Griezmann gyönyörű góljával nyert a Barca, és megszerezte a bronzot

BALÁZS DÁVID KÁROLYBALÁZS DÁVID KÁROLY
2021.05.22. 17:45
Griezmann szépségdíjas találata döntött (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) utolsó fordulójában az FC Barcelona 1–0-ra legyőzte idegenben a sereghajtó Eibart, így bebiztosította harmadik helyét a tabellán.

SPANYOL LA LIGA
38. FORDULÓ
Eibar–FC Barcelona 0–1 (0–0)

Eibar, Ipurua Stadion, zárt kapuk mögött.V: Santiago Jaime Latre
Eibar: Yoel – Correa (Pozo, 76.), P. Oliveira (Bigas, 76.), Arbilla, Rafa – Inui, Pape Diop (S. Álvarez, 62.), Ateinza, Bryan Gil (Pedro León, a szünetben) – Kike García, Enrich (Quique, 76.). Vezetőedző: José Luis Mendilibar
Barcelona: Neto – Dest, R. Araújo, Mingueza (Umtiti, a szünetben), Firpo (Alba, a szünetben) – F. de Jong (Pjanic, 74.), S. Busquets, Moriba (Puig, 55.) – Trincao (Braithwaite, a szünetben), Griezmann, O. Dembélé. Vezetőedző: Ronald Koeman
Gólszerző: Griezmann (81.)

Nem kezdte jól a meccset a Lionel Messi nélkül felálló és több kulcsjátékosát is nélkülöző, némileg tartalékos FC Barcelona. Az Eibar több lehetőséget is kidolgozott, és veszélyesen futballozott. A 16. percben Sergio Enrich szerzett labdát közel a kapuhoz, majd az összjáték után ziccerben léphetett ki, ám az utolsó pillanatokban blokkolták a lövését. A Barca az első félidőben csupán egy kapura lövési kísérletet mutatott fel, ami mindent elmond a játékáról. A katalánok hiába birtokolták többet a labdát, az Eibar nagy kedvvel és jól játszott a szünetig.

A fordulás után azonban visszaesett a hazaiak teljesítménye, és a Barcelona is elkezdte kidolgozni a helyzeteit, ám a mérkőzés első – és egyetlen – góljára a 81. percig kellett várni. Ekkor kisebb kavarodás után egy Eibar-védő megcsúsztatta a labdát, amelyAntoine Griezmann elé került, a francia támadó pedig nem sokat gondolkodott, kapásból, ballal, kicsit éles szögből kilőtte a bal felső sarkot (0–1). A hazaiak a végén egy kapufáig ugyan eljutottak, de kiegyenlíteniük már nem sikerült.

Csupán Lionel Messi (37) és Gerard Moreno (30) volt benne több találatban minden sorozatot figyelembe véve a mostani idényben, mint Antoine Griezmann (25, 15 gól és 10 gólpassz).

Ha nem is könnyen, de legyőzte a sereghatót és kieső Eibart a Barcelona, így a Sevilla mérkőzésétől függetlenül is biztosan a harmadik helyen végez a La Liga 2020–2021-es kiírásában.

38. FORDULÓ
Eibar–FC Barcelona 0–1
(Griezmann 81.)
Real Valladolid–Atlético Madrid 1–2
(Plano 18., ill. A. Correa 57., L. Suárez 67.)
Real Madrid–Villarreal 2–1 (Benzema 87., Modric 90+2., ill. Pino 20.)
Elche–Athletic Bilbao 2–0 (Boyé 28., R. Guti 73.)
Huesca–Valencia 0–0
Osasuna–Real Sociedad 0–1 (Juan Pérez 86. – öngól)
Celta Vigo–Real Betis 2–3 (Aspas 32. – 11-esből, B. Méndez 49., ill. B. Iglesias 53. – 11-esből, Fekir 69., V. Ruiz 73.)

Vasárnap
18.30:
Granada–Getafe
21.00: Sevilla–Alavés

Pénteken
Levante–Cádiz 2–2 (Roger 8., Melero 58., ill. Negredo 14., Akapo 32.)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

GYŐZÖTT, ÍGY BAJNOK AZ ATLÉTICO MADRID,EZÜSTÉRMES A REAL MADRID ÉS HARMADIK AZ FC BARCELONA!

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! BRONZÉRMES A BARCELONA! 0–1

90. perc: Három perc a ráadás.

88. perc: Egy megpattanó lövés után a felsőlécról vágódik le a labda. Nincs meg az egyenlítés.

