La Liga: nyolcgólos meccsen nyert a Real Sociedad

R. P.R. P.
2022.10.02. 20:40
Öt gólt szerzett a Real Sociedad (Fotó: Facebook/Real Sociedad)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójában a Real Sociedad 5–3-ra legyőzte idegenben a Gironát, míg Celta Vigo 1–0-ra megverte a Real Betist.

A Real Sociedad izgalmas meccsen nyert a Girona vendégeként. A nyolc gólt hozó találkozón Alexander Sörloth kétszer is eredményes volt, de hajrában Brais Méndez, Martín Zubimendi és Kubo Takefusza gólja kellett a győzelemhez. A három ponttal a Real Sociedad feljött a 6. helyre a tabellán.

Gabri Veiga már a 9. percben megszerezte a vezetést a Celta Vigónak. A 20. percben Luiz Felipét kiállították, a Betis emberhátrányban nem tudott egyenlíteni.

A Celta Vigónak ez volt a harmadik győzelme a bajnokságban.

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ
Celta Vigo–Real Betis 1–0
(Gabri Veiga 9.)
Kiállítva: Luis Felipe (20.)
Girona–Real Sociedad 3–5 (R. Riquelme 23., A. Martínez 27., Castellanos 48., ill. Sörloth 8., 42., B. Méndez 66., Zubimendi 72., Kubo 85.)

Később
Real Madrid–Osasuna 1–1 (Vinícius Júnior 43., ill. Kike García 50.)

Hétfőn
21.00: Rayo Vallecano–Elche

Korábban:
Mallorca–FC Barcelona 0–1 (Lewandowski, 20.)
Espanyol–Valencia 2–2 (Joselu 56., Darder 83., ill. Paulista 53., Comert 96.)
Sevilla–Atlético Madrid 0–2
(M. Llorente 29., Álvaro Morata 57.)
Cádiz–Villarreal 0–0
Kiállítva: Carcelén (90+3., Cádiz)
Getafe–Real Valladolid 2–3 (Borja Mayoral 29., Damián Suárez 31., ill. Sergio León 20. – 11-esből, 37., Plano 49.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Athletic Bilbao–Almería 4–0 (Inaki Williams 10., Sancet 17., Nico Williams 62., Vesga 84. – 11-esből)

1. Barcelona 7 6 1 19–1 +18 19
2. Real Madrid 7 6 1 18–7 +11 19
3. Athletic Bilbao 7 5 1 1 16–4 +12 16
4. Betis 7 5 2 10–5 +5 15
5. Atlético Madrid 7 4 1 2 12–6 +6 13
6. Osasuna 7 4 1 2 8–6 +2 13
7. Real Sociedad 7 4 1 2 12–11 +1 13
8. Villarreal 7 3 3 1 10–2 +8 12