Ansu Fati visszatért, és betalált – hárommal nyert otthon a Barcelona

2021.09.26. 16:04
Ansu Fati góllal és győzelemmel tért vissza (Fotó: AFP)
Az FC Barcelona 3–0-ra legyőzte otthon a Levantét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójának vasárnapi játéknapján. Memphis Depay, Luuk de Jong és a 2020 ősze után visszatérő Ansu Fati is betalált.

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ

Barcelona–Levante 3–0 (2–0)
Barcelona, Camp Nou. Vezette: Isidro Díaz de Mera
Barcelona: Ter Stegen – Mingueza (R. Araújo, 81.), Piqué, García, Dest (Lenglet, 89.) – Gavi (Demir, 81.), Busquets, Nico – Coutinho (Puig, 59.), Depay, L. de Jong (Fati, 81.). Vezetőedző: Ronald Koeman
Levante:
Fernández – Miramon, Postigo, Mustafi, Clerc – Radoja (Martínez, 55.), Melero, Pepelu (Vukcsevics, 69.) – Gómez (Morales, 55.), De Frutos (Cantero, 69.), Roger. Vezetőedző: Paco López
Gólszerző: Depay (7. – 11-esből), L. de Jong (14.), Fati (90+1.)

A Barcelona két döntetlent követően vágott neki a nyeretlen Levante elleni bajnokinak, hazai pályán. Ronald Koeman, a katalánok vezetőedzője eltiltás miatt nem ülhetett a kispadon, a kezdőben viszont – kényszerű okokból – jelentős változtatásokat hajtott végre: bekerült a középpályára a 19 éves Nico González és a 17 esztendős Gavi is. Philippe Coutinho is a kezdő tizenegy tagja volt, Ansu Fati pedig a kispadon kapott helyet.

A negatív előjelek ellenére aztán idénybeli egyik, ha nem a legjobb teljesítményét nyújtotta a Barca. A katalánok már az 5. percben büntetőhöz jutottak, miután Memphis Depayt buktatták a tizenhatoson belül. A sértett magabiztosan lőtte ki a kapu jobb oldalát, ezzel lett 1–0.

Hét perc telt el, amikor Sergino Dest remek passzal hozta ziccerbe Luuk de Jongot, aki nagyjából 12 méterről fejezte be góllal az akciót (2–0). Az első félidő hátralévő részében előbb Piqué lőtt mellé közvetlen közelről Depay beadása után, majd Gavi átemelését húzta le Aitor Fernández, végül pedig Depaynak volt egy nagyon veszélyes fejese közelről, de a Levante kapusa azt is kitolta.

A folytatásban is a Barcelona irányított, Depay gyakran került helyzetbe, de olykor az ellenfél kapusa védett, olykor pedig a blokkokban akadt el a labda. A Levante ebben a játékrészben sem volt sokkal veszélyesebb, az első kaput eltaláló lövésükre a 83. percig kellett várni.

A mérkőzés szenzációja a 81. percben beálló Ansu Fati volt, aki 2020 ősze után tért vissza sérüléséből a katalánokhoz. Pár perccel becserélése után lövésig jutott, majd egyszer elesett a 16-oson belül is, a 91. percben pedig védőit lerázva, nagyjából 18 méterről lőtt a kapu jobb oldalába, ezzel alakult ki a végeredmény – 3–0.

Ansu Fatit a meccs emberének is megválasztották, a lefújást követően pedig köszönetet mondott azoknak, akik segítették a visszatérésében – köztük a szurkolóknak is természetesen.

A Levante továbbra is nyeretlen ebben az idényben, minden tétmeccset figyelembe véve pedig már 15 mérkőzés óta nem tud győzni, amivel beállította a klubrekordot.

További eredmények

Rayo Vallecano–Cádiz 3–1 (Á. García 9., Falcao 44., Palazón 87., ill. Harojan 23.)
Real Sociedad–Elche 1–0 (Oyarzabal 81.)
Mallorca–Osasuna 2–3 (Daniel Rodríguez 11., Nino 45+4., ill. Cote 9., Inigo Pérez 58., Javier Martínez 88.)

Szombaton játszották
Real Madrid–Villarreal 0–0
Sevilla–Espanyol 2–0 (en-Nesziri 13., Mir 87.)
Valencia–Athletic Bilbao 1–1
(Marcos André 90+5., ill. I. Martínez 69.)

