La Liga: csak ikszelni tudott a Sevilla az Elche otthonában

CS. M.CS. M.
2021.08.28. 21:29
Nem tudott nyerni idegenben a Sevilla (Fotó: Getty Images)
Az Athletic Bilbao Inaki Williams góljával 1–0-ra legyőzte a Celta Vigót idegenben a La Liga 3. fordulójának szombati játéknapján, míg a Sevilla csak ikszelni tudott az Elche ellen (1–1). A Real Sociedad 1–0-ra felülmúlta a Levantét.

Celta Vigo–Athletic Bilbao 0–1

Mindkét félidőben a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, de helyzetekig nem jutottak el, a Bilbao kapuját egyszer sem találták el. A vendégek ezzel szemben két gólt is szerzetek, melyből egy volt érvényes: Inaki Williams a 34. percben talált be – ez győztes gólnak bizonyult.

Elche–Sevilla 1–1

A Sevilla két meccs után hat ponttal állt a tabellán, de ezen az összecsapáson az Atlético Madrid ellen kis híján ikszelő Elche szerzett vezetést: a 11. percben Enzo Roco talált be. A folytatásban a Sevilla uralta a meccset és a 40. percben egyenlített is Jusszef en-Nesziri góljával. A második félidőben nem történt változás, maradt a dötnetlen.

Real Sociedad–Levante 1–0

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, de a 42. percben a mindössze 19 esztendős spanyol támadó, Ander Barrenetxea vezetést szerzett a hazaiaknak. Ezt az előnyt meg is tartották a baszkok, így bezsebelték a három pontot.