La Liga: elbúcsúztak Xavitól, Messi duplázott, ikszelt a Barca

2015.05.23. 20:21
Nagyszerű koreóval búcsúztak a szurkolók Xavitól (Fotók: Reuters)
A bajnok Barcelona 2–2-es döntetlent játszott a Deportivóval a Camp Nouban a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában. A katalánok az élő klublegendától, Xavitól búcsúztak a meccsen, amelyen Lionel Messi két gólt szerzett. A Deportivo ezzel benn maradt az élvonalban, ahonnan az Eibar, az Almería és a Córdoba búcsúzott.

BARCELONA–DEPORTIVO

A Camp Nou közönsége a bajnoki aranyérem mellett a gránátvörös-kékektől búcsúzó Xavit ünnepelte a Depor elleni meccsen, a katalán játékosok pedig a „6racies Xavi”, magyarul „köszönjük, Xavi” feliratú mezben léptek pályára.

A drukkerek látványos koreográfiával mondtak köszönetet az élő klublegendának, aki a katari al-Szaddban folytatja pályafutását.

A Barca kiválóan kezdte a meccset, Lionel Messi már az ötödik percben megszerezte a vezetést. Bal oldali beadás után a vendégek kapusa kiütötte a labdát, amely Rafinhához pattant. A brazil nagyszerű csel után beemelte a labdát, az argentin aranylabdás pedig közelről a kapuba fejelt. 1–0

Az 59. percben Neymar kapott nagyszerű indítást, egyedül vihette a labdát a kapura, de önzetlenül Messihez passzolt, aki az üres kapuba helyezett. 2–0

A 67. percben Lucas szép góllal szépített: a tizenhatoson belül kapott labdát, majd átvétel után a kapu jobb oldalába lőtt. 2–1

A 76. percben egyenlített a Depor. Szabadrúgás után kipattant a labda, és Salomao a kapu bal oldalába vágta. 2–2

A 85. percben Luis Enrique lecserélte Xavit, aki hatalmas tapsvihar közepette, meghatottan hagyta el a pályát utolsó bajnoki mérkőzésén a Camp Nouban.

A találkozó 2–2-es döntetlennel ért véget, a Depor így benn maradt az élvonalban.

A TÖBBI MECCSEN

A harmadik helyezett Atlético Madrid ikszelt a Granadával, míg a Valencia megőrizte a negyedik helyét az Almería elleni idegenbeli sikerrel. Így a Barcelona, a Real Madrid és az Atlético mellett a Valencia indul a Bajnokok Ligájában.

Az Európa-ligában a Málagát legyőző Sevilla és a Bilbaótól csúnya, négygólos vereséget szenvedő Villarreal indulhat – ez még változhat, hiszen ha a Sevilla (a Dnipro ellenében) elhódítja az Európa-liga trófeáját, az UEFA új versenykiírása értelmében ő is az első számú kontinentális sorozatban vehet rajtot a 2015–2016-os szezonban, és ez esetben a hetedik Bilbao rajtolhat még az El-ben!

Az élvonaltól az Eibar, az Almería és a Córdoba búcsúzott.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
38. (UTOLSÓ) FORDULÓ
Barcelona–Deportivo La Coruna 2–2 (Messi 5., 59., ill. Lucas 67., Salomao 76.)
Athletic Bilbao–Villarreal 4–0 (Aduriz 25. – 11-esből, 60., Iraola 28., Benat 36.)
Granada–Atlético Madrid 0–0
Rayo Vallecano–Real Sociedad 2–4 (Bueno 42., Morcillo 64., ill. Vela 19., Castro 21., Agirretxe 73., Elustondo 75.)
Eibar–Córdoba 3–0 (Arruabarrena 6., Navas 11., Ander Capa 34.)
Celta Vigo–Espanyol 3–2 (Hugo Mallo 38., Cabral 58., Nolito 77., ill. Sergio García 23., Stuani 48.)
Almería–Valencia 2–3 (Thomas 9., Soriano 37., ill. Otamendi 28., Feguli 45., Alcácer 80.)
Málaga–Sevilla 2–3 (Guerra 67., 92., ill. Reyes 52., Banega 55., Vidal 62.)