A spanyol labdarúgó La Ligában a Barcelona 1–0-ra legyőzte odahaza a nagyon tartalékos, de nagyot küzdő Real Valladolidot.

Ter Stegen – Mingueza (R. Araújo, 63.), Lenglet, F. de Jong – Dest (Puig, 87.), S. Busquets (Braithwaite, 64.), Pedri (Moriba, 77.), Alba – O. Dembélé, Messi, Griezmann (Trincao, 63.). Vezetőedző: Ronald Koeman
Valladolid: Masip – Javi Sánchez, Bruno, Olaza – Mesa, Plano, R. Alcaraz – S. Janko (Hervías, 66.), Nacho Martínez – S. Guardiola (Marcos André, 77.), Kodro (W. Rubio, 85.). Vezetőedző: Sergio González
Gólszerző: O. Dembélé (90.)
Kiállítva:
Plano (78.)

Sérülések, eltiltás és betegség miatt tizenegynél is több sérültje volt a Real Valladolidnak, ezzel még tovább csökkentek a kiscsapat esélyei az egyre jobb formában lévő, a bajnoki címre hajtó Barcelona otthonában. A katalánok ráadásul azzal a tudattal léptek pályára, hogy győzelemmel még közelebb léphetnek a hétvégén vereséget szenvedő éllovashoz, az Atlético Madridhoz – ehhez képest sokáig a vendégek játszottak veszélyesebben, Roque Mesa két ziccert is elrontott, az egykori Barcelona-támadó Meho Kodro fia, Kenan pedig az ötösről a lécre fejelt.

A szünet felé közeledve egyre veszélyesebben futballozott a Barca, Pedri lövését csak nagy üggyel-bajjal tudta a jobb oldali kapufára tolni Jordi Masip, aki anno bajnok és Bajnokok Ligája-győztes volt a Barcelonával. Lionel Messi és Ousmane Dembélé elől Saidy Janko és Lucas Olaza mentett az ötösön, egyszóval kezdett szép lassan érvényesülni a papír- és erőforma.

Olaza ennek ellenére ziccerből az oldalhálóba lőtt, már a fordulást követően, majd Masip védte a másik oldalon Dembélé közeli próbálkozását. Ronald Koeman hármas cserével reagált, de sem Trincao, aztán a később pályára lépő Ilaix Moriba nem élt a maga lehetőségével az ellen kapuja előtt.

Nem úgy Ousmane Dembélé, aki a 90. percben betalált az ekkor már emberhátrányban lévő Valladolidnak.

Ezzel el is dőlt a meccs. Lionel Messi idén először nem szerzett kanadai pontot egy La Liga-mérkőzésen, de aligha bánja ezt – szombaton jöhet a Real Madrid!

Korábban
Sevilla–Atlético Madrid 1–0 (Acuna 70.)
Deportivo Alavés–Celta Vigo1–3(Lejeune 86., ill. Nolito 8., Iago Aspas 14., Santi Mina 20.)
Elche–Real Betis 1–1(Pere Milla 36., ill. Borja Iglesias 14. – 11-esből)

Cádiz–Valencia 2–1(Cala 14., Marcos Mauro 88., ill. Gameiro 19.)
Levante–Huesca 0–2(Rafa Mir 15., 54.)
Real Madrid–Eibar 2–0(Asensio 41., Benzema 73.)
Granada–Villarreal 0–3(Gerard Moreno 9., 18., 60. – az elsőt és a harmadikat 11-esből)
Osasuna–Getafe 0–0

Április 7., szerda
21.00:
Real Sociedad–Athletic Bilbao (Tv:Spíler2)

Real Madrid 30 (13)

A 30 éves Plano második piros lapja profi karrierje során, előzőleg idegenben a Vallaldolidtól 2013-ban állítottak ki valakit!

A mai volt Jordi Alba 250. bajnokija a Barca színeiben, 23 játékos jutott el legalább idáig. 22 spanyol (ebből 13 katalán)... s Messi.

Messi lett a mérkőzés embere, mintegy megszokásból.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Sergio mester kap sárga lapot reklamálásért.