84. perc: Az Eibar elfogyott a második félidőre, nincs még ebben a játékrészben kaput eltaláló lövése.

Egy kontra végén Antoine Griezmann elé csúztatta a labdát egy eibari védé, s a francia támadó kapásból, ballal kirúgta a bal felső sarkot!

81. PERC: GÓL – GRIEZMANN CSODASZÉP TALÁLATÁVAL ELŐNYBE KERÜLT A BARCELONA! 0–1

78. perc: Araújo is „besárgult”.

76. perc: Correa, Oliveira, Enrich le, Pozo, Bigas és Quique be.

74. perc:F. de Jong le, Pjanic be.

74. perc: Busquets is megkapta a maga sárga lapját.

70. perc: Dembélé cselezte be szépen magát a tizenhatoson belülre és tüzelt, ám lövése magasan fölé szállt.

69. perc: Hiába van a Barcánál jóval többet a labda, a kapura nem játszik veszélyesen.

67. perc: A Barcelona szögletét kifejelték a hazaiak.

Megfordítja a mérkőzést az Atlético Madrid, így nagyon közel áll ahhoz, hogy megnyerje a bajnokságot!

62. perc: Pape Diop le, S. Álvarez be.

58. perc: Csordogál a mérkőzés.

A Real Madrid Benzema góljával úgy tűnt, egalizál, de végül les miatt annullálták a találatot. Nem úgy az Atlético Madrid mérkőzésén, ahol Diego Simeone együttese kiegyenlített.

55. perc: Moriba le, Puig be.

52. perc: Neto húz le egy magasra perüdlő labdát.

50. perc: Egy Barca-beadás tűnt kapura veszélyesnek, de végül fölé szállt.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

Az Eibar is cserélt a szünetben: Bryan Gil le, Pedro León be.

Hármat is cserélt a szünetben a Barca: Trincao, Firpo, Mingueza le, Braithwaite, Alba és Umtiti be.

ÍGY ÁLLUNK A SZÜNETBEN! HA ÍGY MARAD, BAJNOK AZ ATLÉTICO MADRID!

45+2. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ JÁTÉKRÉSZ! 0–0

45+1. perc: Egy perc a ráadás.

45. perc: Újabb Eibar-fejes, de ez is elkerülte a kaput.

42. perc: A szöglet után kezezést reklamálnak a hazaiak, de nincs tizenegyes. Firpo könyökére pattant fel a labda, de ezért nem szabad büntetőt ítélni.

42. perc: Most az Eibar végezhet el sarokrúgást.

40. perc: Ezúttal zavart tudott kelteni a Barca. Griezmann beadást tisztázták végül szögletre a hazaiak.

38. perc: Egy hazai játékost, Bryan Gilt kell ápolni, ezért áll a játék.

36. perc: Firpo került a kapussal szembe kiszorított helyzetben, így lövését könnyedén hárította Yoel. A játékvezető kivárta az akció végét és utána fújt les miatt szabadrúgást a hazaiaknak. Így továbbra sincsen kapura lövési kísérlete a vendégeknek.

35. perc: Újabb veszélyes hazai beadást láthattunk, de ezúttal könnyedén tisztáztak a védők.

32. perc: Egy veszélyes Barca-akció végén nincs lövés.

30. perc: Kike García remekül cselezte be magát a 16-oson belülre, majd vette célba a kaput. Lövését hatalmas védéssel hárította Neto.

28. perc: Jóval veszélyesebben futballozik a már biztos kieső Eibar.

27. perc: Az Eibar oldalszabadrúgása után Oliveira lőtt, de nem találta el a kaput.

24. perc: Pape Dipo távoli fejese szállt a apu fölé.

23. perc: Firpóé a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetése.

20. perc: A némileg tartalékos Barca látványosan szenved eddig, továbbra sem tud kialakítani helyzetet.

Mindeközben a bajnoki címért küzdő madridi csapatok egyaránt hátrányba kerültek!

16. perc: Enrich léphetett ki ziccerbe a labdaszerzése után, de az utolsó pillanatban blokkolták a lövését.

15. perc: Koeman jegyzetel valamit.

13. perc: A vendégeknek még nem volt lövési kísérlete.

11. perc: Paulo Oliveira akadályozza meg, hogy a Barca gyorsan kontrázzon. Ezúttal még elmarad a sárga lap.

9. perc: Eddig nehezen töri fel a Barca az Eibar védelmét.

