Ezúttal védői szállították a győzelmet a Barcelonának

2019.04.20. 20:35
Clément Lenglet (jobbra) az első bajnoki gólját szerezte a Barcelona játékosaként (Fotó: AFP)
Lionel Messi ezúttal csak gólpasszig jutott, Clément Lenglet és Jordi Alba találatával nyert a Barcelona a remek ellenfélnek bizonyuló Real Sociedad ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójában.

A Manchester United elleni Bajnokok Ligája-továbbjutást követően szombat este ismét a bajnokságra fókuszált a Barcelona: a meccset tizedik helyről váró Real Sociedad ellen próbálta visszaállítani a délután sikert arató Atlético Madriddal szembeni kilencpontos különbséget.

Eleinte Sergio Busquets nélkül, de egyáltalán nem tartalékosan állt fel a Barca, sérülése óta először bekerült a kezdőcsapatba Ousmane Dembélé is. A francia aktívan is kezdett, ám eleinte sem ő, sem más hazai játékos nem tudott betalálni: Imanol Alguacil vezetőedző kiválóan megszervezte a Real Sociedad játékát, a baszk együttes labdabirtoklásra törekvő, kifejezetten kulturált futballt mutatott be a Camp Nou gyepén.

Ám közvetlenül a szünet előtt már semmi sem mentette meg a vendégeket, „francia góllal” szerzett vezetést a Barcelona: Ousmane Dembélé szögletét Clément Lenglet fejelte két védővel a nyakán Geronimo Rulli kapujába – 1–0.

Lenglet-nak ez volt az első bajnoki gólja a Barca játékosaként, korábban kupameccsen már betalált gránátvörös-kékben.

A fordulás után nem sokkal Busquets beállt, ám ekkor sem adta fel játékát a Real Sociedad, aminek gól lett a jutalma: a 62. percben Mikel Merino kiváló átadása után Juanmi kotorta be a labdát hét méterről a katalán kapuba – 1–1.

Ám nem örülhetett sokáig a baszk alakulat, mindössze két perccel később Lionel Messi passza után Jordi Alba indult meg balról befelé, majd jobbal kilőtte a bal alsó sarkot – 2–1.

Ezt követően nem változott az állás, így a Barcelona visszaállította kilencpontos előnyét, és már 21 meccs óta veretlen a bajnokságban.