Négy perc a ráadás.

De Jong jobb oldali beadását Bruno Araújo fejére fejeli, ballal meg nem hibázza el az ajándék labdát a szélső.

90. PERC OUSMANE DEMBÉLÉ ELDÖNTI, az ötös bal sarka elől a rövid sarokba lő! 1–0!

Messi az előző négy meccsén 8 kanadai pontot termelt a mai ellenfél ellen.

89. perc Trincao jobb oldali beadását éles szögből, három méterről a rövid sarok mellé fejeli Moriba!

87. perc Riqui Puig be, Dest le.

Lesz idő gurigázni? A Barca 11 gólt lőtt tíznél több passzal, ez idénybeli topligás rekord, a PSG-vel egyetemben.

85. perc Waldo Rubio be, Kodro le, nincs több vendégvaria.

84. perc Martin Braithwaite odarúg Martíneznek, sárga lap. Alba és Messi négy sárga lapnál tart, még egy, és eltiltás.

83. perc Alba balos beadását pocsékul veszi át középen Trincao, az ötösön, oda a helyzet.

A Valladolid csak három bajnokin nem kapott gólt, idényrekord.

82. percMarcos André távolija a kapusé.

80. perc A vendégkispadról elküldenek még valakit a lelátó egy másik részére.

79. perc Jordi Masip kap sárga lapot reklamálásért.

78. perc ÓSCAR PLANO kiáll azonnali piros lappal, utánarúgott Dembélének. Erősen véleményes, az eleső szélsőnek meg odarúg térddel baráti alapon Bruno...

77. perc A frissiben felépült brazil ék, Marcos André be, Guardiola le, Pedrit pedig Ilaix Moriba váltja a másik oldalon.

74. perc Messit blokkolja a 11-esponton Sánchez, Braithwaite 14-ről jobbal Brunóba lő.

73. perc Sergi Guardiola kap sárga lapot Lenglet lekönyökléséért.

71. perc Dest jobb oldali beadására kivetődik Masip, egy védőjére üti a labdát... az meg visszapattan hozzá.

70. perc Messi lő ballal 24-ről nem sokkal a bal alsó mellé, Masip vetődve biztosított.

68. perc Masip lép ki balra a Messi indította Alba elé.

66. perc Pablo Hervías be, a nagyot harcoló, svájci-gambiai Janko le. Ne keverjük össze az osztrák Marc Jankóval.

Griezmann sorozatban a 4. meccsen marad gól nélkül a Valladolid ellen. Az első öt meccsén négyszer duplázott ellene!

64. perc Martin Braithwaite be, Busquets le, Trincao Griezmannt, Ronald Araújo meg Minguezát váltja.

63. perc Hopp, Plano lövése Alba kezére pattan a 16-oson belül... TOVÁBB.

58. perc NINCS BENT, Dembélé lő jobbal az ötös jobb sarka elől kapura, de hatalmasat véd jobbra vetődve Masip, a kipattanót kissé balról, hétről a jobb alsó mellé fejeli Griezmann, csuka mozdulattal, félig hátrafelé vetődve.

57. perc Messi lő a bal alsó felé 21-ről, véd Masip.

56. perc OLDALHÁLÓ,
Martínez passzát Olaza az ötös bal sarka elől ballal az oldalhálóba vágja, nem sokkal elvétve a jobb, azaz a rövid sarkot! Félmagas lövésével.

55. perc Lenglet távolija a kapusé.

54. perc De Jong már nem bekk, karmester, de rosszul passzol középre az ötös jobb sarka előtt, lőni kellett volna inkább.

A Valladolid előző 11 bajnokijából csak 1-et nyert meg. Volt hat iksz is azért.

50. perc Dembélét ellöki Mesa, Messi ballal 21-ről, középről a sorfalba lő.

47. perc Alba lő ballal 22-ről a léc fölé, fél ölnyivel.

46. PERC FOLYTATJUK!

Fotók: Weltfussball

E párharc legjobb gólszerzői
Julio Salinas 8
Lionel Messi 8
Samuel Eto'o 6
Kubala László 5

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Két perc a ráadás.

