A csereemberek döntöttek – hátrányból nyert a Barcelona az Elche ellen

SZABÓ RÓBERTSZABÓ RÓBERT
2022.03.06. 16:07
Memphis Depay és Ferran Torres is kulcsszerepet játszott a Barcelona győzelmében (Fotó: AFP)
Az Elche az első félidő végén még sokkolta a Barcelonát, de a katalán együttes fordított, és 2–1-re legyőzte ellenfelét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ
Elche–Barcelona 1–2 (1–0)

Elche, Manuel Martínez Valero Stadion, 30 146 néző. Vezette: A. Hernández
Elche: Badía – Barragán, Roco, D. González, Mojica – Tete Morente (Ponce, 66.), Mascarell (Kike G., 88.), Guti (Marcone, 79.), Fidel (Josan, 79.) – Boyé (G. Carrillo, 66.), Milla. Vezetőedző: Francisco Rodríguez
Barcelona: Ter Stegen – D. Alves (Dest, 88.), R. Araújo, Piqué, Alba – Pedri, Busquets, F. de Jong (Nico, 69.) – O. Dembélé (A. Traoré, 75.), Aubameyang (Depay, 75.), Gavi (F. Torres, a szünetben). Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: Fidel (44.), ill. F. Torres (61.), Depay (84. – 11-esből)
Kiállítva:
Pastore (90., Elche – a kispadról)

Aktívabban kezdte a mérkőzést az FC Barcelona az Elche ellen, több kisebb helyzetet is kidolgozott a vendégegyüttes, de a vezetést nem sikerült megszereznie. Az első igazán nagy lehetőségre a 27. percig kellett várni: Ousmane Dembélét ugratta ki Pierre-Emerick Aubameyang, a francia bal lábbal próbálta meg átpörgetni Édgar Badía felett a labdát, a kapus azonban nagy bravúrral védett, balszerencséjére Frenkie de Jong elé került a kipattanó, aki pont a kapu közepében álló Diego Gonzálezbe lőtt. Ezután az Elche támadójátéka is éledezni kezdett, a 37. percben Tete Morente nem találta el ígéretes helyzetből a kaput, egy perccel a játékidő vége előtt Fidel viszont nem hibázott Pedri rossz passzát követően, és Marc-André ter Stegen mellett a kapu bal alsó sarkába lőtt.

A fordulás után Xavi pályára küldte Ferran Torrest, aki igazán üde színfoltja lett a mérkőzésnek, több nagy helyzet után a 61. percben Jordi Alba passza nyomán megszerezte a barcelonaiak egyenlítő gólját. Mindössze három percet kellett volna várni arra, hogy az Elche ismét előnybe kerüljön, de Pere Milla nagyszerű lövésénél Ter Stegen hárította.

A 76. percben Ferran Torres egy percen belül kétszer is előnyhöz juttathatta volna a Barcelonát, de előbb Memphis Depay, majd Adama Traoré passza után hagyott ki nagy lehetőséget. Végül így sem maradt döntetlen a mérkőzés, a 84. percben ugyanis Antonio Barragán kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, a játékvezető a VAR segítségével tizenegyest ítélt, amelyet a hajrában becserélt Memphis Depay értékesített magabiztosan. 1–2

A Barcelona győzelmével feljött a tabella harmadik helyére.

(Cabrera 17., Cabaco 27. – öngól)
Valencia–Granada 3–1 (G. Guedes 48., Maxi Gómez 51., C. Soler 62. – 11-esből, ill. Doménech 56. – öngól)

Real Madrid–Real Sociedad 4–1 (Camavinga 40., Modric 43., Benzema 76. – 11-esből, Asensio 79., ill. Oyarzabal 10. – 11-esből)
Alavés–Sevilla 0–0

KÉSŐBB
18.30:
Celta Vigo–Mallorca (Tv: Spíler2)
21.00: Betis–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)

20. Levante26391428–51–2318

90+7. perc: Itt a vége a mérkőzésnek.

90+6. perc: Sárga lapot kap Memphis Depay, miután elrúgta a labdát a sípszót követően.

90+5. perc: Ter Stegen védett óriásit Barragán fejesénél, de a játékevzető már közben lest ítélt.

90+4. perc: Guido Carrillo ívelte középre a labdát, Marcone fejelte le azt pont Pedri testére. A hazaiak játékosai kezezést láttak, de a játékevzető nem ítélt büntetőt.

90+3. perc: Mesés megmozdulás Depaytól: szépen vette maga elé a holland a labdát, de csak az oldalhálót találta el jobb oldalról leadott, jobb lábas lövésével.

90+2. perc: Nagyszerűen ugratta ki a pálya jobb oldalán Adama Traorét Sergio Busquets. A szélső nagyon szépen lógott meg, egy az egyben volt Badíával, és ahelyett, hogy középre passzolt volna az üresen érkező Ferrán Torresnek maga vállalta el a lövést, azonban a hazaiak kapusa hárítani tudott.

ÖT PERC A RÁADÁS

90. perc: Javier Pastore reklamált túl hevesen a kispadról, amiért a játékvezető piros lapot osztott ki neki.

