A Real Madrid Benzema tizenegyeseivel nyert a Celta otthonában

D. Á.D. Á.
2022.04.02. 18:15
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójában a Real Madrid 2–1-re legyőzte a Celta Vigót.

A Real Benzema tizenegyeseivel nyert Vigóban (Fotó: AFP)

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ

CELTA VIGOREAL MADRID 1–2 (0–1)
Vigo,
Balaídos Stadion, 15 714 néző. Vezette: Pablo Fuertes
CELTA VIGO: Dituro – Galan, Murillo, Aidoo, K. Vázquez – Beltran (Tapia, 72.) – Nolito (Mina, 72.), Suárez, B. Mendez (Pineda, 81.) – Galhardo (Cervi, 59.), Aspas. Vezetődző: Eduardo Coudet
REAL MADRID: Courtois – L. Vázquez (Carvajal, 61.), Militao (Nacho, 85.), Alaba, F. Mendy – Modric (Valverde, 74.), Casemiro, Kroos (Ceballos, 85.) – Asensio (Rodrygo, 61.), Benzema, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Davide Ancelotti (a koronavírusos Carlo Ancelottit helyettesítette)
Gólszerző: Nolito (52.), ill. Benzema (19., 69. – mindkettőt 11-esből)

Igencsak intenzíven kezdődött a Celta Vigo és a Real Madrid összecsapása. A 4. percben Iago Aspas lövésébe ért bele Alaba, a labda a kapu tetején landolt. Nem sokkal később Benzema egy csukafejessel próbálkozott az ötös sarkáról, de nem talált kaput.

Ami nem jött össze akcióból, az összejött tizenegyesből: Nolito csúnyán felvágta az előre húzódó Militaót, Karim Benzema nagyon higgadtan a kapu közepébe gurított. 0–1

A 39. percben úgy nézett ki, hogy sikerül egyenlíteniük a hazaiaknak – Nolito balról adott középre, Galhardo fejese először kifelé pattant a kapufáról, ám olyan furcsán perdült a labda, hogy végül becsorgott a kapuba anélkül, hogy Aspas beleért volna. Ám a spanyol csatár lesen volt a fejes pillanatában, a VAR pedig úgy ítélte meg, hogy akadályozta Alabát abban, hogy kirúgja a labdát, mielőtt az áthaladt volna a gólvonalon.

A második félidő elején aztán egyenlített a Celta. Javi Galan teljesen üresen kapta meg a lasztit a bal oldalon, lapos beadásánál senki sem figyelt Nolitóra, aki ballal volt eredményes öt méterről. 1–1

Bő tíz perccel később újabb tizenegyeshez jutott a madridi együttes, ám ezúttal Dituro kapus jó irányba vetődött, s kivédte Benzema lövését. Öt perc sem telt el, máris jöhetett a harmadik büntető: Mendy és Kevin Vázquez lába akadt össze, a bíró most sem habozott. Benzema nem izgulta túl a dolgot – ugyanoda lőtte a lasztit, mint az előbb, Dituro viszont a másik sarok felé ugrott. 1–2

A hátralévő bő húsz percben nem igazán volt nagy lehetőség egyik csapat előtt sem, a Real Madrid megszerezte a három pontot.

A „királyiak” magabiztosan vezetik a tabellát, a Celta továbbra is a 11. helyet foglalja el.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Levante–Villarreal 2–0 (Morales 69., 90+1.)
Getafe–Mallorca 1–0 (Borja Mayoral 82.)
Atlético Madrid–Alavés 4–1 (Joao Félix 11., 82., L. Suárez 75., 90. – az elsőt 11-esből, ill. Escalante 63.) – BŐVEBBEN ITT!

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: ITT A VÉGE, A REAL MADRID GYŐZNI TUDOTT.

90+2. perc: Denis Suárez indult meg a kapu felé, a tizenhatoson belül elesett, de a bíró sípja néma maradt. A közönség tüntet.

90. perc: négy perc a hosszabbítás.

89. perc: Benzema indította Ceballost, a lövésébe beleért egy hazai védő, így nem alakult ki nagy helyzet.