6. perc: Az első komolyabb helyzet az Eibar előtt adódott, de kimaradt.

3. perc: Eddig jobbára csak a Barca birtokolja a labdát.

A Real Valladolid–Atlético Madrid mérkőzés élő, szöveges tudósítását ide kattintva érheti el.

A Real Madrid–Villarreal mérkőzés élő, szöveges tudósítását ide kattintva érheti el.

A Barca-játékosok fekete karszalagban játszanak a ma elhunyt Francesc Arnau tiszteletére.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az Eibar piros-kék mezben látható, míg az FC Barcelona rózsaszín felsőben, fekete nadrágban és zöld sportszárban látható.

IDE KATTINTVA NÉZHETI ÉLŐBEN A MÉRKŐZÉST!

Életének 47. évében elhunyt Francesc Arnau, az FC Barcelona és a Málaga korábbi kapusa, a Real Oviedo sportigazgatója – erősítette meg a másodosztályú klub hivatalos Twitter-oldalán. A La Nueva Espana értesülése szerint a korábbi kapust az oviedói vasútállomás sínjeinél találták holtan.

A spanyol újság szerint a kapus szombat kora délután még részt vett a Real Oviedo vezetőségi megbeszélésén, majd több játékos ügynökével is beszélt telefonon. Halálának oka egyelőre ismeretlen.

A Barcelona a hírt követően háromnapos gyászt hirdetett, valamint az Eibar elleni mai találkozón fekete karszalagban lép pályára az együttes.

ELŐZMÉNYEK

Az FC Barcelona számára igazán komoly téttel már nem bír az utolsó forduló. Ronald Koeman együttese meglepetésre kikapott a Celta Vigótól hazai pályán az előző fordulóban, ráadásul a riválisok nyertek, így a katalánok kiszálltak a bajnoki címért folytatott küzdelemből.

A mérkőzés után olyan hírek is napvilágot láttak, miszerint a holland vezetőedző, akinek a szerződéséből még egy év hátra van, jó eséllyel távozik.

A legfőbb jelölt Koeman utódjának Xavi Hernández, a klub korábbi legendás játékosa, aki jelenleg a katari al-Szaddot irányítja. A hírek szerint már megkezdődtek a tárgyalások a felek között.

Több kulcsemberét is nélkülöznie kell ma a Barcának. Marc-André ter Stegent csütörtökön megműtötték, aki emiatt nemcsak a mai mérkőzést, de a nyári Európa-bajnokságot is kihagyja.

„A klub orvosi csapatával együtt úgy döntöttünk, hogy újabb műtétet hajtunk végre a térdemen. Szomorú vagyok, hogy lemaradok az Európa-bajnokságról” – írta a német kapus a közöségi oldalán, akire várhatóan legalább három hónapos kihagyás vár.

Mint ismert, a német válogatott Magyarországgal, Franciaországgal és Portugáliával szerepel egy csoportban a kontinenstornán.

Messi már a pihenőjét tölti (Fotó: Getty Images)

Lionel Messi sem lép ma pályára, aki már a pénteki edzés alól is felmentést kapott. A katalánok sztárja, akinek június 30-án lejár a szerződése, a klub közleménye szerint a korai szabadságolással „fújhat egyet” a június 13-án kezdődő Copa América előtt.

Messi 30 gólt szerzett eddig a mostani bajnoki idényben, csapata azonban már legjobb esetben is csak a harmadik helyen végezhet.

A támadó 2000-ben, 13 évesen lett a Barcelona játékosa, a felnőttek között a 2003–2004-es idényben mutatkozott be, azóta pedig 778 meccsen lépett pályára, és a klub történetének legeredményesebb futballistája lett.

Noha a távozása kapcsán ismét felerősödtek a hangok, most úgy tűnik, eldőlni látszik a sorsa. Egybehangzó sajtóhírek szerint ugyanis döntést hozott a jövőjével kapcsolatban: az argentin a katalánok játékosa marad!A hírt a Barcelona átigazolási ügyeiben rendre jól értesült, a Twitteren több mint 2 millió követővel rendelkező Asraf Ben Ajad osztotta meg, majd az információ szinte minden nagyobb nemzetközi sportoldalon megjelent.

A beszámolók szerint Messi úgy érzi, Joan Laporta elnöki kinevezésével, és az általa vázolt tervek alapján jó uton halad a csapat, ennyi pedig neki már elég is volt ahhoz, hogy a maradás mellett döntsön.

