. perc Modric indítja Rodrygót, akit felrúg becsúszva Milla.

33. perc Vinícius kap egy sallert Suáreztől... tovább.

32. perc Vinícius lő jobbal kapura 23-ról, kissé balról, fejjel ment a hősies Duarte!

27. perc Alaba passzát Modric jobbal jócskán a bal felső mellé nyesi kissé balról, 14 méterről.

22. perc Mellé, Alena passzát az ötös bal sarkáról ballal milliméterekkel lövi a túlsó alsó mellé Angoleri, a bevetődő, gólra éhes Mayorla éppen csak lemaradt középen a labdáról!

20. perc Militao passzával Valverde fut... lesre. Ünal megindul, majd kap egy nagyot Militaótól.

A Real Madrid a legutóbbi két idegenbeli meccsén nyeretlen a Getafe ellen, egyik meccsen sem szerzett gólt.

Modric 107 kanadai pontnál jár a Realban: 33 gól, 74 gólpassz.

9. perc Modric ballal két csel után a jobb felső mellé lő, jócskán. 17-ről, középről.

8. perc Vinícius Djenének, Suérez Camavingának oszt ki egy-egy laza kötényt.

7. perc Vinícius emel balról az ötös jobb sarkára, Carvajal estében nem sokkal vágja a léc fölé.

4. perc A Real-nevelés Soria az utolsó pillanatban rúgja el a labdát a rárontó Valverde elől.

3. PERC VEZET A REAL MADRID, Modric bal oldali, jobblábas szögletét Ünal mögül, Duarte elől ÉDER MILITAO a kapus feje fölött a kapu közepébe fejeli, az ötös rövid sarkáról. 1–0!

1. perc Hazai támadás, Suárez az ötös jobb sarkáról jobbal Militaóba lő.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta fehérben.

Minden jegy elkelt.

Egy kis örökmérleg:
34 mérkőzés, 6 getafés és 24 realos sikerrel, 28, ill. 75 rúgott góllal.