A La Liga 5. fordulójában 1–1-re végződött a Barcelona és a Sevilla parázs rangadója.

Camp Nou, zárt kapuk mögött. Vezette: Gil Manzano
Barcelona:
Neto – Sergi Roberto, Piqué, Araújo, Alba (Dest, 75.) – F. de Jong, Busquets – Griezmann (Trincao, 61.), Coutinho (Pjanic, 75.), Fati (Pedri, 61.) – Messi. Vezetőedző: Ronald Koeman
Sevilla: Bono – Jesús Navas, Koundé, Diego Carlos, M. Acuna – Fernando, Jordán (Ó. Torres, 84.), Rakitic (Gudelj, 78.), Ocampos (Munir, 61.), Suso (en-Nesziri, 61.) – L. de Jong (C. Fernández, 84.). Vezetőedző: Pablo Sanz (Julen Lopetegui eltiltott)
Gólszerző: Coutinho (10.), ill. L. de Jong (8.)

Vérbeli spanyol rangadóhoz méltó színvonalon kezdődött a Barcelona és a Sevilla bajnokija, a vendégek egy védelmi hibát kihasználva hamar megszerezték a vezetést, a hazaiak pedig egy védelmi hibát kihasználva hamar kiegyenlítettek. Az az érdekes eset állt elő, hogy Frenkie de Jong és Jesús Navas is adott egy-egy gólpasszt, de ennek egyáltalán nem örültek, Luuk de Jong és Philippe Coutinho ellenben köszönte szépen, és értékesítette a ziccerét.

Ezt követően okosan tartotta hátul a labdát a Sevilla, kivonta a játékból Lionel Messit, és a fordulás után háromszor is gólt szerezhetett volna. A legközelebb a gólszerzéshez a Barca védője, az eltiltott Clément Lenglet-t helyettesítő Ronald Araújo állt, aki a lécre mentett véletlenül egy bal oldali beadást, a fölöslegesen cselezgető Neto kapus pedig majdnem meglepte egy gólpasszal L. de Jongot, de korrigálni tudta a hibáját.

Ronald Koeman beküldte a pályára a 17 éves szélsőt, Pedrit, Trincaót, Miralem Pjanicot, majd a frissiben vásárolt szélső védőt, Sergino Destet is, akinek passzát a kapusba vágta Messi, majd F. de Jong lőtt tíz méterről a bal alsó sarok mellé. Trincao lehetett volna mégis a nyerőember, de a portugál fiatal a ráadásban a kapusba lőtt Messi remek indításából.

A 90+3. percben Messit buktatták a 16-oson belül, de a VAR megkegyelmezett a Sevillának: parázs kezdés, parázs hajrá, egy pont ide és oda. 1–1

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Levante–Real Madrid 0–2
(Vinícius Jr. 16., Benzema 90+5.)
Osasuna–Celta Vigo 2–0 (Roncaglia 23., Calleri 76.)
Deportivo Alavés–Athletic Bilbao 1–0 (Rodrigo Ely 74.)

Cádiz–Granada 1–1 (G. Sánchez 27., ill. Alejo 48.)
Atlético Madrid–Villarreal 0–0
Real Valladolid–Eibar 1–2 (Toni Suárez 38., ill. Burgos 29. – 11-esből, K. Rodrigues 90.)
Elche–Huesca 0–0
Real Sociedad–Getafe 3–0
(Oyarzabal 28. – 11-esből, Merino 79., Portu 82.)
Valencia–Real Betis 0–2 (Canales 19., Tello 75.)

Navas lett a mérkőzés embere.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Messi távolija távolról sem pontos.

90+3. perc Carlos odalép Messinek a 16-oson belül, de nincs 11-es! VAR. Akkor sem.

90+2. perc Roberto lő ballal 14-ről Koundébe.

90. perc TRINCAO! Lő jobbal az ötös jobb sarka elől a kivetődő Bonóba, Messi remek passza után.

89. perc Öt perc a ráadás

87. percNemanja Gudelj kap sárga lapot belemenésért. F. de Jongnak lépett oda.

85. perc Carlos Fernández és Óliver Torres be, L. de Jong és Jordán le.

84. perc Jordán lő jobbal 25-ről a jobb alsó mellé.

82. perc Busquets jobb oldali beadását F. de Jong jobbal tízről a bal alsó mellé teszi, a becsúszó Koundé is beleért még!

81. perc Busquets kap taslit Fernandótól, sárga nincs. Dest ad be balról, Messi lő kapura 16-ról, de jobbra elmozdulva véd Bono!

78. perc Nemanja Gudelj be, Rakitic le, karmester helyett szűrő.

77. perc Miralem Pjanic kap sárga lapot Munir megrúgásáért.

A Barca első amerikai játékosa

75. perc
Coutinho és Alba le, Miralem Pjanic és Sergino Dest be.

72. perc Alba a földön, lesérült.

69. perc Koundé a bal alsó mellé fejel nyolcról, most sokkal jobban célt tévesztve, Rakitic jobb oldali beadását követően.

Koeman igen savanyú arccal nézelődik. Pjanic melegít. Braithwaite és Dest dettó.

