Benzema: két gól és egy gólpassz, győzött a Real Madrid

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.03.20. 16:10
Nyerőember... (Fotó: AFP)
A Real Madrid 3–1-re nyert a Celta Vigo otthonában a spanyol labdarúgó-élvonal, a La Liga 28. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
28. FORDULÓ
Celta Vigo–Real Madrid 1–3 (1–2)
Vigo,Balaídos,zárt kapuk mögött. V:Melero López
Celta Vigo:
I. Villar – Mallo, N. Araújo, Murillo (Beltrán, 84.), A. Martin – R. Tapia – Méndez (Ferreyra, 84.), Denis Suárez, Nolito (A. Solari, 71.; Fontán, 90+2.) – Aspas, Mina.Vezetőedző:Eduardo Coudet
Real Madrid:Courtois – L. Vázquez, Varane, Nacho, F. Mendy – F. Valverde, Casemiro, T. Kroos (Asensio, 71.) – Modric – Benzema, Vinícius Júnior.Vezetőedző:Zinédine Zidane
Gólszerző:Mina (40.), ill. Benzema (19., 30.), Asensio (90+4.)

A sípcsontját fájlaló Sergio Ramos nélkül, de az ismét egészséges, kirobbanó formában lévő Karim Benzemával a fedélzeten lépett pályára a Real Madrid a Celta Vigo otthonában, és a francia támadó az első félidőben duplázni tudott, mindkétszer Toni Kroos gólpasszából.

De nem adták fel a vigóiak, a Nolito, Iago Aspas, Santi Mina hármas mindegyike helyzetbe került még a pihenőig, közülük Santi Mina a kapuba talált, mivel igencsak egyedül hagyták az ötös előterében Denis Suárez szabadrúgása után.

Nem hozott ilyen jó játékot a második félidő, Benzema kihagyott egy ziccert, majd a hajrát Aspas a jobb oldali kapufán csattanó szabadrúgása vezette fel: a sorfalban felugró Casemiro megtolta fejjel picit a labdát, ezért nem lett gól, a bátor brazil kijavította így a Celta góljánál elkövetett hibáját.

A kilencvenedik percben Casemiro mentette meg a jobb sarok előtt a frissiben beálló Facundo Ferreyra közeli lövését is, majd Benzema tökéletes gólpassza után a madridiak egyik csereembere, Marco Asensio gólja zárta le a mérkőzést.1–3

Korábban
Real Betis–Levante 2–0 (Fekir 70., Juanmi 75.)
Athletic Bilbao–Eibar 1–1 (Berchiche 9., ill. Enrique Martínez 17.)

50 Özil és Kroos

Kroos és Benzma is 7-7 gólpassznál jár az idényben.

Zidane: 10 meccs edzőként a Celta ellen, 8 győzelemmel és 2 iksszel. Összesen 33 rúgott góllal.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. PERC NAGYON ELDŐLT, Benzema ballal az ötös bal sarka elől önzetlenül ad középre, MARCO ASENSIO jobbal egy méterről az üres kapu jobb alsó sarkába teszi jobb térddel a labdát. 1–3!

90+2. perc Solari lesérült, Jose Fontán váltja.

Benzema az idényben ötödször duplázott. Az egyéni csúcs 6 dupla egy idény alatt.

90+1. perc Valverde jobb oldali beadása éppen csak magas Benzemának, Vinícius az ötös bal sarka elől egy védőbe lő.

Három perc a ráadás.

90. perc Ferreyra! Ballal az ötös bal sarkáról előbb Nachóba, majd Casemiróba lő.

85. perc Augusto Solari kap sárga lapot Casemiro fellökéséért.

84. perc Murillo le, Fran Beltrán le, védő helyett támadó mindenes. Méndez le, Facundo Ferreyra be. Középpályás helyett támadó.

82. perc KAPUFA! Aspas jobbal félmagasan a jobb oldali kapufára lő, félmagasan, Courtois nem érte el. Casemiro mentett hatalmasat, a sorfalban felugorva eltolta picit fejjel a labdát.

80. perc Luka Modric kap sárga lapot Tapia szereléséért, szabadrúgás 19-ről, középről.

79. perc Mina beadása a kapusé, előtte Mendy és Casemiro együtt szerelte nagy nehezen Solarit.

78. perc Benzema jobbal méterekkel lő a léc fölé.

Solari unokatestvérei, Esteban és David is eljutottak a profi fociig.

77. percDenis Suárez ellöki Casemirót, szabadrúgás középről, 20-ról,sárga lap.

76. perc ZICCER, Araújo potya passzát jobbal kapura vágja Benzema az ötös bal sarka elől, de balra vetődve véd a hazai kapus, Villar.

Kroos hat gólt lőtt a Celtának, néggyel többet, mint bármelyik más csapatnak! Hat itteni meccsén 6 kanadai pontja van.

71. perc Kroos le, Marco Asensio be. Továbbra is tíz emberrel a Real... Nolito le, Augusto Solari be, a nagy Santiago Solari unokaöccse.

70. perc Kroos beadása a hazai kapusé, kontra, Aspast feldönti a felezőnél Nacho, sárga lap.

67. perc Mina blokkolja combbal Valverde 22 méteres bombáját.

A Celta az előző 4 hazai bajnokiján nem kapott ki, összességében 6 meccs óta veretlen. A Real előző 9 idegenbeli bajnokiján nem kapott ki.

66. perc Vinícius elfut a bal szélen, mint a vihar, Benzama passzával, de a brazil Benzema helyett az ötösön álló Méndezhez passzol.

