A 96. percben egyenlített a Celta a Barcelona ellen!

Az első félidőben hengerelt a Barca, aztán... (Fotó: AFP)
A La Liga 13. fordulójában a Barcelona – még Sergivel a kispadon – a Celta Vigóhoz látogatott, és ugyan fél óra elteltével már három nullára vezetett, a végén meg kellett elégednie az egy ponttal.

13. FORDULÓ
Celta Vigo–Barcelona 3–3 (0–3)
Vigo,
Balaídos, 13 000 néző. V: Alejandro Hernández
Celta: Dituro – Mallo (K. Vázquez, a szünetben), Aidoo, Murillo (N. Araújo, 70.), Galán – Renato Tapia (Cervi, 65.), Denis Suárez, A. Solari (Beltrán, a szünetben) – Nolito, Aspas, Galhardo. Vezetőedző: Eduardo Coudet
Barcelona: Ter Stegen – Mingueza, Eric García (R. Araújo, a szünetben), Lenglet, Alba – S. Busquets, Nico González (Puig, 59.), F. de Jong, Gavi (Abde, 80.) – Fati (Balde, a szünetben), Depay. Megbízott vezetőedző: Sergi
Gólszerző: Aspas (52., 90+6.), Nolito (74.), ill. Fati (5.), S. Busquets (18.), Depay (30.)

Az új Xavi-korszak előtt még Sergi ült a Barcelona kispadján, és az első félidő nagy részében alaposan kiélvezhette az edzőséget, ugyanis csapata három góllal sokkolta a Celta Vigót. Az első helyzet ugyan a hazaiaké volt, de azután beindult a katalán henger: Ansu Fati találatához kellett némi szerencse is, de Sergio Busquets és Memphis Depay is szép gólt szerzett.

Mégsem volt teljes Sergi és a Barca-drukkerek öröme, a veszélyesen futballozó Fati és a védő Eric García után a kiválóan teljesítő fiatal középpályás, Nico González is lesérült.

Sokkal jobb és éhesebb csapat annál a Celta, hogy kihasználatlanul hagyjon egy ilyen esélyt: miközben a vendégeket megzavarta a három váltás, és megingott az önbizalmuk, a vigóiak két vezére, Nolito és Iago Aspas is eredményes volt.

Izgalmas lett így a hajrá, sokkal többet birtokolta a labdát a hazai csapat, és többet is támadt. Aspas lesről talált be Marc-André ter Stegen kapujába, Nolito kezezés után; a 87. percben ellenben Frenkie de Jong lövése a lécen csattant. A hazaiak egyik csereembere, a mexikói Néstor Araújo a 16-os bal sarka elől nem sokkal tévesztette el a rövid felső sarkot, majd amikor már mindenki a hármas sípszót várta, a 96. percben Iago Aspas mesteri találattal egyenlített.

Micsoda mérkőzés volt! És micsoda fába vágta Xavi a fejszéjét! 3–3

(Fotó: AFP)
(Fotó: AFP)

Később
18.30:
Alavés–Levante (Tv: Spíler2)
21.00: Real Madrid–Rayo Vallecano (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Korábban
Athletic Bilbao–Cádiz 0–1 (Salvi 6.)
Espanyol–Granada 2–0 (Pedrosa 30., De Tomás 42.)

20. Getafe121386–18–126

A 21. században csak Diego Forlán (10) szerzett több gólt a Barca ellen Aspasnál, aki Cristiano Ronaldóval együtt 9-nél tart.

Ter Stegen 20 gólt kapott a Celtától karrierje során, ez negatív rekordja. Aspas a 8. gólját vágta neki, ez is rekord.

1998 óta nem kapott ki háromgólos előnyről a Barca, akkor a Valencia ellen Sergi a katalánok védőjeként szerepelt.

Aspas lett a meccs embere.

90+8. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+8. perc Iago Aspas kap sárga lapot túlzott gólörömért. Bocsánatos bűn...

N. Araújo bal válla és Ter Stegen bal keze mellett is csak milliméterekkel ment el a labda.

90+6. PERC ITT EGY GÓL, MICSODA MECCS, MICSODA DRÁMA! Beltrán balról jövő, lapos passzát IAGO ASPAS ballal a bal alsóba rúgja picit balról, 17 méterről. 3–3!

90+6. perc Galhardo elől ment középen Lenglet Galán beadása után.

90+5. perc Abde kap sárga lapot műesésért. Frenkie de Jong meg Vázquez ellökéséért kap sárga lapot.

90+4. perc Suárez lőne ballal kapura távolról, odalép neki Puig.

90+3. perc Marc-André ter Stegen kap sárga lapot időhúzásért.

