Ter Stegen adta a gólpasszt, először nyert idegenben a Barca

T. D.T. D.
2019.09.28. 15:50
Junior Firpo sokat küszködött, de szemfülessége gólt ért a Barcelonának (Fotó: AFP)
Az FC Barcelona idegeben 2–0-ra legyőzte a Getafét a spanyol La Liga 7. fordulójában. Ernesto Valverde alakulata Clément Lenglet kiállítása miatt emberhátrányban fejezte be a mérkőzést, ám így is megszerezte idénybeli első idegenbeli sikerét.

Nyolcmeccses idegenbeli veretlenségi széria végére próbált pontot tenni a Getafe ellen a Barca, ám nem volt könnyű dolga: a sérült Messi és Ansu Fati mellett a nemrég felépülő Dembélé is kidőlt a sorból a találkozó előtt, így ő sem lépett pályára.

A Getafe bátran lépett fel a bajnoki címvédő ellen, igyekezett letámadni ellenfelét, illetve elzárni a középpályásokat a játék irányításának lehetőségétől. Mondhatjuk, sikerrel: sokat szenvedtek a vendégek középpályásai, főleg Frenkie de Jong, aki szokatlanul keveset volt játékban az első félidőben.

Carles Pérez és Suárez azért mutatott életjeleket, így ki is alakított néhány veszélyes helyzetet a Barca, ám a hazai csapat sem maradt adós: Jason, Mata, Ángel és az éppen a katalánoktól kölcsönvett Cucurella bátor játékának köszönhetően több Getafe-lehetőséget is feljegyezhettünk. Ám ezek mellett is többnyire a mezőnyben folyt a játék, Bordalás alakulata gyakran tördelte a játékát ezúttal sem igazán találó FC Barcelona futballját.

A vezetést mégis a vendégek szerezték meg, mégpedig nem akármilyen góllal. Djené Dakonam indítása után Marc-André ter Stegen a tizenhatosán kívülre rohanva, mellel mentett a megiramodó Ángel elől, majd azzal a lendülettel indította is a leshatárról kilépő Luis Suárezt, aki védőit lehagyva a kilépő David Soria felett a kapuba emelte a labdát – 0–1.

A második félidőben néhány perc alatt növelte előnyét a Barca: Carles Pérez távoli lövését rossz helyre ütötte David Soria, a meccs legnagyobb részében küszködő, de ezúttal tökéletes ütemben lecsapó Junior Firpo közelről a kapuba pofozta a kipattanó labdát, megszerezve ezzel első Barca-gólját – 0–2.

Habár ekkor még nagyon sok volt hátra, a második találattal gyakorlatilag eldöntötte a meccset a Barca. Mind a két csapat előtt adódtak lehetőségek a második játékrészben, ám újabb gól nem született – annak ellenére sem, hogy a végjátékban egy teljesen felesleges oldalvonali szabálytalanság után Clément Lenglet-t kiállította a játékvezető, így a vendégek tíz emberrel fejezték be a meccset.

A Barca ezzel megszakította nyolcmeccses nyeretlenségi sorozatát látogatóként, egyben megszerezte idénybeli első idegenbeli győzelmét. Ez volt a csapat első olyan bajnokija az idényben, amelyen nem kapott gólt.