La Liga: több mint egy órát volt emberelőnyben, mégsem nyert az Atlético

2022.11.06. 16:17
Borzasztó formában az Atlético (Fotó: Getty Images)
Hiába játszott több mint egy órát emberelőnyben az Atlético Madrid, így sem tudta legyőzni hazai pályán az Espanyolt (1–1) a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Kikapott a Cádiztól a bajnokságban, a Portótól pedig a Bajnokok Ligájában az Atlético Madrid (ezzel csoportnegyedik lett, és az El-ben sem folytathatja tavasszal) – így hangolt Diego Simeone együttese az Espanyol elleni hazai bajnokira.

Ez a meccs jól kezdődött a hazaiak számára, hiszen a katalánok játékosát, Leandro Cabrerát lerántás miatt már a 28. percben kiállították, az Atlético pedig innentől természetesen jelentős mezőnyfölényben futballozott, de nem tudta kihasználni a helyzeteit.

Aztán jött a meglepetés: Sergi Darder 62. percbeli góljával a vendégek jutottak előnyöz... A helyzetkihasználással továbbra is szenvedő hazaiak végül Joao Félix révén kiegyenlítettek a hajrához közeledve, ám a mérkőzést már nem tudták megnyerni. 1–1

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ

Atlético Madrid–Espanyol 1–1 (Joao Félix 79., ill. Darder 62.)
Kiállítva: Cabrera (28., Espanyol)

KÉSŐBB
16.15:
Real Sociedad–Valencia (Tv: Spíler2)
18.30: Villarreal–Mallorca (Tv: Spíler2)
21.00: Real Betis–Sevilla (Tv: Spíler2)

KORÁBBAN
FC Barcelona–Almería 2–0 (O. Dembélé 48., F. de Jong 62.)
Getafe–Cádiz 0–0
Kiállítva: G. Álvarez, Portu, ill. Luis Hernández
Valladolid–Elche 2–1 (Javier Sánchez 40., Roque Mesa 46., ill. Josan 63.)
Celta Vigo–Osasuna 1–2 (Iago Aspas 19., ill. Ávila 8., 28.)
Girona–Athletic Bilbao 2–1 (David López 67., Iván Martín 75., ill. Guruzeta 78.)