90+2. perc Galán ballal kissé balról, 13-ról az égbe lő.

Öt perc a ráadás.

90. perc MAJDNEM GÓL, N. Araújo lő jobbal nem sokkal a jobb felső sarok mellé a 16-os bal sarkáról, alig fél méternyivel tévesztett célt. MECCSLABDA?

89. perc Aidoo nemrég még a területi ligában játszott, ma hibátlanul teljesít, szereli most a balon könnyedén Baldét, majd Abdét is. Kirúgás.

88. perc Sergio Busquets kap sárga lapot reklamálásért.

Memphis Depay négy kanadai ponttal járult hozzá a Barca előző 8 bajnoki góljához. De ma nem sokszor ért labdához.

86. perc LÉC,
De Jong lő ballal a lécre középről, 22 méterről.

80. perc Abde be, Gavi le.

79. perc Puig 18 méteres lövése rossz, fölé. Nolito zseniális emelését Cervi ballal R. Araújóba rúgja kissé jobbról, hat méterről.

Comb és vádli...

A Celta előző 5 bajnokijából csak egyet nyert meg, és csak azon az egyen talált a kapuba, a Getafe ellen.

A Barcelona három bajnoki óta nyeretlen, előző két idegenbeli meccsén gólt sem szerzett. Egyébként sem szerzett ilyen kevés pontot a bajnokságban az első 12 forduló alatt 2002 óta, akkor végül a 6. helyen végeztek.

74. PERC EZ MÁR ÉRVÉNYES HAZAI GÓL, NOLITO tízről a jobb alsóba fejel Alba és Lenglet közül, középről, Beltrán balról jövő, ballábas beadása után. 2–3!

72. perc
Galán lő ballal 14-ről kapura, kissé balról, blokkol csapattársa, Suárez. Aki anno 71 meccsen 19 kanadai pontot szerzett a Barca proficsapatában.

71. perc Aspas kicselezi Lenglet-t, majd jobbal a jobb felső fölé emel az ötös jobb sarka elől, 8 méterről. A védő megúszott egy sárga lapot most.

70. perc Néstor Araújo be, Murillo le.

A Vigo csak 2-t nyert meg előző 9 bajnokijából a Barca ellen, 7-szer is legalább két gólt kapott.

69. perc
Nolito emel az ötös bal sarka elől jobbal elegánsan a bal alsóba, de előtte kezezett. Jó ítélet a játékvezetőtől.

65. perc Tapia le, Franco Cervi váltja. Motorcsere. Anno Coudet is középpályás volt, a Celtában és a Riverben is futballozott.

64. perc A hevesen reklamáló Eduardo Coudet kap sárga lapot, volt egy kis lökés pedig. De csak kicsi.

63. perc Nolito beadása után Galhardo elesik Mingueza mellett... tovább!

60. perc Galán két csellel indul meg a balon, de ballábas beadása mindenkinek magas középen.

Aspas az előző 12 bajnokiján a Barca ellen 11 kanadai pontot szerzett!

59. perc Riqui Puig váltja. González nagyon jól futballozott ma!

58. perc Úgy tűnt, elfáradt a középpályás, de kiderült: meghúzódhatott az utolsó csel közben. CSERE LESZ!

57. perc González három csel után már az ötös jobb sarka előtt jár, Tapia odalép elé, jön Dituro kapus.

55. perc Renato Tapia felvágja Baldét, sárga lap. Eltiltás.

Aspas: 16 meccs a Barca ellen, 8 góllal és 3 gólpasszal. Nolito anno csak 5 meccset játszhatott a Barcában. A 17. meccsén volt csapata ellen ez volt az 5. gólpassza.

52. PERC EZ MÁR BENT VAN, Nolito indítása után Galán lő ballal az ötös bal sarka elől kapura, Ter Stegen véd, de kijön róla a labda, Araújo estében középre szabadít fel, IAGO ASPAS a kapu közepébe lő laposan középről, hat méterről. Ballal: 1–3!

50. perc Galhardo lő jobbal 13-ról a bal alsóba, de les.

47. perc De Jong ment szépen egy rövidzárlat után a kapuja előtt egy veszélyes Nolito-beadás után, majd Tapia már az ötös előtt egy letámadás után, éppen lőne jobbal, amikor érkezik egy merész becsúszással Lenglet.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Ronald Araújo Garcíát, Álex Balde Fatit váltja, Kevin Vázquez be, Mallo le, Fran Beltrán be, Solari le.

Josep Escola 7

Mallo is a földön, neki is megsérült a combja.

46+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

46+2. perc Aspast szereli a 16-os előtt González.

45. perc Jordi Alba kap sárga lapot, alighanem reklamált.

