A Barcelona otthon is kikapott a Rayo Vallecanótól

2022.04.24. 20:52
Az idegenbeli vereség után otthon is kikapott a Barcelona a Rayótól (Fotó: AFP)
A második helyért harcoló Barcelona 1–0-s vereséget szenvedett hazai pályán a Rayo Vallecano ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

SPANYOL LA LIGA
21. FORDULÓ
BARCELONA–RAYO VALLECANO 0–1 (0–1)
Barcelona,
Camp Nou. Vezette: Díaz de Mera
BARCELONA:
Ter Stegen – Dest (Lenglet, a szünetben), Araújo, E. García (A. Traoré, 71.), Alba – F. de Jong (Nico, 60.), Busquets, Gavi – O. Dembélé, Aubameyang (L. de Jong, 71.), F. Torres (Depay, 60.). Vezetőedző: Xavi
RAYO VALLECANO:
Dimitrijevszki – Balliu, Maras, Catena, F. García – Valentín, Comesana (Ciss, 56.) – Palazón, U. López, Á. García – Nteka (S. Guardiola, 56.). Vezetőedző: Andoni Iraola
Gólszerző:
Á. García (7.)

Kiegyenesedett a tabella vasárnap este a La Ligában, hiszen a Barcelona és a Rayo Vallecano végre lejátszotta az eredetileg januárra kiírt mérkőzését. A hazaiaknak az ezüstérem, a vendégeknek az első osztályú tagság megőrzése miatt volt fontos ez a találkozó.

Nem kellett sokat várni az első gólra: a 7. percben Isi Palazón két csel nagyszerűen tálalt a Sergino Destet maga mögött hagyó Álvaro García elé, aki egy átvétel után kissé jobbról, jobbal, kb. 14 méterről a bal (rövid) alsó sarokba lőtt – 0–1!

Nyilvánvalóan nem ilyen kezdésben reménykedett a Barcelona, azonban Xavi tanítványai a kapott gól után sem tudták érdemben felpörgetni a tempót. A vendégek letámadással és szervezett védekezéssel, illetve olykor szabálytalanságokkal állták útját a hazaiaknak, míg a Barca futballját álmoskás játék és kevés helyzet jellemezte az első félidőben.

A fordulás után sem változott a helyzet, így Xavi megpróbálta cserékkel felrázni csapatát. Jött többek között Memphis Depay, Luuk de Jong, Adama Traoré és Nico is, de a katalánok fásult játéka továbbra sem vezetett eredményre az elszánt vendégek ellen.

A hazai közönség többször hangosan tiltakozott a játékvezetői ítéletek ellen. Különösen nagy volt a felhördülés a 89. percben, amikor Alejandro Catena fellökte a beinduló Gavit a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélt tizenegyest. A második félidőben – és annak is a legvégén – sajnos a futball helyett inkább a szabálytalanságokról és a reklamálásról szólt a mérkőzés, Díaz de Mera bőven osztogatta a sárga lapokat.

Habár a hazaiaknak még az utolsó percekben is volt lehetőségük az egyenlítésre, az állás már nem változott: a Rayo Vallecano az októberi hazai siker után ismét két vállra fektette a Barcelonát. A katalánok sorozatban harmadszor kaptak ki hazai pályán (minden sorozatot figyelembe véve), míg a Rayo az Espanyol elleni, három nappal ezelőtti győzelem után újra nyert – 2022-ben mindössze másodszor. A madridiak ezzel óriási lépést tettek a La Ligában maradás felé.

20. Alavés33672026–55–2925

104. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, NYERT A RAYO!

103. perc:
Gavi buktatja az egyedül akciózó Álvaro Garcíát, ez is sárga lap.

103. perc: DEMBÉLÉ LŐ, DE EZ SINCS BENT!
A szabadrúgás után felpattanó labdát kapura küldi a francia, de ez a lövés is elakad!

102. perc:
Catena vágja fel Traorét, a változatosság kedvéért ez is sárga lap.

100. perc: KAPUFA!
Kontrázik egyet a Rayo, remek visszakészítés után Ciss lőhet, de a jobb kapufát találja el!

98. perc:
szép összjáték után Adama Traoré kerül lövőhelyzetbe, de ez a kísérlet is fennakad a védőpajzson.

96. perc:
meg Trejo is. Sajnos kevés a futball az utóbbi percekben.

95. perc: meg Manu Hernández is.