20. Getafe772–12–100

94. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! – A Barcelona 3–0-ra legyőzte otthon a továbbra is nyeretlen Levantét. Depay, Luuk de Jong és Fati is betalált.

91. perc: GÓÓL! Ansu Fati egyből betalált a visszatérését követően.A fiatal spanyol remekül fordult le védőiről a félpályán túlt, megindult a labdával, majd a tizenhatoson kívülről lőtt – Aitor ezúttal nem tudott hárítani.

90. perc: Depay kapott egy rúgást Moralestől a lábára és a földön marad, de nem sokkal később tudja folytatni a játékot.

89. perc: újabb csere a Barcától – Dest helyett Lenglet a pályán.

86. perc: Clerc is kap egy sárga lapot a játékvezetőtől.

84. perc: Fati forgatta meg védőit a tizenhatoson belül, majd lőtt, de blokkolták azt. Az ebből következő szöglet után ismét Fatihoz került a labda, elesett a büntetőterületen belül, de nem adtak érte 11-est.

83. perc: immár a kaput is eltalálta a vendégcsapat – ter Stegen hárította a csereként beálló Cantero lövését.

82. perc: Morales ugrott ki és ugyan a kaput nem találta el, de lőtt – ez volt a Levante első próbálkozása a meccsen.

81. perc: a Barcelona támadója, Ansu Fati újra pályán, 2020 ősze óta először. Luuk de Jongot váltotta, míg Mingueza helyet Araujo, Gavi helyett Demir állt be csereként.

79. perc: a katalán publikum már Ansu Fati becserélésre készül, hatalmas hangzavar a Camp Nouban.

75. perc: Mingueza adott remek labdát Gavinak, aki Luuk de Jong elé tálalta volna a labdát, de Postigo mentett nagyot– szöglet.

70. perc: Dest lódult meg a baloldalon, lövésig is eljutott, de Aitor ezt is védeni tudta – igaz, középre jött a próbálkozás.

69. perc: Cantero és Vukcsevics állt be csereként, de Frutos és Pepelu hagyták el a pályát.

68. perc: ezúttal Puig vezette rá a labdát a Levante védelmére, közel került a kapuhoz, de oda piszkáltak neki, így lőni már nem tudott.

67. perc: Depay jutott be ismét a 16-oson belülre, több jó csel után végül lőtt, de Melero blokkolta a próbálkozást.

65. perc: Luuk de Jong ugratta ki Depayt, aki a futóversenyt megnyerte ugyan, de lövését ismét fogta Aitor.

64. perc: hosszú, felépített akció végén jutott el lövőhelyzetig a Barca, de Nico González próbálkozása nem találta el a kaput.

59. perc: Coutinho hagyta el először a pályát a Barcelona játékosai közül, Riqui Puig érkezett a helyére.

58. perc: Pepelu rántotta le Coutinhót, járt érte a sárga lap.

57. perc: először veszélyeztethetett volna a Levante – a csereként beálló Morales iramodott meg, de pontatlan volt a középre tett labdája.

55. perc: belenyúlt a meccsbe Paco López – Gómez helyére Morales, Radoja helyett Martínez jött be csereként.

51. perc: szokásos jelenet a meccsen – Depay került helyzetbe a baloldalon, lőtt, de Aitor fogta ezt a próbálkozást is.

49. perc: Postigo vesztett labdát saját tizenhatosa környékén, így Depay lőhetett, Aitor azonban megint hatalmasat védett a jobb alsó saroknál.

46. perc: elindult a második félidő!

Az első játékrészben 70 százalékban volt a Barcelonánál a labda és hat kaput eltaláló lövése is volt a katalánoknak, míg a Levante egyszer sem jutott el lövésig.

FÉLIDŐ!

43. perc: Mingueza beadása után Depay fejelhetett közelről, Aitor azonban egy elképesztő védéssel tolta szögletre a labdát.

39. perc: Gavi került ezúttal ziccerbe egy hosszú indítás után, emeléssel próbálkozott, de Aitor Fernández résen volt és le tudta húzni a labdát.

38. perc: a spayol statisztikusok szerint Busquets eddig 38 alkalommal passzolt, ebből 37 volt sikeres.

36. perc: Gavi hozta ziccerbe Depayt, de a holland kicsit hosszan tudta csak átvenni a labdát, így kisodródott és már nem tudott lőni.

