Messi-rekorddal és Messi-duplával indult az új korszak

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.03.15. 20:55
Ritkán háttérember… (Fotó: AFP)
A La Liga 27. fordulójában az FC Barcelona az Huescát fogadta, és magabiztos, érett játékkal 4–1-es győzelmet aratott a kiscsapat fölött.

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ
Barcelona–Huesca 4–1 (2–1)
Barcelona,
Camp Nou, zárt kapuk mögött. Vezette: C. Vega
Barcelona: Ter Stegen – Mingueza, F. de Jong (R. Araújo, 63.), Lenglet – Dest (Moriba, 60.), S. Busquets – Pedri (Puig, 85.), Alba – Messi, Griezmann (Trincao, 60.), O. Dembélé (Braithwaite, 85.). Vezetőedző: Ronald Koeman
Huesca: Álvaro Fernández – Pulido, Sziovasz, Insua (Vavro, 78.) – Maffeo (Pedro López, 78.), Doumbia (Sergio Gómez, 60.), Rico, Galán – Ferreiro (Ontiveros, 78.), Escriche (Seoane, 60.), Mir. Vezetőedző: Pacheta
Gólszerző: Messi (13., 90.), Griezmann (35.), Mingueza (54.), ill. Mir (45+4. – 11-esből)

Bár csak szerdán iktatják be Joan Laportát, a Barcelona régi-új elnökét a posztjára, új korszak kezdődött a katalánoknál, már csak azért is, mert Lionel Messi a 767. tétmérkőzésén lépett pályára az Huesca ellen, ezzel beérte a klub vonatkozó örökranglistáján az eddigi elsőt, Xavit.

Az argentin zseni a mérkőzés előtt átvette a február legjobbjának járó igazán dizájnos díjat, majd ehhez méltó, „kétléces” gólt lőtt a mérkőzés elején. Nem sokra rá kihagyott egy helyzetet, majd egy szemkápráztató támadás végén az indítását Jordi Alba a lécre vágta – hamar kiderült, hogy ha nem is kap ismét nyolc gólt az Huesca a Barcától, de simán nyernek a hazaiak, és sorozatban a 17. bajnokijukon is veretlenek maradnak (ez a legjobb ilyen széria a topligákban).

A balhátvéd Alba után a középső védő Frenkie de Jong is megdöngette a lécet, a kettő között Antoine Griezmann bombázott a tizenhatos elől a jobb felső sarokba, mintha mostanában tilos lenne a Barcának kis gólt szerezni.

Még a szünet előtt szépített a vendégcsapat, Rafa Mir összehozott (szó szerint talán, mert erősen véleményes volt az eset) és értékesített egy büntetőt. A Wolverhamptontól kölcsönkapott spanyol támadó klubrekorder lehet, mert ez már a nyolcadik gólja a La Ligában ebben az idényben, az Huescában egy idény alatt pedig maximum tízig jutottak csak (Chimy Ávilat, a 2018–2019-es kiírásban).

Mir a fordulás után kihagyta a kihagyhatatlant, előtte Messi beadását a bal alsóba fejelte Óscar Mingueza, és ezzel igen hamar el is dőlt a mérkőzés. Ronald Koeman bevetett néhány fiatalt, Lionel Messi meg lőtt a végén egy nagyon szép gólt: helyreállt a világ rendje a Camp Nouban…

Messi 767 mérkőzésén 661 gólt lőtt a klub színeiben, és 290 gólpasszt adott!

Korábban
Celta Vigo–Athletic Bilbao 0–0
Granada–Real Sociedad 1–0
(Germán Sánchez 52.)
Eibar–Villarreal 1–3 (Sergi Enrich 55., ill. Moi Gómez 1., Bacca 34., Alfonso Pedraza 87.)
Kiállítva: Capoue (80., Villarreal)
Sevilla–Betis 1–0 (en-Nesziri 27.)

Alavés–Cádiz 1–1 (Joselu 36. – 11-esből, ill. Álex Fernández 84. – 11-esből)
Real Madrid–Elche 2–1 (Benzema 73., 90+1., ill. Calvo 61.)