93. perc:
Alba is kap egy sárga lapot.

92. perc: TRAORÉÉÉÉ!
Megszerzi a labdát a tizenhatos sarkánál, csinál két cselt, majd nagy erővel tüzel, de Dimitrijevszki kiüti!

91. perc: nem elírás, tizenegy perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: NINCS TIZENEGYES? NINCS!
Gavi indul remekül a tizenhatoson belülre, kapja is a labdát, de Catena fellöki. A felvételek alapján történt szabálytalanság, de a játékvezető szerint ez nem ér tizenegyest!

87. perc:
Palazón lejön a pályáról, Manu Hernández váltja. Mario Suárez is érkezik, ő López helyét foglalja el.

85. perc:
Dembélé harcol ki szögletet a bal oldalon. Közben Isi Palazón visszatérne az ápolás után, de engedély nélkül teszi – sárga lapot kap.

81. perc:
Luuk de Jong akrobatikus mozdulattal próbálja kapura lőni a labdát, Palazón az utolsó pillanatban elfejeli előle. Így a Barca hollandja az ellenfél játékosának fejét találja el lábbal… Sárga lap a vége.

80. perc: DEPAAAY!
Hatalmas lövést ereszt meg jobbal, kb. 22 méterről, de Dimitrijevszki kiöklözi!

77. perc:
a meccs képe alapján nem kizárt, hogy a mérkőzés végeredménye már az első félidőben kialakult…

74. perc:
Ter Stegen a frászt hozza a játékostársakra és a hazai drukkerekre egy a lábai között átpattanó labdával. Meleg helyzet… de megoldja.

73. perc:
közben a Rayo kapusa, Dimitrijevszki fekszik le a földre. A combját veszi kezelésbe az orvosi stáb. Azért tudja folytatni.

71. perc:
még egy kettős csere a Barcelonánál. Aubameyang helyére Luuk de Jong, Eric García helyére Adama Traoré érkezik.

70. perc: MEKKORA HELYZET!
Jobbról érkező beadás után Dembélé átlépi a labdát, Depay lőhetne, de sokat, vár, és mire elszánja magát, megérkezik a blokk!

69. perc:
Balliu azért kap egy sárga lapot a feszült pillanatok után.

68. perc:
Gavi és Unai López először ütközik egymással, majd előbbi odaszól a vendégek játékosának, aki persze ezen felháborodik. Szerencsére viszonylag gyorsan csillapodnak a kedélyek, folytatódik a játék.

67. perc: nem is tudja folytatni Valentín, Trejo jön a helyére.

66. perc:
Óscar Valentín ül a gyepen, ápolni kell a lábát.

64. perc:
Álvaro García beadását Lenglet teszi ki szögletre.

62. perc:
a két becserélt barcelonai játszik össze, Depay jól indítja Nicót, aki azonban későn eszmél, így nem éri el a labdát.

60. perc:
De Jongot Nico, Ferran Torrest Depay váltja a Barcelonánál.

58. perc: BARCELONAI KONTRA!
Lenglet a tizenhatoson belül szerel, az ellentámadás végén Alba lő kapura a tizenhatoson kívülről, a blokkról a felső léc felett az alapvonalon túlra vágódik a labda!

56. perc:
Nteka Sergi Guardiolának, Comesana Pathé Cissnek adja át a helyét a folytatásra.

54. perc:
Lenglet ad pontatlan keresztlabdát Dembélének. Egyelőre semmi sem változott az első félidőhöz képest.

51. perc:
López szabálytalankodik, Barcelona-szabadrúgás jöhet a mezőnyben.

46. perc:
egy csere a szünetben, Lenglet érkezik Dest helyére. Alighanem ez Araújo jobb oldalra küldését hozza magával.

46. perc: FOLYTATJUK!

45+1. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! Egyelőre egygólos előnyben a Rayo Vallecano.

45+1. perc:
Dembélé nem találja el a kaput a szabadrúgásból.

45. perc:
Dembélé sokadik megindulása után Catena lök egyet a francia támadón. Szabadrúgás a Barcelonának, nagyjából középről, körülbelül 19 méterről.

43. perc: KAPUFA! GÓL? NINCS GÓL!
Először Gavi találja telibe a kapufát egy kb. 13 méteres lövéssel, majd ugyan a kapuba juttatják a labdát a hazaiak, de les miatt szabadrúgást ítél a játékvezető.