64. perc Kroos jobb oldali beadását középen fejjel a mellette álló Murilló fejére teszi Varane! Valverde jobbal Suárezbe rúg a labda helyett, a kipattanóval. Szabadrúgás.

62. perc Mallo beívelését Aspas ballal 18-ról a bal alsóba vágná, vetődve véd azonban Courtois!

A Real hatodszor nyerhet itt utóbbi hét fellépésén. A maradék egy is ikszre sikeredett. Az öt siker alkalmával mindig eljutott legalább 3 gólig a Real!

59. perc Szép hazai támadás, Mallo beadását kifejeli azonban Casemiro. Kontra, Valverde passzát tízről Murillóba vágja Vinícius.

57. perc Méndez jobb oldali beadását kivágja ballal kapásból középről Varane, Tapiához, ő Modricot szökteti.

54. perc Valverde elfut a jobbon Martín mellett, de a beadásba beleér még a védő. Kroos beadása a hazai védőké, Mendy jobbal 19-ről a bal felső sarok mellé teker.

53. perc Murillo nagyot rúg Benzemába.

50. perc Lüktető mezőnyharccal, igen rossz beadásokkal. És két szép Mendy-csellel.

46. PERC FOLYTATJUK!

Tapia összeszedte magát, szó szerint, előbb a gyepről, majd az öltözőben.

A Real legjobb góllövői a La Ligában
311 Cristiano Ronaldo
228 Raúl
216 Di Stéfano
186 Santillana (461 meccsen)
186 Benzema (373 meccsen)

A Real 100 gólt lőtt itt a Celtának, a rekorder a Barca 106-tal.

Tapia a földön, alighanem csere lesz.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Casemiro most sem figyel, de megússza, Aspas jobb oldali beadása elsuhan a kapuval szemben álló Nolito és az ötös előtt...

40. PERC ÉS ITT A BÜNTETÉS, SANTI MINA a jobb alsóba fejeli az ötös elől Suárez újabb szép, jobblábas szabadrúgását. Casemiro lemaradt róla, Courtois meg hiába repült. 1–2!

39. perc Toni Kroos kap sárga lapot Aspas lerántásáért.

33. perc Martín bal oldali, ballábas beadását nyolc méterről a kapushoz fejeli Méndez. Courtois-nak ez a 200. La Liga-meccse.

A legtöbb realos gól ebben a stadionban: Pahíno, Cristiano Ronaldo és Benzema 5-5, Di Stéfano és Pirri 4-4.

31. perc Mellé, Aspas ad be jobbról laposan, Mina meg jobbal hétről méterekkel a jobb sarok mellé sarkazza a labdát!

A Realban a 313. meccsén ez a 78. gólpassza, 21 gól mellett.

Kroos ma annyi gólpasszt adott, mint előtte az egész idényben gólt lőtt összesen.

Benzemának plusz egy gól a lentiekhez...

30. PERC ITT AZ ÚJABB KARIM BENZEMA-GÓL, Tapia kap egy rossz passzt Murillótól, Kroos szereli őt a 16-oson, Benzema meg ballal a jobb alsóba lő középről, 12 méterről. 0–2!

30. perc Modric remek passzát Vinícius képtelen balról beadni, Valverde passzol Modric elé, kivetődik elé a kapus.

26. perc Hopp, Benzema jobb oldali beadását Vinícius mellel az üresen tátongó jobb sarok mellé teszi, két méterről!

Benzema az utóbbi 8 bajnokiján 8 gólt lőtt, az utóbbi három La Liga-meccsén ez volt a 4. találata.

25. perc Renato Tapia is kap egy sárga lapot, visszahúzta a meginduló Vázquezt.

Benzema: 32 meccs az idényben, 22 góllal és 5 gólpasszal.

23. perc Helyzet, Suárez jobblábas szabadrúgását Mina 12-ről nem sokkal fejeli a bal felső sarok fölé. Courtois nagyot repült, a kapu tetején a labda.

22. perc Vinícius Júnior kap sárga lapot a perui Tapia felrúgásáért. Dél-Amerika!

20. PERC ITT A GÓL, KARIM BENZEMA, KI MÁS? Kroos remek passzát a francia kissé balról, 10 méterről jobbal a bal alsóba rúgja. Villar nagyot vetődik, de csak majdnem beleérni tud: 0–1!

14. perc Suárez ad be jobbról, Nolito lefejeli az ötös bal sarka előtt Nachót, de középen Minától elpattant a labda. Ébredezik a Celta.

12. perc Mezőnyharc, szorosan álló és szorgos hazai védelemmel.

8. perc Kroos passzát Benzema jobbal 10-ről kapura vágja, kapásból, kissé jobbról, de blokkol szépen Mallo!

7. perc Vinícius ad be ballal nagyon rosszul az ötös bal sarka elől.

4. perc Villar ad rossz passzt Mallónak, közbelép Vinícius, de Benzema kissé balról jobbal Araújóba lő, 15-ről, kissé balról.

2. perc Méndez letalpalja Kroos jobb bokáját, ápolás.

1. perc Modric megindul a jobbon, benéz középre... a szél meg elfújja előle a labdát.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak világoskék mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta sötétszürkében.

Utóbbi 13 meccséből egyet sem nyert meg a Celta a Real ellen, ikszelni is csak kétszer tudott.

Egy kis örökmérleg: 118 találkozó, 32 celtás és 67 realos sikerrel, 150, ill. 269 rúgott góllal.