Messi ismét varázsolt, öt gólt vágott a Barcelona

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.10.29. 21:10
Öt gólt lőve nyert odahaza a Barcelona a Real Valladolid ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a La Liga 11. fordulójában. Lionel Messi megszerezte karrierje 50. szabadrúgásgólját.

Lionel Messi: megvan az 50. szabadrúgásgól (Fotó: AFP)

SPANYOL LA LIGA
11. FORDULÓ
Barcelona–Real Valladolid 5–1 (Lenglet 2., Ar. Vidal 29., Messi 34., 75., L. Suárez 77., ill. Kiko Olivas 15.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉSEK, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Abszolúte győzelmi kényszerben és a Lionel Messi, Luis Suárez, Ansu Fati támadótrióval kezdett odahaza a Barcelona a Real Valladolid ellen, ráadásul a vendégeknél több alapember is hiányzott sérülés miatt.

Talán ez, talán az idén először kipróbált három középső védős rendszer zavarta meg annyira a Valladolidot, hogy elképesztő góllal ajándékozza meg a második percben Clément Lenglet-t, akinek lövése előtt három vendégjátékos ért labdába, majd a minden bizonnyal a kapu mellé tartó labda Federico Barbáról pattan a lécre, onnan meg a gólvonal mögé. Nem sokáig vezettek a katalánok, mert udvarias házigazdához illő módon visszaadták a gólt, egy szabadrúgás után Marc-André ter Stegen olyan erővel ütötte a labdát Kiko Olivasra, hogy az a meglepett védőről a kapuba pattant.

Még mielőtt reménykedni kezdett volna a Real, Lionel Messi lehűtötte a kedélyeket: előbb adott egy zseniális gólpasszt Arturo Vidalnak, majd szabadrúgásból ő maga vette be volt csapattársuk, Jordi Masip kapuját.

Ez volt Messi karrierjének 50. szabadrúgásgólja, a 44., amelyet a Barca színeiben szerzett.

A második félidő már nem hozott ilyen sok gólt, nem erőltette meg magát a Barcelona, amelybe beszállt Ivan Rakitic és Antoine Griezmann is, előbbi adott egy remek gólpasszt Lionel Messinek, Messi pedig pazar gólpasszal szolgálta ki Luis Suárezt, aki megszerezte a 100. találatát a Camp Nouban. 5–1

Suárez: 27 ellenfél Barca-mezben, egy sem úszta meg tőle kapott gól nélkül!

Kihagyott még pár ziccert a végén a hazai csapat, de ekkor már fél gőzzel futballozott csak, amely ezzel a győzelemmel a tabella élére ugrott.