La Liga: elherdálta kétgólos előnyét az Alavés

2020.11.22. 23:00
Óriási hajrában mentett pontot a Valencia, amely meg is nyerhette volna a mérkőzést (Fotó: Getty Images)
A La Liga 10. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén a Valencia megmentett egy pontot az Alavés otthonában.

Már a 2. percben megszerezte a vezetést az Alavés, amely nem sokkal később egy tizenegyessel megduplázta az előnyét. Hiába birtokolta többet a labdát a Valencia, helyzeteket a hazaiak alakítottal ki. A fordulás után elherdálta kétgólos vezetését az Alavés. A 73. percben előbb szépítettek a vendégek, majd négy perccel később jött az egyenlítés. A ráadás pillanataiban óriási ziccerbe került a Valencia, amely megfordíthatta volna a mérkőzést, ám a hatalmas helyzet kimaradt, így maradt a döntetlen (2–2).

Korábban

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott kevés helyzettel, ám a szünet előtt az első kaput eltaláló lövéséből vezetést szerzett a Valladolid. A fordulás után Marcos André megduplázta a vendégek előnyét, ám a 63. percben szögletből szépített a Granada (1–2).

A hajrában Jota pontot tett a mérkőzés végére, miután kihasználta a Granada védelmének a megingását (1–3).

Hiába próbálkoztak jóval többet a hazaiak a második félidőben, a vendégek három, kaput eltaláló lövésükből három gólt szereztek. A Valladolid győzelmének köszönhetően nemcsak elmozdult az utolsó helyről, már a kiesőzónában sem tartózkodik.

SPANYOL LA LIGA
10. FORDULÓ

Alavés–Valencia 2–2 (Navarro 2., L. Pérez 16., ill. Vallejo 72., Guillamon Sanmartin 77.)
Korábban
Granada–Valladolid 1–3
(Duarte 63., ill. Plano 45+2., Marcos André 53., Jota 90.)
Cádiz–Real Sociedad 0–1 (Isak 66.)
Eibar–Getafe 0–0
Szombaton játszották
Sevilla–Celta Vigo 4–2 (Koundé 5., en-Nesziri 45+3., Escudero 86., el-Haddadi 87., ill. Aspas 10., Nolito 36.)
Levante–Elche 1–1 (Melero 12., ill. Tete Morente 64.)
Villarreal–Real Madrid 1–1 (Moreno 76. – 11-esből, ill. Díaz 2.)
Atlético Madrid–Barcelona 1–0 (Carrasco 45+3.)