20. Huesca273111326–44–1820

Messi a 13. alkalommal jutott el legalább 20 gólig a La Ligában!

Messi a meccs embere. Háromszor járt itt az Huesca, először úszta meg 8 kapott gól alatt!

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Galán elesik az ötös bal sarka és Araújo mellett... tovább!

Három perc a ráadás.

Pulido is beleért még, így lett védhetetlen.

90. perc Ontiveros jobb oldali beadását kivágja a kapu elől Mingueza. Kontra indul, Trincao passza után a jobbról középre tartó LIONEL MESSI ballal a jobb alsóba lő. 21 méterről: 4–1!

85. perc Dembélének nem tetszik, de lemegy, Martin Braithwaite váltja őt, Pedrit meg Riqui Piug váltja.

81. perc Szép, Mir teker jobbal tízről nem sokkal a bal felső sarok mellé, kissé balról. HELYZET!

5–4–1-ben immáron a vendégek.

78. perc Insua, Ferreiro és Maffeo le, Denis Vavro, Javi Ontiveros és Pedro López be. Nincs több vendégvaria ma.

77. perc Ferreiro lövése kapuscsemege, a 16-os előteréből.

76. perc A bal alsó előtt elkapja Seoane jobblábas, 14 méteres, kissé jobbról lövő lövését Ter Stegen.

74. perc Mir fejeli a kapusba balról, három méterről, éles szögből Maffeo jobb oldali beadását.

Seoane nem véletlenül hajt ennyire, a Real Madrid neveltje.

71. perc Messi megindul, a kapust is kicselezi, de ballal 23-ról, kissé balról a kapu tetejére emel.

69. perc Ilaix Moriba be, Dest le. Griezmann is mehet pihenni, Trincao váltja.

68. perc Dembélé körömpasszával megindul Messi, Seoane ment előle az ötösön!

65. perc Seoane bal oldali beadását Insua jócskán a jobb sarok mellé fejel, tízről. A szélső előtte szépen ment el a bal oldalon, beadását kirúgta azonban Busquets, bevetődve.

A Barca sorozatban a 6. hétfői meccsét nyerheti meg.

63. perc De Jong le, Ronald Araújo be a hazaiaknál, védőcsere.

61. perc Pablo Insua odarúg Messinek, sárga lap.

60. perc Doumbia le, Sergio Gómez be, Escriche le, Jaime Seoane be.

Nem viccelünk, ez tényleg így történt, remekül ment fejre a labda pedig. Maffeo az előző 2 bajnokiján 2 gólpasszt adott, annyit, mint előtt 48-on összesen.

57. perc NA EZ HOGYAN MARADT KI? Maffeo ad be jobbról jobbal zseniálisan, Escriche még jobban fejel az ötös bal sarka elől a kapu elé, Mirnek fél méterről csak az üres kapuba kellene fejelnie a labdát... de a léc fölé teszi azt... MELLEL!

53. PERC KISSZÖGLET, DE AZ IS FÉL GÓL, Messi bal oldali, ballábas beadását ÓSCAR MINGUEZA a bal alsó sarokba fejeli középről, öt méterről, Pulido mellől. Aki fel sem ugrott: 3–1!

53. perc Messi passza picit hosszú Dembélének, így nincs lövés, csak korner.

50. perc Messi jobb oldali beadását kifejeli az ötösről Sziovasz, 32 méteres szabadrúgását aztán menti a sorfal, szintén fejjel.

48. perc Hazai támadásokkal, Dani Escriche kap sárga kapot Mingueza lekönyökléséért.

46. PERC FOLYTATJUK!

Békés mederben zajlott a megbeszélés (Fotó: AFP)

E párharc legjobb góllövői
Pedro 4
Lionel Messi 3
Luis Suárez 2
Andrés Iniesta 2
Ivan Rakitic 2

Az Huesca utóbbi 20 idegenbeli bajnokijából csak 1-et nyert meg. És sorzatban 11. alkalommal kap legalább egy gólt, ez is klubrekord, csak negatív.