40. perc:
Busquets remek passza után Dembélé csinál megkerülős cselt, majd elesik a védője mellett – Díaz de Mera játékvezető továbbot int.

37. perc:
Comesana kap sárga lapot Busquets visszarántásáért.

35. perc: VESZÉLYES HELYZET A RAYO KAPUJA ELŐTT!
Dimitrijevszki bizonytalankodik, emiatt a Barcelonához kerül a labda, de hiába lőhetne Dembélé és Aubameyang is, a védők tisztáznak!

31. perc:
Jordi Alba ezúttal ballal, a tizenhatoson belülről lő nagy erővel, de meglehetősen pontatlanul.

30. perc:
közben némi ápolás, Valentín a bal combját fájlalja.

28. perc: SEMMI? SEMMI!
Gavi szelídíti meg és tolja tovább a magasra pattanó labdát a tizenhatoson belül, ütközik Comesanával, elesik. A játékvezető nem ítél tizenegyest.

25. perc: EGY TÁVOLI LÖVÉS.
Jordi Alba unja meg, a védőfalról lepattanó labdát kb. 22 méterről, balról, jobbal egyből kapura tűzi – de nem találja el a bal felső sarkot.

24. perc:
néma marad a síp egy gyanús hazai szerelés után, Busquets indít, de Dembélé rosszul veszi át a magas labdát.

21. perc:
Dembélé próbálja átverni Fran Garcíát a jobb oldalon, de a tizenhatos oldalvonalánál becsúszva ment a Rayo játékosa.

18. perc:
megint Isi Palazón indít, megint Álvaro García a célpont – ám ezúttal nem olyan pontos a passz, mint az imént, Ter Stegen összeszedi a labdát.

17. perc: eddig meglehetősen álmoskás a hazaiak játéka, ennél biztosan több kell, ha nem akarnak kikapni.

13. perc: LŐ EGYET A BARCA IS.
Némi tizenhatoson belüli kavarodás után Araújo lő fordulásból kapura, ám Dimitrijevszki ezt simán fogja.

9. perc:
nem vette túlságosan komolyan ellenfelét a Barcelona, így gyakorlatilag az első helyzetből gól született. Mihez kezdenek a hátránnyal a katalánok?

7. perc: HOPPÁ, VEZET A RAYO! Az oldalvonal mellől két csellel kiszabaduló Isi Palazón tálal tökéletesen a Destről leváló – és a többi védő mögé befutó – Álvaro Garcíának, aki bal combbal leveszi a labdát, majd jobbal, kissé jobbról, kb. 14 méterről a bal (rövid) alsó sarokba lő! 0–1!

3. perc:
Dembélétől látjuk az első beadást, belepiszkálnak a vendégek – szöglet lesz belőle, amiből nem lesz semmi.

1. perc: KEZDÜNK! A Barcelona szokásos a gránátvörös-kékben, a Rayo piros csíkkal díszített fehér felszerelésben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Mint azt fentebb is említettük, a két csapat a 21. fordulóban játszott volna egymással. Azt a mérkőzést eredetileg januárban rendezték volna meg, de nem csak a katalánok és a madridiak tolták az akkori meccsüket: decemberben, februárban és márciusban is rendeztek találkozókat a 21. fordulóból. A halasztásra a Real Madrid győzelmével záruló spanyol Szuperkupa négyes döntője miatt volt szükség.

Mivel ez az utolsó le nem játszott mérkőzés abból a fordulóból, ma este hosszú idő után kiegyenesedik a tabella. A második helyen álló Barcelona pontszerzés esetén előnyre tehet szert a harmadik Sevillával szemben, míg a tizennegyedik Rayónak a kiesés elől való menekülés miatt jönne jól a három (vagy egy) pont.

Ha a múltba tekintünk, nem meglepő módon nem a madridiak számítanak a párharc esélyesének – bár tény, hogy októberben a Barca 1–0-ra kikapott mai vendégétől. A Soccerway adatai szerint 28 egymás elleni meccsen 20-szor a katalánok nyertek, 4-4 döntetlen és Rayo-siker mellett.

A mai meccsről Pedri mellett Sergi Roberto, Ansu Fati és Samuel Umtiti hiányzik a hazaiak oldalán, a vendégeknél Martín Merquelanz és Eszteban Szaveljics maródi.

A minap bővebben is összefoglaltuk, hogy mi várható a La Liga hajrájában – ezt a cikket IDE KATTINTVA lehet elolvasni.