Lewandowski duplázott, nagyon simán nyert a Barcelona

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.10.20. 20:50
A La Liga 10. fordulójának záró mérkőzésén a Barcelona 3–0-ra megverte odahaza a Villarrealt.

SPANYOL LA LIGA
10. FORDULÓ
FC Barcelona–Villarreal 3–0 (3–0)
Barcelona,
Spotify Nou Camp, 73 261 néző. V: Del Cerro Grande
Barcelona:
Ter Stegen – S. Roberto (Bellerín, 70.), Koundé (Piqué, 78.), Alonso, Alba – Gavi, F. de Jong (Busquets, 70.), Pedri – Ferran Torres, Lewandowski (O. Dembélé, 75.), Fati (Raphinha, 75.). Vezetőedző: Xavi
Villarreal: Rulli – Femenía, Albiol (Mandi, 80.), Pau Torres, Pedraza (Mojica, 25.) – Pino, Parejo, Morlanes (Trigueros, 57.), Baena – Nicolas Jackson (A. Moreno, 57.), Danjuma (José Luis Morales, a szünetben). Vezetőedző: Unai Emery
Gólszerző: Lewandowski (31., 35.), Fati (38.)

Ünnepélyes keretek között kezdődött a mérkőzés, Robert Lewandowski, Gavi és Alexia Putellas megmutatta a Camp Nou közönségének az Aranylabda-átadón átvett díjaikat.

Gyászszünettel folytatódott a mérkőzés, a Villarreal legendás alelnökére, a nemrégen elhunyt José Manuel Llanezára emlékeztek – majd folytatódott a Barca-gála, mert a szünetre már háromgólos előnnyel mehettek a katalánok.

Robert Lewandowski egy zseniális levétel után lőtt nagyon szép gólt, majd megszerezte az első 16-oson kívüli Barca-gólt ebben az idényben. Gavi, Pedri és Jordi Alba remekelt a lengyel két gólja előtt, nem akart lemaradni Ferran Torres sem, az ő beadását nagy szerencsével tette közelről a kapuba Ansu Fati.

A Villarreal a mostani idény első 840 percében kapott összesen három gólt, most 38 perc alatt...

Dőlnek... (Fotó: AFP)

Unai Emery az 58. perce már négyet cserélt, de ez sem rázta fel a csapatát, pedig a Barcelona „egyre lejjebb tekerte a hangerőt”, azaz igencsak visszavett a tempóból.

Xavi beküldte ezért még a hajrá előtt Ousmane Dembélét, Raphinhát (Ferran Torres lett a középcsatár), Sergio Busquetset, Héctor Bellerínt és Gerard Piquét is – akit sokan kifütyültek.

Így múlik el a világ dicsősége...

Nem fért kétség azonban a hazai győzelemhez, tovább üldözi a Real Madridot a legfőbb riválisa, nem tudott feljebb lépni a középmezőnyből a Villarreal.

Korábban
Almería–Girona 3–2 (Leo Baptistao 13., E. B. Touré 17., Embarba 38., ill. Rodrigo Riquelme 47., Stuani 83. – 11-esből)
Osasuna–Espanyol 1–0 (Budimir 55.)

Cádiz–Real Betis 0–0
Kiállítva:
Sergio Canales (90+8., Betis)
Real Valladolid–Celta Vigo 4–1
(Mesa 32., Joaquín Fernández 62., Sergio León 74., 79., ill. Óscar Rodríguez 43.)
Real Sociedad–Mallorca 1–0 (Merino 4.)

Sevilla–Valencia1–1 (Lamela 86., ill. Cavani 6.)
Kiállítva: Kike Salas (Sevilla, 90+11.)
Getafe–Athletic Bilbao 2–2
(Carles Alená 27., Munir 76., ill. I. Williams 2., Raúl García 62.)
Atlético Madrid–Rayo Vallecano 1–1
(Álvaro Morata 20., ill. R. Falcao 90+2. – 11-esből)

20. Elche10376–24–183

Emery a Barca ellen: 3 győzelem, 6 iksz, 21 vereség.

Az előző három játékos, aki a La Ligában új csapata első 10 meccsén legalább 10 gólt szerzett:
12: Romário (1993)
12: Ronaldo (1996)
10: Lewandowski (2022, mindannyian Barcelona)

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Pau Torresé az első sárga, felrúgta Raphinhát. Pau Torres: 7 meccs a Barca ellen, 2 öngóllal.

