La Liga: élesedik a kiesés ellen küzdők csatája

K. B.K. B.
2021.05.09. 20:20
Az Eibar Recio 89. percben szerzett góljával legyőzte a Getafét (Fotó: Getty Images)
Az Eibar újabb lépést tett a bennmaradás felé azzal, hogy 1–0-ra legyőzte a Getafét a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokságban vasárnap, a Valladolid viszont közelebb került a kiesőzónához, 3–0-s vereséget szenvedett a Valencia otthonában. Este a Celta Vigo legyőzte a Villarrealt – hat gól és három piros lap született a mérkőzésen.

A La Liga sereghajtója, az Eibar a Getafe otthonába utazott a bajnokság 35. fordulójának vasárnapi programjában. Noha a vendégek többet birtokolták a labdát, igazán sok helyzetet nem alakítottak ki: a mérkőzés alatt mindössze hétszer próbálták a hálóba juttatni a labdát, s e kísérletek közül csupán három talált kaput. Az egyik lövés viszont áthaladt a gólvonalon: Recio a 89. percben büntetőből volt eredményes, ez a találat ezúttal 1–0-s győzelmet ért. Az Eibar sorozatban második meccsét nyerte meg, 29 ponttal áll a liga utolsó, 20. helyén, mindössze két ponttal a bennmaradást jelentő 17. pozíciótól, amelyben jelenleg a Valladolid tanyázik.

Az a Valladolid, amelynek nem sikerült legyőznie vasárnap délután a Valenciát. Pedig jóval veszélyesebben játszott, mint riválisa – Sergio vezetőedző tanítványai több mint háromszor annyi kapura lövéssel próbálkoztak, mint a Valencia játékosai. Ez azonban a végeredményen egyáltalán nem mutatkozott meg: a „denevérek″ 3–0-s sikert értek el hazai pályán – Maximiliano Gómez az első félidő legvégén és a 48. percben is betalált, hét gólnál jár ebben az évadban, míg a 22 éves védő, Thierry Correia pályafutása első gólját szerezte a spanyol élvonalban.

A 18.30 órakor kezdődő meccsen a Villarreal otthonába érkezett a Celta Vigo. A vendégek csatára Santi Mina már a 19. percben megszerezte a vezetést, ám a válasz hat perccel később érkezett Moi Gomeztől (1–1). Jimenez játékvezető az első félidőben két büntetőt is ítélt a vigóiaknak (az elsőt Mina, míg a másodikat Brais Mendez értékesítette), és ezt láthatóan nehezen viselte a Villareal kispadja – Geronimo Rulli és Mario Gaspar egyaránt piros lapot kapott pályán kívül. A második felvonásban aztán Augusto Solari tovább növelte az előnyt (1–4), Gerard Moreno azonban szépített az eredményen (2–4). Habár a vendégek csatárát, Facundo Fereyrát – második sárga lap miatt – szintén kiállították, az állás nem módosult, 2–4 lett a vége. A Villareal az Európa-liga csoportkörét érő hatodik helyen áll a tabellán, a Celta Vigo pedig – öt ponttal mögötte – a nyolcadik.

SPANYOL LA LIGA
35. FORDULÓ
Getafe–Eibar 0–1
(Recio 89. – 11-esből)
Valencia–Valladolid 3–0 (Maximiliano Gómez 45+1., 48., Correia 89.)
Villarreal–Celta Vigo 2–4 (Moi Gómez 25., Gerard 87., ill. Mina 19., 34. – 11-esből, Mendez 45+3. – 11-esből, Solari 57.)
Kiállítva: Geronimo Rulli (Villarreal, 45+4. – pályán kívül), Mario Gaspar (Villarreal 45+7. – pályán kívül), Facundo Fereyra (Celta Vigo, 88.)

Real Madrid–Sevilla 2–2 (Asensio 67., Diego Carlos 90+4. – öngól, ill. Fernando 22., Rakitic 78. – 11-esből)

Hétfő
21.00:
Betis–Granada (Tv: Spíler2)

Korább eredmények
Real Sociedad–Elche 2–0 (Elustondo 72., Oyarzabal 90+2.)
Alavés–Levante 2–2 (Pere Pons 30., Joselu 87., ill. José Luis Morales 36., 42.)
Cádiz–Huesca 2–1 (Marcos Mauro 43., Gastón Silva 45+2. – öngól, ill. Rafa Mir 45+1.)
Athletic Bilbao–Osasuna 2–2 (Morcillo 1., Sancet 62., ill. Brasanac 12., Budimir 89.)

Barcelona–Atlético Madrid 0–0

1. Atlético Madrid 35 23 8 4 61–22 +39 77
2. Barcelona 35 23 6 6 80–33 +47 75
3. Real Madrid 35 22 9 4 60–26 +34 75
4. Sevilla 35 22 5 8 51–29 +22 71
5. Real Sociedad 35 15 11 9 53–35 +18 56
6. Villarreal 35 13 13 9 53–42 +11 52
7. Betis 34 14 9 11 43–46 –3 51