45. perc KAPUFA, Pedri lő jobbal a jobb alsó felé középről, 21-ről, a vetődő Masip a kapufára tolja a labdát, majd rávetődik a lecsorgó labdára, mert ketten is támadták őt.

Kodro apja, Meho anno játszott a Barcában, az 1995–1996-os idényben. 43 meccs, 15 gól.

43. perc Oscar Mingueza kap sárga lapot Kodro visszarántásáért.

40. perc DE NAGY MENTÉS, Dembélé passzát Messi ballal tízről kapura vágja, de ment a bevető Olaza. De lesen kapta a szélsőt Griezmann remek passza.

40. perc Bruno González kap sárga lapot Pedri lerántásáért.

37. perc Dembélé passzol Alba elé, Janko ment előle az ötös bal sarka előtt, pontosabban odaáll elé, jő a kapusa.

A Barca 1997 óta veretlen odahaza a Valladolid ellen.

34. perc Alcaraz és Mingueza összerúg, előtte Dest rálépett véletlenül Mesa lábára, a hollandnak is fájt.

32. perc Dembélé fejel hétről Masip elé, Griezmann bal oldali beadását követően.

32. perc Busquets ment az ötös jobb sarkának előterében Janko elől.

28. perc Antoine Griezmann megrúgja Planót, sárga lap. Talpalás volt, szakadt a sportszár is.

27. perc Messi is a léc fölé lő, ballal, 12-ről, kissé balról.

25. perc Mesa ziccerben, de az ötös elől, kilenc méterről jobbal csúnyán a léc fölé lő. Sánchez indította őt szépen.

24. perc Mesa lő jobbal a léc fölé 21-ről, Lenglet rossz fejese és Guardiola lapos passza után.

23. perc Dest esik el Olaza mellett... de nincs 11-es, a VAR szerint sem.

Sergio mester hétből hét meccsét elbukta a Barca ellen a La Ligában, ez egyéni rekordja. Negatív.

21. perc Mesa passzol Nacho Martínezhez, aki ballal 14-ről a bal alsó elé lő, vetődve fogja a labdát Ter Stegen.

16. perc Messi ballal nem sokkal teker a jobb alsó sarok mellé ballal egy középről, mintegy 24 méterről járó szabadrúgást.

A Barcelona előző 14 bajnokijából 13-at megnyert a Valladolid ellen, az utóbbi ötöt zsinórban.

13. perc Alcaraz orron veri bal könyökkel Griezmannt... tovább!

11. perc Griezmann bal oldali szöglete után Mingueza tíz méterről a bal sarokba fejelne, de odaér a Barca volt kapusa, Masip.

9. perc LÉC! Kodro fejel az ötösről a lécre, Minguezát megelőzve, nem sokkal elvétve a bal felső sarkot, egy jobb oldali Janko-beadást követően.

6. perc Sánchez ment az ötös jobb sarkán Dembélé elől.

5. perc Lenglet ment fejjel az ötösön Kodro elől, Nacho Martínez bal oldali beadását követően.

2. perc Alcaraz lő estében távolról kapura, csemege.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek lila-fehér mezben és fehér nadrágban.

MESSIT KÖSZÖNTIK 768. MÉRKŐZÉSE TISZTELETÉRE, MÁR LEGUTÓBB KLUBREKORDER LETT. CSALÁDOSTÓL IS FÉNYKÉPEZKEDETT.

A Barcelona 18 mérkőzés óta veretlen a La Ligában, ez a jelenleg futó topligás rekord.

Spanyol sajtóinformációk szerint az FC Barcelona labdarúgócsapatának vezetősége Netót, Philippe Coutinhót, Samuel Umtitit, Miralem Pjanicot, Martin Braithwaite-et és Matheus Fernandest is átadólistára teszi a nyári átigazolási időszakban.

Egy kis örökmérleg: 91 mérkőzés, 61 barcás és 14 realos sikerrel, 210, ill. 75 rúgott góllal.