Alba beérte Marcelót, ők adták a legtöbb gólpasszt a La Liga aktív védői közül, 51-51-et. A rekorder Dani Alves, 97-tel.

44. perc
Fati a földön ismét, meghúzódhatott a combja. Coutinho máris melegít, Depay vigasztalja az éket, Alba nagyon mérges. A bal combja fáj.

42. perc Lenglet rossz helyre fejeli a labdát, Galán ballal a jobb alsó sarok mellé lő, ballal, tízről.

40. perc Folytatja.

38. perc Ziccer, De Jong passzol balról csodásan Fati elé, aki jobbal nyolc méterről nagyon a bal alsó sarok mellé lő, majd estében megüti a bal csuklóját. Vagy kézfejét.

37. perc Augusto Solari kap sárga lapot, bokán rúgta Fatit. Solari a nagy Santiago Solari unokaöccse, Jorge Solari unokája, a volt independientés David Solari unokatestvére.

Ahhoz képest, hogy az egész idényben egy gólt szerzett eddig idegenben a Barca a ligában...

34. PERC ISKOLAJÁTÉK, Alba bal oldali, ballábas beadását MEMPHIS DEPAY öt méterről, picit balról a bal alsóba fejeli. Murillo most nagyon lemaradt, González nagyon ügyesen cselezgetett középen, ő adta balra a passzt Albának. 0–3!

33. perc ZICCER, Aidoo az ötösről a jobb alsó elé fejeli Nolito jobb oldali kornerét, a bevetődő Tapía ballal a jobb sarok mellé lő, hat méterről.

Az előző tíz évben a Barca lőtte a legtöbb bajnoki gólt (931), a Celta kapta a legtöbbet (522).

30. perc
Középről, 28 méterről ballal a bal alsó mellé lő, Ter Stegen vetődve biztosított.

29. perc Eric García kap sárga lapot Aspas megrúgásáért, jogosan. Aspas: 14 meccs az idényben, 3 góllal és 1 gólpasszal.

27. perc Murillo jól játszik eddig, anno cserejátékosként 4 meccset játszott a Barcában. Aztán ment vissza a Valenciába.

25. perc Jobban van, sőt a perui odarúg Gonzáleznek, büntetés jelleggel, mert a saját orrát simogatta aztán.

23. perc Folytatja a szűrő.

22. perc Kissé balról Fati Aidoo mellől a léc fölé lő, ballal. Hét méterről. Hűha, González fejen könyökli estében Tapiát. Ápolás.

Busquets: 17 meccs a Celta ellen, 2 góllal és 2 gólpasszal. Mindet a két csapat előző 6 bajnokiján szerezte!

18. PERC EZ IS BENT VAN, SERGIO BUSQUETS jobbal a bal alsó sarokba lő Galhardo mellől, középről, 17 méterről, González lapos, balról érkező beadása után. Nem nagy erővel, de igen pontosan, Dituro kapus nem is vetődött. 0–2!

15. perc García fejeli 11-ről a kapushoz Alba bal oldali, ballábas beadását. Hazai támadás, a Murillo indította Suárez parádés emelését Aspas hosszan tolja meg, oda a helyzet.

12. perc Murillo és Fati összerúg, rövid ápolás, folytatják.

11. perc Aspas bal oldali szögletét Mallo hétről a bal alsó melé fejeli.

10. perc Helyzet lehetne, Solari jobb oldali beadása átjut Mingueza és Galhardo feje fölött, Nolito ballal lőne az ötös bal sarka elől... de közbelép Gavi, fejjel tisztáz a szélső elől.

5. PERC ITT A GÓL, ANSU FATI BETALÁL! Elmegy szépen a balon Alba passzával Mallo mellett a fiatal csatár, az ötös sarka elől jobbal kapura lő, az elélépő, blokkolni akaró Tapiáról nagy ívben a bal alsó sarokba pattan a labda. 0–1!

Lenglet az előző idényben két meccset kapott a Celta elleni két bajnokin.

2. perc HAZAI ZICCERREL, Nolito csodás passzát Aspas Lenglet mellől tízről, kissé jobbról ballal a bal, azaz a rövid sarok mellé rúgja.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Elbúcsúzik Sergio Álvarez a vigói közönségtől, a 35 éves kapus visszavonult, még korábban. Övé a kezdőrúgás.

A hazaiak világoskék mezben és fehér nadrágban, a vendégek gránátvörös-kék mezben és gránátvörös-kék nadrágban.

Xavi nincs a csapattal Vigóban a spanyolországi hírek szerint.

Egy kis örökmérleg: 118 mérkőzés, 24 vigói és 65 barcás sikerrel, 136, ill. 257 rúgott góllal.