Megint fordítania kellett, de megint legyőzte a Rayót a Barca

2019.03.09. 18:20
Van oka örülni Messinek és Vidalnak: újabb három pontot zsebelt be a Barca (Fotó: AFP)
Az őszi nehézkes győzelem (2–3) után megint hátrányba került, de megint fordítani tudott a Barcelona a Rayo Vallecano ellen. Ezúttal azért kevésbé „centizték ki” a sikert a katalánok, akik sorozatban a 15. bajnokijukon maradtak veretlenek.

A Barcelona nehéz négy mérkőzésen van túl (Lyon, Sevilla, Real Madrid, Real Madrid), a katalánok három győzelemmel és egy iksszel hozták le ezt a periódust, s mivel a francia csapat ellen nemsokára fontos Bajnokok Ligája-mérkőzést vívnak, nem volt meglepő, hogy Sergi Roberto, Ousmane Dembélé és Ivan Rakitic is csak a padra ülhetett le. Az eltiltott Clément Lenglet szintén hiányzott, Nélson Semedo, Samuel Umtiti, Arturo Vidal és az utóbbi időben gyengén teljesítő Philippe Coutinho azonban bekerült a kezdőbe.

Annak rendje és módja szerint saját kezébe vette az irányítást a Barcelona, s amikor a nyomásból ítélve már azt hihettük, hamarosan érkezik a hazai gól, érkezett is – a vendégeknél... Egy kontra végén Raúl de Tomás Gerard Piquét és Semedót is megverte egy csellel, majd 18 méterről jobbal a bal alsóba lőtt (0–1)!

Ha lehet, még az addiginál is zártabb védekezésre váltott a Rayo, ám mindhiába: még az első félidő végén Piqué senkitől sem zavartatva a madridiak kapujába fejelte az egyenlítő gólt – Lionel Messi volt a feladó (1–1).

Minden sorozatot figyelembe véve 19., a La Ligában 14. gólpasszát adta az idényben Messi, míg Piqué negyedszer talált be a jelenleg is zajló bajnokságban.

A fordulás után gyorsan előnybe került a Barca: Semedo lábát Jordi Amat húzta el az alapvonalnál egy csel után, a játékvezető a tizenegyespontra mutatott, Lionel Messi pedig higgadtan a kapu bal oldalába passzolt (2–1).

A Barca-játékosok La Liga-szerepléseinek rangsorában 443 meccsel Andrés Iniestát lehagyva a második helyre lépő (Xavi vezet 505 fellépéssel) Messi a 26. gólját szerezte a bajnoki idényben, míg minden sorozatot figyelembe véve harmincnegyedszer zörgette meg a hálót.

Az utolsó etapra az öt védővel kezdő Rayo támadóbb felállást választott, és négy hátvéddel folytatta. Ezzel sikerült is valamivel közelebb kerülnie a hazai kapuhoz, ám ahogy az lenni szokott, ezzel óriási őrizetlen területek maradtak a Barcelona támadóinak. Ezt a 82. minutumban ki is használta Luis Suárez, aki a két perccel korábban beálló Ivan Rakiticcsel játszott össze szemet gyönyörködtetően, mielőtt feltette volna az i-re a pontot (3–1).

A gránátvörös-kékek sorozatban tizenharmadszor verték meg bajnokin a Rayo Vallecanót – ez rekord a katalán klub történelmében –, és ezzel a sikerrel a vezető pozíció megerősítése mellett azt is elmondhatják magukról, hogy már 15 La Liga-meccs óta nem találtak legyőzőre. Jöhet a Lyon elleni BL-nyolcaddöntő visszavágója!

Az esti összecsapáson a Getafe a tavasszal bombaformát mutató Jaime Mata duplájával legyőzte a sereghajtó Huescát, és megerősítette a negyedik helyét.

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ

FC Barcelona–Rayo Vallecano 3–1 (Piqué 38., Messi 51. – 11-esből, L. Suárez 82., ill. De Tomás 24.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!