85. perc: utolsó cserelehetőségeit is ellövi a Real: Kroos és Militao kocogott le, Ceballos és Nacho állt be.

81. perc: Mendez helyén Pineda folytatja.

78. perc: Galan beadása megpattant, Courtois nem tudta megmenteni csapatát a szöglettől.

74. perc: Modric jött le, Valverde állt be.

72. perc: újabb cserék a hazaiaknál, Beltran és Nolito jött le, Tapia és Mina állt be.

69. perc: HÁROMBÓL KETTŐ, ÚJRA VEZET A MADRID! Benzema ugyanoda lőtte, mint a második alkalommal, de Dituro most a bal sarokba ugrott. 1–2

68. perc: HIHETETLEN, HARMADSZOR IS TIZENEGYESHEZ JUT A MADRID! Kevin Vázquez lábában esett el Ferland Mendy, megint Benzema jöhet.

64. perc: BENZEMA KIHAGYJA! A Real kilencese a jobb sarkot vette célba, de Dituro eltalálta az irányt és védeni tudott!

63. perc: Murillo borzalmas ütemben próbálta szerelni Rodrygót a tizenhatoson belül, újabb tizenegyeshez jutott a Real!

61. perc: csere! Lucas Vázquez és Asensio jött le, Carvajal és Rodrygo állt be.

59. perc: cserélnek a hazaiak, Galhardo helyén Cervi folytatja.

56. perc: Asensio indult meg nagyszerűen, a saját térfeléről ki is hozta a labdát, Murillo egy sárgáért állította meg.

55. perc: míg Militao a reklamálással volt elfoglalva, addig a Celta gyorsan felépített egy támadást: ismét Nolitót kereste Galan, a magasan szálló labdát azonban nem találta el jól a spanyol szélső.

52. perc: OTT AZ EGYENLÍTÉS, EZT MÁR BIZTOSAN NEM VESZI EL A VAR! Javi Galan teljesen üresen kapta meg a lasztit a bal oldalon, lapos beadásánál senki sem figyelt Nolitóra, aki ballal volt eredményes öt méterről. 1–1

52. perc: a jobb szélen szépen megjáratta a labdát a Real, Asensio kövése azonban jócskán elkerülte a kaput.

48. perc: Toni Kroos lőtt kapásból a tizenhatosról, Dituro remek mozdulattal védett.

46. perc: elindult a második félidő a Realnál a labda.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: itt a vége az első félidőnek, vendég előnnyel vonulhatnak pihenőre a csapatok.

45+1. perc: Galan beadása veszélyesen pattant meg az egyik vendég védőn, majd Militao is elég furcsán ért bele, de végül Courtois összeszedte a labdát.

45. perc: két perc lesz a ráadás.

39. perc:ÚGY NÉZETT KI, HOGY EGYENLÍT A CELTA, DE MÉGSEM! Nolito balról tett középre, Galhardo fejese először kifelé pattant a kapufáról, ám olyan furcsán perdült a zsuga, hogy végül becsorgott a kapuba anélkül, hogy Aspas beleért volna. Ennek ellenére a spanyol csatár lesen volt a fejes pillanatában, a VAR pedig úgy ítélte meg, hogy akadályozta Alabát abban, hogy kirúgja a játékszert, mielőtt az áthaladt volna a gólvonalon. Marad a 0–1.

36. perc: Javi Galané a mérkőzés első sárga lapja.

34. perc: a Realnál szinte mindenki a labdához ért, Courtoistól egészen Benzemáig szépen passzolgatott a vendégcsapat. Alaba sprintelt előre, majd a francia támadó elé passzolt, aki 18 méterről a kapus kezébe lőtt.

32. perc: Benzema kihúzódott a bal szélre, onnan próbálta kiugratni Vinícius Júniort, ám a brazil csatár hiába lépte át szépen a labdát átverve ezzel védőjét, lesen tartózkodott.

29. perc: az őrült pillanatok után most a pálya közepén zajlik a küzdelem.