90+2. perc Pino indítja Mojicát, a beadást a bal sarok mellé rúgja hatról Morales... de les.

Öt perc a ráadás.

89. perc Dembélé emel nagyon rosszul Raphinha elé, előtte Piqué elől elfejelte a labdát az ötösről Pau Torres.

A Villarreal sorozatban ötödik idegenbeli meccsén marad győzelem nélkül.

85. perc Pedri lő jobbal a jobb alsó mellé 21-ről, középről.

84. perc Ferran lő a bal alsó mellé kissé jobbról, hatról, Dembélé jobbról érkező beadása után. Trigeros lépett be elé.

Albiol már 37 éves, ez volt a 21. meccse a Barca ellen. Kanadai pontja még nincs a katalánok ellen.

80. perc Aissza Mandi be, a veterán Albiol le.

79. perc Dembélé jobb oldali beadását az ötösről jobbal a jobb alsó mellé rúgja Raphinha!

78. perc Gerard Piqué be, Koundé le. Füttyszó...

75. perc Lewandowski és Fati le, Raphinha és Ousmane Dembélé be.

73. perc Albiol rálép picit a földön fekvő Lewandowskira.

72. perc Parejo jobb oldali szabadrúgását Baena Koundé elől tízről nem sokkal fejeli a léc fölé!

70. perc De Jong és Roberto le, Sergio Busquets és Héctor Bellerín be.

70. perc Pino passza után szerelik az ötösön Baenát.

Régi játszótársak között a cserekapus...

57. perc Manu Trigeros és Alberto Moreno be, Morlanes és Jackson le. Karmester és bal oldali középpályás a pályán, Baena megy előrébb egy sorral.

51. perc De Jong passzát a kapu felé vinné egy zseniális levétel után Lewa, de közbelép Pau Torres, Rulli Gavi elé dobja a labdát, aki Fatit indítja, ő ballal kapura lő az ötös bal sarka elől... de odalép Albiol.

49. perc Pedri indítja Albát, aki elé kivetődik a jobb oldali kapufa elé Rulli, bal lábbal elüti a labdát, de les.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc
A remek formában lévő José Luis Morales be, Danjouma le.

Amint korábban megírtuk, szerdán az A22 ügyvezető igazgatójának nevezték ki Bernd Reichartot. Ez a szervezet támogatja az Európai Szuperligát.

A klubok szerint az új törvény a CVC Capital Partnersszel kötött szerződést is veszélyeztetheti, amelynek értelmében a klubok kétmilliárd euróért cserébe odaadták a CVC-nek a La Liga televíziós közvetítési jogaiból származó bevételek 11%-át a következő 50 évre.

Az As szerint a klubok és a La Liga elnöke, Javier Tebas úgy vélik, Florentino Pérez mozgatja a szálakat a színfalak mögül, szerintük ő gyakorolt olyan hatást a törvényhozókra, ami miatt eltűntek ezek a pontok a törvénytervezetből. A csapatok szerint ez lehetővé tenné a Real Madrid és a Barcelona szereplését a Szuperligában és a spanyol bajnokságban egyidejűleg. A klubok azt szeretnék, hogy a Szuperligában résztvevő klubok ne kaphassanak engedélyt a La Ligában való részvételhez, a Szuperliga és az UEFA közötti szembenállás miatt.

A COPE szerint fennáll a veszélye annak, hogy a spanyol bajnokság küzdelmei október 27-től leálljanak, ugyanis sztrájkot hirdetnének a klubok. Azt kifogásolják, hogy az új sporttörvény tervezetéből a jobboldali ellenzék kezdeményezésére kivettek hét olyan pontot, amelyben a kormány és az ellenzék korábban megegyezett a ligával.

A spanyol baloldali kormány és a jobboldali ellenzék egyszerre készítik az új sporttörvény tervezetét Spanyolországban. A klubok amiatt aggódnak, hogy a tervezet módosításai lehetőséget teremtenek majd a Szuperliga létrehozására, s az új sorozatban a Real Madrid és a Barcelona is szerepelni akar.

Diego Forlán 5

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc
Mojica bal oldali beadása nagyon rossz.

A Villarreal a mostani idény első 840 percében kapott összesen 3 gólt... Ma 38 perc alatt.

42. perc Jackson két remek csel után rosszul indítja a társakat a 16-os elől.