88. perc: Dani Alves helyére Serginio Dest érkezik a vendégeknél, míg a hazaiaknál Mascarell helyére áll be Kike García.

87. perc: Reklamálás hazai oldalon, Jordi Alba kezét érte a labda a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélte szabálytalannak az esetet.

84. perc: GÓÓÓL! Memphis Depay magabiztosan értékesíti a büntetőt. 1–2

82. perc: Egy emberként támadják le a Barcelona játékosai a játékvezetőt azzal, hogy Barragán kézzel ért a labdához. A hevesen reklamáló játékosok közül Piqué-nek sárga lapot ad Alejandro Hernández, aki közben maga is szemügyre veszi az esetet a VAR segítségével, és büntetőt ítél a vendégek javára.

80. perc: Hatalmas meglátás Jorgi Albától a pálya bal oldalán: a kiugró Ferrán Torres elé ívelt a szélsővédő, azonban a csereként beálló játékos kicsit kisodródott, így csak az oldalhálót találta el.

79. perc: Guti és Fidel számára véget ért a mérkőzés, Josan és Marcone a helyükön.

76. perc: EGY PERC ALATT KÉTSZER IS FERRÁN TORRES HELYZETBEN! Adama Traoré lógott meg a jobb szélen Mojica mellett, középre ívelt Ferrán Torres elé, aki két védő között tudta kapura tenni a labdát, de Badía ismét védeni tudott. Hihetetlen a hazaiak kapusának mai teljesítménye.

76. perc: ÓRIÁSI LEHETŐSÉG ISMÉT FERRÁN TORRES ELŐTT! A csereként beállt szélsőt Memphis Depay ugratta ki, de egy az egyben nem tudta átverni Badíát, aki védeni tudott.

75. perc: Kettőscsere a Barcelonánál: Memphis Depay és Adama Traoré a pályán Dembélé és Aubameyang helyett.

73. perc: Ezúttal Nico volt szabálytalan, amiért a játékvezető újabb sárgát osztott ki. A középpályás emiatt kihagyja a Barcelona Osasuna elleni mérkőzését.

72. perc: Mojica próbálta meg befűzni Dani Alvest, ki is osztott neki egy kötényt, de a brazil megakadályozta, hogy a kolumbiai tovább tudjon menni, így sárga lapot kapott a Barcelona játékosa.

69. perc: Frenkie de Jong számára ért véget a mérkőzés, Nico érkezik a helyére.

67. perc: Sergio Busquetsnek rúgott oda a nemrég pályára lépő Ponce, aki a belépőjéért sárga lapot kapott a játékvezetőtől.

66. perc: Ponce és Guido Carrillo érkezik az Elchénél, Tete Morente és Lucas Boyé hagyja el a pályát.

64. perc: ÓRIÁSI VÉDÉS TER STEGENTŐL! Egészen elképesztő bravúrt mutatott be a német kapus: Pere Milla próbálkozott nagyjából tíz méterről, fantasztikus mozdulattal, jobb belsővel lőtt a rövid felső felé, de Ter Stegen jobb kézzel védeni tudott.

63. perc: Megfordíthatta volna a mérkőzést a Barcelona! Pedri ívelt a bal szélen érkező Jordi Albának, aki a tizenhatoson belül passzolt Ferrán Torres elé, a szélső azonban nem tudta gólra váltani az ígéretes lehetőséget, jobb lábas lövése elszállt a kapu felett.

61. perc: GÓÓÓÓL! Megszerzi az egyenlítést a Barcelona. Dembélé hozta befelé a labdát a pálya bal oldalán, középre ívelt, Jordi Alba valahogy Ferrán Torres elé kanalazta a labdát, aki egy az egyben könnyen lőtt a kapuba az ötösről. 1–1

58. perc: Újabb sárga lap: ezúttal Ousmane Dembélé kapott lapot, miután reklamált.

56. perc: Barragán lépett oda szabálytalanul Pedrinek, amiért a játékvezető sárga lapot adott a hazaiak játékosának.

53. perc: Dani Alves ívelte be a labdát a pálya jobb oldaláról, Tete Morente őrizetlenül hagyta Ferrán Torrest, aki az ötös bal sarkából bombázott a kapu fölé.

52. perc: Tete Morente lépett oda szabálytalanul Ferrán Torresnek, a Barcelona jöhet szabadrúgással a pálya bal oldaláról, 30 méterről, éles szögből.

50. perc: Lucas Boyé végezte el a szabadrúgást 17 méterről, de a labda a sorfalban kötött ki.

49. perc: Lucas Boyé esett el a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélt szabálytalanságot ekkor még. Nagyjából fél perccel később azonban Araújo szabálytalanul lépett oda Pere Millának, így ígéretes helyről jöhet szabadrúgással az Elche. A védő sárga lapot kapott a belépőért.