Ez Mir 8. gólja a bajnokságban, a La Ligában, ezzel a második legeredményesebb a klub színeiben, az egy idény alatt szerzett élvonalbeli gólokat tekintvet! A rekorder Chimy Ávila, tízzel.

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+4. PERC RAFA MIR jobbal a bal alsóba lő, Ter Stegen érezte, de nem érhette el. 2–1!

11-es jön!

45+1. perc BÜNTETŐ, kontra indul, Escriche mesteri passzát követően Ferreiro jobb oldali beadását Mir jobbal rosszul találja el, de elesik gyorsan a kapus kinyújtott bal kezében. Majd a VAR eldönti. Sárga lap nincs. Les sem volt.

44. perc Maffeo ment fejjel a jobb sarok előtt, Busquets löbbölése után. A korner után Messi fejjel tolja Dembélé elé a labdát, aki 14-ről egy védőbe lő.

42. perc ÚJABB LÉC, Alba bal oldali beadását a két középső védő közül kibújó De Jong jobbal hat méterről a lécre tolja!

Griezmann: 39 meccs, 13 gól és 11 gólpassz. Az előző három bajnokiján egyetlen kanadai pontot sem termelt.

Messi: 36 meccs az idényben, 26 gól és 11 gólpassz.

Nagyon úgy néz ki, sorozatban a 16. alkalommal is veretlen marad a ligában a Barca. Már a 16 is topligás idényrekord.

Színvonalas ünneplés

35. PERC ANTOINE GRIEZMANN lába is elsül, nem is akárhogyan, Pedri passzát ballal a jobb felsőba vágja, középről, 23 méterről. Ő is Sziovasz mellől lőtt gólt, mint Messi: 2–0!

33. perc LÉC, Messi remek passzát Alba az ötös bal sarka elől ballal a lécre vágja. Micsoda akció, micsoda gól lett majdnem!

29. perc Griezmann bal oldali beadását Messi ballal a jobb sarok mellé vágja középről, 25-ről, de védő is beleért még.

26. perc Mir passzát Maffeo három csel után jobbal a jobb alsóba lőné 13-ról, középről, de gyengén, eléri azt vetődve a hazai kapus.

23. perc Messi és Lenglet beadásais Insuáé. Pár éve még 3.5 millió eurót adott érte a Depornak a Schalke.

20. perc Mingueza nem éri el jól Maffeo beadását, kornert, előtte Pulido rúgott nagyot Messi vádlijába, ott is a nyoma.

16. perc Hopp, Messi jobbal tízről a bal felső mellé kanalazza Dembélé passzát, estében.

Remek csel, villámgyors megindulás... tipikus! Busquetsé a gólpassz.

13. PERC És kissé balról, ballal, 18 méterről LIONEL MESSI a jobb felső sarokba lő, a labda a lécről pattan a gólvonal mögé, majd onnan a lécre vissza, és onnan a hálóba. 1–0!

13. perc Pedri lő el ballal keresztbe a kapu előtt balról, Dest beadása rossz, de visszaszerzik...

(Fotó: AFP)
(Fotó: AFP)

10. perc Dest lő ballal 22-ről félmagasan a jobb sarok felé, odalép és véd szépen Fernández.

7. perc Szép hazai támadás, de Busquets jobb oldali beadása magas kicsit Albának középen.

Lenglet a legendás 8–2-es Huesca elleni siker alkalmával debütált a Barcában.

5. perc Lenglet szépen megy el a balon, de beadása Doumbiáé.

3. perc De Jong ment egy veszélyes jobb oldali bedobást, a holland ma középhátvéd.

2. perc Mir jobb oldali beadása Ter Stegené. Szép kivetődés.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Messit köszöntik: ő lett február legjobbja a ligában.

Most már tényleg a klub legjobbja?

Egy kis örökmérleg: 5 találkozó, 4 Barca-sikerrel és egy iksszel, 21, ill. 3 rúgott góllal.

