La Liga: Correa volt a hős, hazai pályán nyert az Atlético

D. Á.D. Á.
2022.10.08. 20:36
Correa duplájával nyertek a madridiak (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 8. fordulójában az Atlético Madrid 2–1-re nyert a Girona ellen. A Sevilla hazai pályán nem bírt az Athletic Bilbaóval.

ATLÉTICO MADRID–GIRONA

A fővárosiak nagyon hamar, már az ötödik percben megszerezték a vezetést. A tizenhatos csücskéről Antoine Griezmann ívelt lágyan középre, a beadásra Ángel Correa érkezett, és védhetetlenül fejelt a kapuba. 1–0

Az első félidő végén Matheus Cunha megduplázhatta volna a hazaiak előnyét, ám a befejezésénél Martin Juan Carlos kapus védeni tudott. A második félidőt ugyanúgy kezdte az Atlético, mint az elsőt – a Girona kapusa megpróbált passzolni az egyik belső védőnek, az átadást azonban leleste Correa, s ballal az üres kapuba gurított. 2–0

A 66. percben Rodrigo Riquelme révén szépített a Girona, s a 87. percben ki is egyenlíthetett volna, ám Cristhian Stuani fejese a lécen csattant.

Az Atlético Madrid 2–1-re megnyerte a mérkőzést, ennek köszönhetően pedig ideiglenesen feljött a tabella negyedik helyére.

SEVILLA–ATHLETIC BILBAO

A Sevilla Oliver Torres góljával már a 4. percben előnyhöz jutott az Athletic Bilbao ellen. A hét közben a BL-ben óriási, 4–1-es pofonba beleszaladó sevillaiak sokáig megőrizték az előnyüket, ám a 73. percben jött a hideg zuhany – a csereként pályára lépő Mikel Vesga elé pattant a labda egy jobb oldali beadás után, ő pedig nem habozott, húsz méterről kapásból fantasztikus gólt akasztva a jobb alsóba.

A találkozó végén a nagy visszatérő Ander Herrera kicsit hamarabb mehetett zuhanyozni a társaknál, ugyanis buktatása miatt a kiállítás sorsára jutott. Ez már túl későn jött ahhoz, hogy a Sevilla bármit is kezdjen az emberelőnnyel, a vége 1–1 lett.

A Bilbao maradt a Bajnokok Ligája helyet érő harmadik helyen, míg a Sevilla továbbra is alulteljesít, csak a 17. pozíciót foglalja el.

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ

Atlético Madrid–Girona 2–1 (Correa 5., 48., ill. Riquelme 66.)
Sevilla–Athletic Bilbao 1–1 (O. Torres 4., ill. Vesga 73.)
Kiállítva: A. Herrera (90+4., Bilbao)
Később
21.00: Getafe–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
Vasárnap

14.00: Valladolid–Betis (Tv: Spíler2)
16.15: Cádiz–Espanyol (Tv: Spíler2)
18.30: Real Sociedad–Villarreal (Tv: Spíler2)
21.00: Barcelona–Celta Vigo (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
Hétfőn
21.00:
Elche–Mallorca (Tv: Spíler 2)

Korábban
Almería–Rayo Vallecano 3–1 (Robertone 8., Babics 17., El Bilal Touré 39., ill. Catena 81.)
Kiállítva: Embarba (87., Almería)