48. perc: RÖGTÖN NAGY LEHETŐSÉG AZ EGYENLÍTÉSRE! Ferrán Torres forgatta meg a pálya bal szélén Barragánt, éles szögből passzolt középre, de a labda Mojicát találta meg, aki nehezen, de felszabadított.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

46. perc: Gavi helyére érkezik Ferrán Torres a Barcelonánál.

Az Elche legutóbb 1978-ban tudott vezetést szerezni a Barcelona ellen egy mérkőzésen. Akkor a Barcelona nyert 5–1-re.

45+1. perc: Véget ért az első félidő.

EGY PERC A RÁADÁS

44. perc: GÓÓÓL!Badía rúgta fel a labdát Pere Milla felé, de Pedri szerelni tudta, a középpályásról azonban Piqué és Dani Alves között Fidelhez került a labda. A vendégek támadója köszönte a lehetőséget, elment a bal oldalon, megnézte a hosszú alsót és a kapuba lőtt Ter Stegen mellett jobb lábbal. 1–0

41. perc: Dani Alves ívelt be egy szabadrúgást a pálya jobb oldaláról, az oldalvonal mellől, de nem alakult ki nagyobb helyzet az Elche kapuja előtt.

39. perc: ÚJABB NAGY BARCELONA HELYZET! Frenkie de Jong veszélyeztetett, egy az egyben volt a kapussal, de jobb lábbal leadott, a hosszú, bal alsó sarokba leadott lövését Badía védeni tudta.

37. perc: A LEGNAGYOBB ELCHE HELYZET! Mojica húzott el a pálya bal oldalán, a kolumbiai középre ívelt, Lucas Boyé pöckölt bele a labdába, ami Tete Morente elé, aki kapásból lőtt jobb lábbal, de nem találta el a kaput 11 méterről.

36. perc: Pere Milla cselezgetett a tizenhatos előterében, középen, Piqué mellett, de a lövése messze elszállt a kapu felett.

30. perc: Kisebb káosz a pályán: Mojica nagyon szépen megkerülte Dani Alvest, azonban a középre ívelésnél Piqué elkaszálta a kolumbiait. A játékvezető nem fújt szabálytalanságot, pár pillanattal később viszont a másik oldalon Barragán ért kézzel a labdához, így a Barcelona jöhetett szabadrúgással.

27. perc: ÓRIÁSI MENTÉS! Lucas Boyé cselezett szépen, de rosszul passzolt, így pillanatok alatt a Barcelona került helyzetbe. A tizenhatos bal oldalán Dembélé találta magát egy az egyben Badíával, a francia bal lábbal megpróbálta átpöckölni a kapus felett a labdát, de bal kézzel védeni tudott, azonban a labda az érkező Frenkie de Jong elé pattant, akinek a lövését González a gólvonalról rúgta ki. Óriási lehetőség, még nagyobb mentés.

26. perc: Lucas Boyé és Sergio Busquets harcolt a labdáért, harmadiknak pedig Gerard Piqué is megérkezett, azonban a spanyol védő rosszul ért földet, így lent maradt. Két perc pihenő után összekapta magát és folytatódik is a mérkőzés.

22. perc: Az első nagyobb helyzet a mérkőzésen. Dembélé cselezte ki Mojicát, középre ívelt a pálya jobb oldaláról, azonban első szándékból nem találta meg csapattársait. A védelem által kifelejt labda a lendületből érkező Jordi Alba elé került, aki nagyjából 16 méterről, enyhén bal oldalról lőtt, de Badía védeni tudta a középre tartó próbálkozást.

19. perc: Dembélé próbálta meg elvinni a labdát a pálya jobb oldalán, de a felgyorsítani igyekvő franciát Fidel lökte odébb.

16. perc: Milla kapott jó labdát a tizenhatoson belül, Araújo csúszott elé, így szöglettel következhetett az Elche. A bal oldali sarokrúgást Fidel ívelte be, de egyáltalán nem alakult ki veszély a tizenhatoson belül.

13. perc: Dembélé kapott nagyszerű labdát a pálya jobb oldalán, a tizenhatos vonalánál középre passzolt az ötösnél érkező Aubameyangnak, de végül a támadó jobb lábáról az alapvonalon túlra jutott a labda, kirúgással jöhet az Elche.

11. perc: Dembélé unta meg a tili-tolit, jó 25 méterről gondolt egyet, bal lábbal tekert, azonban a labda nagyjából két méterrel elszállt a kapu fölött.

7. perc: Guti próbálkozott egy távoli lövéssel, 24 méterről, jobb lábbal, de a kapu jobb oldala mellett szállt el a labda Ter Stegennek nem kellett közbeavatkoznia.

4. perc: Dembélé elől fejelték ki a tizenhatoson belül a labdát szögletre. A sarokrúgást jobb oldalról Dani Alves ívelte középre, de a védők magabiztosan kifejelték azt.

510 perce gólképtelen hazai környezetben az Elche az FC Barcelona.

1. perc: Az Elche kezdte meg a mérkőzést.

Közel teltház előtt lépnek pályára a csapatok.

Szokásos gránátvörös-kék mezében a Barcelona, tiszta fehérben az Elche.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ELCHE–FC BARCELONA MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!