JÖTTEK-MENTEK!
Az Huescától a Barcelonához:

2009, Jaume Sobregrau, ingyen

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Sergi Roberto, Gerard Piqué, Ansu Fati, Philippe Coutinho és Moussa Wagué sérült, a vendégektől Pedro Mosquera, Luisinho és Gastón Silva maródi.

„Hogy sikerül-e meggyőznöm? Ez rajta is múlik, de a klub anyagi lehetőségein belül a magam részéről mindent meg fogok tenni” – jelentette ki Laporta.

Laporta egyik legfőbb feladata az lesz, hogy maradásra bírja az argentin sztárt, akinek most nyáron lejár a szerződése a klubnál.

„Igen, Messi gratulált nekem a győzelemhez – mondta megválasztása után Laporta, aki 2003 és 2010 között már irányította az FC Barcelonát. – Nagyon beszédes azt látni, hogy a világ legjobb futballistája eljön és leadja a szavazatát. Ez világosan jelzi azt, amit nem győzünk ismételni: Leo szereti a Barcát.”

A voksolásra jogosult 109 531 tag közül csaknem 52 ezren vettek részt a választáson, melyet a koronavírus-járvány miatt januárról halasztottak mostanra. A szavazáson több aktív Barca-futballista, így a hatszoros aranylabdás Lionel Messi is részt vett. Ez egyébként egyáltalán nem magától értetődő, mert Messi most először adta le voksát a katalán klub elnökválasztásán, s bár nem látunk bele az argentin fejébe, minden bizonnyal Laportára szavazott.

Joan Laporta a szavazatok 54.28 százalékát (30 184 darab szavazat) szerezte meg a vasárnapi elnökválasztáson, a második helyen a 29.99 százalékot (16 679 darab szavazat) begyűjtő Víctor Font végzett, míg harmadikként a 8.58 százalékot (4769 darab szavazat) elérő Toni Freixa futott be.

Mint arról beszámoltunk, az FC Barcelona pártoló tagjai újra Joan Laportát választották meg a klub elnökének. Az 58 esztendős sportvezető elárulta, győzelméhez Lionel Messi is gratulált.

Közben felmerült az olasz sajtóban egy Paulo Dybala, Antoine Griezmann csere.

Persze az sem utolsó szempont, hogy Agüero rövid távon ugyan, de pótolhatja azt az űrt, ami Luis Suárez távozása miatt keletkezett a Camp Nouban.

A veterán támadó megszerzése abban is segítené a katalánokat, hogy megtartsák Lionel Messit, akinek szintén nyáron jár le a szerződése. Köztudott, hogy a két argentin jó kapcsolatot ápol, a Barca ikonja Agüero kisfiának a keresztapja.

„Mindenki azt írja, hogy Barca, Barca, Barca. Várjunk még ezzel egy kicsit. Még mindig a Manchester City játékosa vagyok” – mondta Agüero.

Az Asértesülései szerint az FC Barcelona közel áll ahhoz, hogy a nyáron ingyen megszerezze a 32 esztendős játékost. Állítólag a régi-új elnök, Joan Laporta egy kétéves szerződést ajánlana Agüerónak, aki a hivatalos Twitch-oldalán már reagált is az átigazolási pletykákra.

Sérülések is hátráltatták az argentint az elmúlt hónapokban, Pep Guardiola pedig legtöbbször már csak a cserepadról számol vele, míg a kezdőben általában a brazil csatár, Gabriel Jesus foglalja el a kilences posztot.

Sergio Agüerónak júniusban jár le a szerződése a Manchester Citynél, s nagyon úgy tűnik, hogy az angol klub nem szeretné megtartani a klasszis támadót. Igaz, szombaton a Fulham ellen nem csak kezdett, de gólt is lőtt – 14 hónap után először volt eredményes a bajnokságban –, csapatkapitányként végigjátszotta a meccset, csapata 3–0-ra nyert.

Az FC Barcelona labdarúgócsapata a nyáron ingyen megszerezheti a Manchester City 32 esztendős támadóját, Sergio Agüerót – írja az As.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BARCELONA–HUESCA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!