67. perc NETO! Akarja kicselezni az ötös bal sarka előtt L. de Jongot, nem tudja, kornerre ment azonban. Jordán jobb oldali szögletét nem sokkal fejeli a bal alsó mellé Koundé!

66. perc Rakitic lő ballal egy méterrel a jobb felső sarok mellé középől, Busquets elől, 24 méterről.

64. perc LÉC! En-Nesziri balról ballal laposan bead, L. de Jong elől Araújo ballal a lécre ment a jobb alsó sarok előtt. Megúszta a házigazda!

61. perc A Barca-nevelés Munir és en-Nesziri be, Suso és Ocampos le.

61. perc Fati és Griezmann le, Trincao és Pedri be.

58. perc Öngólhelyzet, Carlos fejel nyolcról nem sokkal a jobb felső fölé egy jobb oldali Coutinho-beadást!

54. perc Jordán távolija távolról sem jó.

52. perc Belehúz a Barca, 52 százalékban még mindig a Sevilla birtokolta a labdát. És többet is passzolt (370 vs. 350).

48. perc Griezmann jobbal éles szögből a kapusba lő, hat méterről. Suso jobb oldali beadása Robertóé.

46. perc Ápolás, Rakitic rálökte Messi Jordánra.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Messi kedvenc ellenfele a Sevilla, 37 gólt szerzett ellene.

A megfejtés a lenti Coutinho-adathoz: az Inter kölcsönadta őt az Espanyolnak 2012 elején egy fél évre, akkor is eredményes volt a Sevilla ellen.

Guillermo Campanal 8

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

42. perc Az Arajúo által szépen fogott Jordán rosszul talája el az ötös előterében Navas beadását, kontra, Messi lő jobbal az ötös jobb sarka elől, tíz méterről Acuna elől a jobb alsó mellé.

Kedvenc ellenfél: Coutinho a Sevilla ellen 12 meccsen 6 gólt lőtt, 3 gólpassz mellett. 21 gólt lőtt a Barca színeiben, 5-öt a Sevilla ellen.

40. perc Bizony, nagyon leült ez a félidő a végére.

A Barca a Sevilla és az Espanyol ellen lőtte a legtöbb bajnoki gólt odahaza: 214-et.

A Sevilla a Barcától 214-et, a Realtól 213-at kapott idegenben

32. perc Koundé szépen beáll Fati elé, Bono meg a frászt hozza az övéire, elkezd passzolgatni az ötösön. Ez nem az ő műfaja, bele is bukik, de megússza, Carlos kisegíti.

31. perc Suso megindul a jobbon F. de Jong passzával, jobbról éles szögből az oldalhálóba lő, hat méterről. Önző volt.

28. perc Messi megindul, ballal Fatihoz passzol, aki jobbal 22-ről feladja a labdát Bonónak. A marokkói így is kiejti, de javít gyorsan.

25. perc Rakitic nem mer lőni ballal 17-ről, elfut balra, de rossz a lapos beadás. Pontosabban ott kellett volna lennie L. de Jongnak.

21. perc Griezmann lő ballal az ötös bal sarka elől milliméterekkel a jobb alsó mellé! Carlos lekésett, majd a franciára esett.

18. perc Suso és Navas akciózik a jobbon, a védő beadását rosszul éri el ballal az ötösön Fernando! ZICCER!

17. perc Coutinho jobb oldali szabadrúgását kapura ollózná Griezmann, Carlos odaugrik és testtel ment.

12. perc Folytatva a Lopetegui-vonalat: segítője, Pablo Sanz a Barca neveltje! A legszebb éveit a Rayóban töltötte a védekező középpályás.

A Sevilla 17 bajnoki óta nem nyert itt, két iksz mellett, ez negatív klubrekordja, utoljára 2002 decemberében győzött itt.

Egy-egy gól, egy-egy gólpassz, végül is...

10. PERC EGY EGY, PHILIPPE COUTINHO KIEGYENLÍT. Az 1001 napja vett brazil Messi emelése után jobbal tízről a léc alá lő. A gólpassz nem Messié, hanem az ötös bal sarkáról középre mentő Navasé... A Messi-passz ugyanis balra ment, Albának: 1–1!

8. PERC VEZET A SEVILLA! Ocampos megforgatja a balon Fatit, középen F. de Jong elveszít egy fejespárbajt Kondé ellen, a lecsorgó LUUK DE JONGÉ, aki ballal 11-ről a léc alá bombázza a labdát, Neto csak belekapni tud. Holland gólpassz, holland gól. 0–1!

5. perc Ocampos lő jobbal 21-ről Robertóba.

Az eltiltott mester, Lopetegui egykoron a Barca kapusa volt.

4. perc Helyzet, Suso bal oldali, ballábas beadását az ötösről a léc fölé bólintja Ocampos!

3. perc Rakitic megindul, Busquets szereli. Ne feledjük, a legnagyobb ex most Fati, aki a Sevilla neveltje! És a legnagyobb Jesús Navas-rajongó.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kél nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg: 172 találkozó, 96 barcelonai és 40 sevillai sikerrel, 357, ill. 210 rúgott góllal.