25. perc: Aspas ezúttal jóval közelebbről próbálkozhatott szabadrúgással, most azonban a sorfal fölött sem tudta elrúgni a labdát.

23. perc:Micsoda bravúr Courtoistól! Iago Aspas távoli szabadrúgása szinte tökéletesen volt helyezve, de a belga kapus klasszis mozdulattal ki tudta tolni a labdát szögletre.

19. perc: BENZEMA BELÖVI, VEZET A REAL! A francia nagyon higgadt maradt – Dituro kapus elvetődött, a fővárosiak csatára pedig a kapu közepébe gurított. 0–1

18. perc: TIZENEGYESHEZ JUTOTT A REAL MADRID! Nolito csúnyán felvágta az előre húzódó Militaót, nem kérdés, hogy jogos a büntető.

17. perc: újabb, helyzet – ezúttal Vinícius Júnior kapta meg a labdát a Celta tizenhatosán belül, tíz méterről kicsit kisodródva lőhetett, de nem tudta eléggé helyezni.

14. perc: a Real tizenhatosa előtt adogatott a Celta, majd Denis Suárez került lövőhelyzetbe: nagyjából húsz méterről lőtt kapura, Courtoisnak nagy védést kellett bemutatnia.

9. perc: Óriási helyzet maradt ki! Mendy ívelt Benzema felé, aki szépen megtartotta a labdát, majd megtalálta Asensiót. A spanyol sarokkal tette tovább Lucas Vázqueznek, ő egyből beadta a zsugát, a francia csatár csukafejese viszont nem talált kaput.

6. perc: remek labdakihozatalt mutatott be a Celta, Kevin Vázqueztől egészen Galanig simán eljutott a labda, a bal oldali beadás viszont nem volt sikeres, újabb szögletet rúghatott a hazai csapat – ebből sem lett semmi.

4. perc: Iago Aspas kapott remek labdát a tizenhatos vonalán, Alaba kicsit elaludt, de így is bele tudott lépni a spanyol csatár jobblábas lövésébe. A labda a kapu fölött hagyta el a pályát, a szögletből viszont nem alakult ki veszély.

1. perc: elindult a mérkőzés, a Celta indította útjára a labdát.

Benzema ott van a Real Madrid kezdőjében (Fotó: AFP)

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

A „királyiaknál” Carlo Ancelotti nem lehet ott a kispadon, hiszen koronavírusos lett, így 32 éves fia, Davide helyettesíti.

A Real Madrid kezdőjébe visszatér Karim Benzema és Ferland Mendy, ők sérülés miatt kihagyták a Barcelona elleni rangadót.

Courtois már készül...

Az el Clásicóra Carlo Ancelotti nem nevezte Gareth Bale-t, mivel betegségre hivatkozott, ám néhány nap múlva már készen állt a válogatottbeli szereplésre – annyira, hogy két parádés gólt is szerzett. Emiatt kiakadt a Marca, amely „walesi parazitának” nevezte Bale-t, aki csak a pénz szívja a Realtól.

„Undorító, amit csinálnak, szégyellniük kellene magukat. Nincs szükségem arra, hogy üzeneteket küldözgessek, ez csak időpazarlás lenne”nyilatkozta mosolyogva Bale az Ausztria elleni meccs után. A walesi most is csak a kispadon kezdi a mecset.

A Real keretéből sérülés miatt hiányzik Isco, Luka Jovics és természetesen a belga szélső, Eden Hazard is – a 31 éves labdarúgó lehet, hogy ebben az idényben már nem lép pályára. A Celtánál Hugo Mallonak kell kihagynia az összecsapást.

A két csapat legutóbb 2021 szeptemberében találkozott egymással, akkor a fővárosiak nagyon simán, 5–2-re kiütötték a Celtát a Bernabéuban.

A Celta Vigo a 29. fordulóban gól nélküli döntetlenre végzett hazai pályán a Real Betis ellen. A Real Madrid meccse minden bizonnyal jobban az emberek tudatában maradt, hiszen a Santiago Bernabéuban kapott egy négyest a Barcelonától.