A Barca ma először talált be ebben a ligaidényben a 16-oson kívülről, a Real 8 ilyen gólnál jár! Fati meg háromszor lőtt egymás után kapura a mostani góljánál, és senki sem ért rajta kívül a labdához ezek közben!

38. PERC ANSU FATI IS BETALÁL, Ferran jobb oldali, jobblábas beadását Fati a kapu torkában ballal borzalmasan találja el, gyakorlatilag felszabadítana, ha nem éppen a saját jobb lábát találná el, a labda a bal oldali kapufa tövére pattan, onnan vissza Fati elé, aki a csodálkozó Femenía elől jobbal szépen behúzza azt maga mögé, a kapuba. Egy fél méterről: 3–0!

Legutóbb kikapott a Barca itt a Villarrealtól, de előtte zsinórban tízszer nyert, és mindig legalább két gólt lőve.

Sötét kilátások?

Fotó: AFP
Fotó: AFP

35. PERC MÁRIS ÚJABB ROBERT LEWANDOWSKI-GÓL, Pedri labdaszerzése és Gavi passza, valamint egy finom csel után kissé balról, 18 méterről félmagasan a bal sarokba tekeri a labdát. Rulli nagyot vetődik, de csak beleérni tud: 2–0!

Lewa: 14 meccs a Barcában, 16 góllal és 3 gólpasszal. Müncheni forma és müncheni mutató. Ugyanis...

31. PERC VEZET A BARCELONA, Alba megy el a bal szélen Pedri passzával, a ballábas beadását zseniálisan veszi le az ötös elől ROBERT LEWANDOWSKI, két védő elszáll, a harmadik hiába csúszik, a kapus hiába vetődik, a lengyel jobbal kilencről laposan a kapu közepébe lő. 1–0!

Sorozatban a 4. hazai bajnokiját nyerheti meg kapott gól nélkül a Barca

26. perc Gavi emel Fatihoz, zseniális a levétel mellel, cselnek is jó, de lelassul a csatár, hárman körülveszik, elnyomják.

25. perc Johan Mojica váltja.

24. perc Pedraza a földön, a jobb combja fáj... csere lesz!

22. perc Pino újabb remek passzát Danjouma az ötös bal sarka és Koundé elől jobbal az oldalhálóba vágja.

21. perc Alonso megbotlik, Pino indítását jobbal Jackson mellkasához rúgja, de ennyi is elég a 16-os előtt meginduló ék szereléséhez.

19. perc Koundé előremegy, Alba ballal bevetőve beadja a rossz keresztpasszt, az ötös bal, rövid sarkáról három védő közül Fati nem sokkal fejeli a labdát a rövid felső sarok fölé!

18. perc Gavi jobbal 27-ről kapura lő, belekap a labdába az előtte álló Pedraza.

A Barcelona elvesztette a legutóbbi mérkőzését a Villarreal ellen a La Ligában (tavaly májusban nulla kettő), miután az előző 25 meccsükből egyet sem bukott el. 2008 óta nem kaptak ki tőlük egymás után kétszer, sőt akkor egy hármas ilyen sorozatot futottak a katalánok.

16. perc Pino jobb oldali beadását éppen csak nem éri el rendesen fejjel az ötösön Jackson!

14. perc Alba bal oldali beadásába belelép Pino, újabb korner. Pau Torresé.

11. perc Pau Torres szereli Ferrant az ötös jobb sarka elől, majd blokkolja De Jong tízméteres, kissé jobbról jövő, lapos lövését is.

10. perc Rulli kivetődik nagyon bátran az ötös és Fati elé Pedri zseniális indítása után. Pedri a 16-os elől nagyon lazán, bokából emelt előre.

8. perc A helyzet óta mezőnyharc, sok futás, kevés izgalom, Pedri passzol, Pedraza meg nagyot rúg bele, mert mindenki azt nézi, mekkorát rúg éppen Gaviba Baena.

2. perc Fati lő De Jong jobb oldali beadása után jobbal 14-ről nem sokkal a jobb alsó mellé. Oldalháló, Rulli vetődve biztosított.

2. perc Pau Torres szereli a bal oldalon meginduló, a 16-osra betörő Gavit.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta sárgában.

Elhunyt a legendás alelnök

Egy kis örökmérleg: 48 mérkőzés, 29 barcás és 9 villarrealos sikerrel, 101, ill. 58 rúgott góllal.