La Liga: en-Nesziri triplájával nyert a Sevilla a Sociedad ellen

K. T. I.K. T. I.
2021.01.09. 16:23
En-Nesziri triplázott a Sociedad ellen (Fotó: AFP)
A Sevilla hazai pályán 3–2-re legyőzte a Real Sociedadot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójában, ezzel pontszámban beérte az idényt bravúrosan kezdő baszkföldieket.

A találkozó villámrajtot vett, a 14. percben már 2–2 állt az eredményjelzőn.A hazaiaknál kiváló napot fogott ki az izraeli támadó, Jusszef en-Nesziri, aki a második félidő legelején harmadszor is bevette a vendégkaput – ezzel, mint később kiderült, megszerezte a három pontot érő találatot is.

En-Nesziri az előző 17 fordulóban összesen öt gólt szerzett, legutóbb december 29-én, a Villarreal ellen volt eredményes a bajnokságban.

A Sociedad remekül kezdte a bajnokságot, ám a legutóbbi hat fordulóban négyszer vereséget szenvedett, így lecsúszott a dobogóról. Sőt, a Sevilla mai sikerével pontszámban beérte a baszkföldi együttest, 30-30 ponttal karöltve az ötödik és a hatodik helyen tanyáznak.