Nem játszik ma Pedri és Clément Lenglet sem. Előbbi játékos még a szabadságát, utóbbi pedig eltiltását tölti a Celta Vigo ellen kapott piros lapja miatt.

Jó hír azonban a katalán szurkolóknak, hogy a nemzetközi átigazolások terén mindig jól értesült olasz újságíró, Fabrizio Romano információi szerint a Manchester Citytől távozó Sergio Agüero mindenben megegyezett a Barcával, és 2023-ig írhat alá. A fizetés összegéről nem esik szó, egy bizonyos bónuszról azonban igen, amelyet akkor kapna meg az argentin játékos, ha Bajnokok Ligáját nyer a Barcával.

Agüero 2011-ben igazolt át az Atlético Madridtól a Manchester Cityhez, amelyben eddig 388 találkozón 258 gólt és számos trófeát, köztük öt Premier League-címet szerzett. Korábban azt nyilatkozta, hogy addig szeretne maradni Manchesterben, amíg sikerül megnyernie a Bajnokok Ligáját. Erre az utolsó idényében hatalmas lehetősége nyílik, hiszen a City bejutott a sorozat döntőjébe.

A 32 éves támadó lehetséges szerződtetése mellett Fabrizio Romano még egy hírt közölt a Barcelonával kapcsolatban: a Lyontól jó eséllyel távozó holland válogatott támadó, Memphis Depay is előrehaladott tárgyalásokat folytat a katalán klubbal, és mivel a szerződése az idény végeztével lejár, ő is ingyen írhat alá.

Laporta nagyon szeretné, ha Messi maradna (Fotó: Getty Images)

Joan Laporta, az FC Barcelona elnöke kedden interjút adott egy gálaeseményen, s elárulta, a jövő héttől kezdődően fontos döntéseket kell meghozniuk, hogy a következő évadban versenyképesebb futballcsapatuk legyen.

„Már elmondtam, hogy az idény végén az eredmények ismeretében átértékeljük a helyzetet – idézi a Sport Joan Laportát. – Bár büszkék vagyunk rá, hogy megnyertük a Király-kupát, a Bajnokok Ligájában hamar kiestünk, a bajnoki címért zajló versenyfutásban pedig érthetetlen módon maradtunk alul. A jövő héttől kezdve fontos döntéseket kell hoznunk, hogy versenyképesebb legyen a keretünk, ezáltal esélyünk legyen megnyerni a bajnokságot és a Bajnokok Ligáját. Egy korszak véget ért.”

A spanyol élvonal utolsó fordulója előtt tartott nemzetközi sajtótájékoztatón – amelyen hazánkat egyedül a Nemzeti Sport képviselte – a La Liga nagykövetei válaszoltak a feltett kérdésekre, s Javier Mascherano, a Barcelona tavaly visszavonult argentin kiválósága felelt lapunk kérdéseire.

„A Barcelona azért veszítette el a bajnoki címet, mert a közvetlen riválisok közül az Atléticót és a Real Madridot sem tudta legyőzni – válaszolta lapunknak a 2020-ban visszavonult argentin középpályás. – Ugyanakkor abban is biztos vagyok, hogy decemberben sokan aláírták volna, hogy a csapat egészen az utolsó előtti fordulóig versenyben lesz az aranyéremért. Megvolt a lehetősége arra, hogy megnyerje, de áprilisban kettő egyre kikapott a Real Madridtól, nemrég pedig gól nélküli döntetlent játszott az Atléticóval. Ahogy mondani szoktuk, ezeken a kulcsfontosságú meccseken egyszerűen hiányzott a nafta a csapatból, ez az, amin a következő idényben javítani kell."

A teljes inetrjút ide kattintva olvashatja el!

Az Eibar számára is csalódástkeltő idény volt ez a 2020–2021-es bajnoki idény, hiszen a csapat az utolsó forduló előtt az utolsó helyen áll és már biztos kieső.

A két csapat az ősszel meglepetésre 1–1-es döntetlent játszott. Eddig 13-szor találkoztak, de az Eibar eddig egyszer sem tudta legyőzni a katalánokat a bajnokságban: 2 döntetlen és 11 vereség a mérleg.

A kiscsapat egyébként a kieése ellenére nincs rossz formában, legutóbbi négy mérkőzéséből csupán egyet veszített el – épp a legutóbbit, ami sorsdöntőnek bizonyult. A Barca meglepetésre ellenfelénél rosszabb formában van, ugyanis a legutóbbi négy meccséből csak egyet nyert meg.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT Az EIBAR–FC BARCELONA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!