35. perc: Depay ezúttal Miramont forgatta meg a 16-oson belül, majd lőtt, de elakadt a blokkban a labda – szöglet.

27. perc: ezúttal egy sokpasszos támadás végén adhatta be a labdát Dest, veszélyesnek is tűnt, de Postigo tisztázni tudott.

25. perc: sárga lapra sárga lap, de ezúttal a túloldalon – Pepelut figyelmeztette a játékvezető.

24. perc: Gavi találta el talppal, látványosan Clerc combját – járt a sárga lap.

23. perc: a sarokrúgást követően Depay adta be a labdát remekül, Piqué pedig ott állt üresen a hosszú saroknál, de pár centiről mellé lőtt.

22. perc: Dest és Coutinho játszott össze remekül a tizenhatoson belül, utóbbi már az ötös vonalára keveredett, de szöglet lett a vége.

18. perc: ismét Coutinho próbálkozott távolról, de Aitor ezúttal is könnyedén hárított.

16. perc: de Frutos indult meg a szélen, majd segítség híján középre lőtte a labdát, de ter odaért és megfogta a labdát.

14. perc: GÓÓÓL!Luuk de Jong kapott hatalmas labdát a tizenhatoson belül Sergino Desttől, majd nagyjából 12 méterről magabiztosan fejezte be az akciót.

10. perc: Coutinho a baloldalon tűnt fel, sikeresen jutott át védőjén, majd lőtt, de Aitor Fernández könnyedén hárított.

7. perc: GÓÓÓL! Vezet a Barcelona, a sértett, Depay értékesítette a 11-est – a kapu jobb oldalát választotta.

5. perc:BÜNTETŐ! Memphis Depay cselezte be magát a 16-oson belülre, Miramon pedig buktatta őt.

A Barcelona hagyományos, gránátvörös-kék szerelésében, a Levante sárgában lépett a Nou Camp gyepére.

2. perc: Depay találta meg Luuk de Jongot a 16-oson belül, ő azonban kisodródott, így nem alakult ki helyzet a vendégek kapuja előtt.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

A Barcelonának továbbra is rengeteg sérültje van, de ezúttal a középpálya is bajba került, hiszen Pedri sérülés, Frenkie de Jong pedig eltiltás miatt nem játszhat a Levante ellen – utóbbi a Cádiz ellen állították ki. Helyettük a 17 éves Gavi és a 19 esztedős Nico González került be a középpályára Sergio Busquets mellé.

Sergi Roberto gyomorproblémák miatt nem szerepelhet ezen a meccsen, viszont Ansu Fati ismét ott van a katalánok keretében – hosszú sérülése miatt 2020 novembere után először.

A helyszín már készen áll

Koeman egyébiránt nem lehet ott a kispadon a Levante elleni mérkőzésen, hiszen a Cádiz elleni hétközi bajnoki hajrájában kiállították. Kétmeccses eltiltást kapott, így az Atlético Madrid elleni meccsen sem ülhet majd a padon.

A spanyol sajtó már napok óta biztosra veszi, hogy a Barcelona vezetőedzője, Ronald Koeman hamarosan menesztésre kerül, utódaként pedig a klub legendáját, Xavi Hernándezt, valamint a belga válogatott szövetségi kapitányát, Roberto Martínezt emlegetik.

Ami a két csapat legutóbbi öt egymás elleni meccsét illeti, három Barca-siker mellett egyszer nyert a Levante, míg idén májusban 3–3-as döntetlent játszottak egymással a felek.

A Levante sincs jobb formában, sőt: hat bajnokit követően mindössze négy pontot gyűjtött a csapat, nyerni pedig még egyszer sem tudott. Igaz, négy döntetlenjéből egyet éppen a listavezető Real Madrid ellen (1–1) szerzett meg. Minden tétmeccset figyelembe véve egyébiránt már 14 mérkőzés óta nyeretlen a vendégcsapat.

Nehéz másfél hét van az FC Barcelona mögött, a katalánok ugyanis 3–0-ra kikaptak a Bayern Münchentől a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében, majd a La Ligában a Granada (1–1) és a Cádiz (0–0) ellen is döntetlent tudtak játszani.

ÜDVÖZÖLJÜK OLVASÓINKAT A BARCELONA–LEVANTE LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!