A Barcelona vezetést szerzett Messi góljával, majd jött a hideg zuhany

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.04.29. 18:50
Micsoda meglepetés! (Fotó: AFP)
A spanyol La Ligában a Barcelona mindenképpen győzni akart a Granada ellen, a vendégek azonban elvitték a Camp Nouból mindhárom pontot (1–2)!

SPANYOL LA LIGA
33. FORDULÓ
FC Barcelona–Granada 1–2 (1–0)
Barcelona,Camp Nou,zárt kapuk mögött. Vezette:Fuertes
Barcelona:
Ter Stegen – Mingueza (O. Dembélé, 72.), Piqué, Umtiti – Busquets (Trincao, 81.) – Sergi Roberto, Moriba (Pedri, 72.), F. de Jong, Jordi Alba – Messi, Griezmann.Vezetőedző:Ronald Koeman
Granada:Aarón – Foulquier, Víctor Díaz, Nehuén Pérez, Germán, Quini – Eteki (Gonalons, 61.), Y. Herrera – Machís (Marín, 76.), Luis Suárez (Vico, 88.) – Soldado (J. Molina, 61.).Vezetőedző:Diego Martínez
Gólszerző:Messi (23.), ill. Machís (63.), J. Molina (79.)

A Barcelona azzal a tudattal lépett pályára a Granada ellen, hogy a sorsa a saját kezében van, már ami a La Liga aranyérmét illeti, ugyanis ha innentől kezdve minden mérkőzését megnyeri, biztosan bajnok. A katalán csapat sokkal jobban is játszott hatvan percig, mint a Granada, ugyanakkor a kolumbiai Luis Suárez és a spanyol veterán, Roberto Soldado kialakított, de ki is hagyott pár helyzetet.

A legjobb formában talán Sergio Busquets futballozott ezen a mérkőzésen, mondjuk ezt annak ellenére, hogy Lionel Messi és Antoine Griezmann remek akcióból szerzett gólt (Busquets indítása után), a lassan a 33. életévébe lépő spanyol szűrő a mezőnyben roppant hasznosan futballozott, és zseniális passzokkal szolgálta ki a társait.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri a spanyol bajnokság 2020–2021-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Hiába, mint egy jó spanyol bor...

Sokan talán már éppen egy palack jó spanyol vöröset kezdtek bontani a Barcelona győzelmére, amikor DarwinMachís egyenlített Óscar Mingueza nagy hibájából – a védő megúszta, hogy Ronald Koeman alaposan leszidja őt ismét az oldalvonal mellől, a holland mester ugyanisnem sokra rá piros lapot kapott folyamatos reklamálásért.

Koeman a kispadról „távirányította” a pályára még a hajrá előtt a Pedri, Ousmane Dembélé párost, a Granada pedig abban reménykedett, hogy fennállása során először pontot szerez a Camp Nouban.

Majd nemsokára már a győzelemért szoríthatott, mert egy újabb védelmi hibát a 39 esztendős Jorge Molina remekbe szabott fejes góllal torolt meg, és a hajrában már nem tudott újítani a Barcelona, amely ezzel a vereséggel még izgalmasabbá tette a La Liga hajráját – öt körrel a vége előtt csupán három pont választja el egymástól az első Atléticót (73) és a negyedik helyezett Sevillát (70).1–2

A NÉGY BAJNOKESÉLYES HÁTRALÉVŐ MENETRENDJE
Atlético Madrid (73 pont)Real Madrid (71 pont)FC Barcelona (71 pont)Sevilla (70 pont)
34. fordulóElche (i)Osasuna (o)Valencia (i)Athletic Bilbao (o)
35. fordulóBarcelona (i)Sevilla (o)Atlético Madrid (o)Real Madrid (i)
36. fordulóReal Sociedad (o)Granada (i)Levante (i)Valencia (o)
37. fordulóOsasuna (o)Athletic Bilbao (i)Celta Vigo (o)Villarreal (i)
38. fordulóValladolid (i)Villarreal (o)Eibar (i)Alavés (o)
20. Eibar334111823–46–2323

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Piqué lemarad Messi beadásáról a kapu előtt, milliméterekkel!

90+4. perc Adrián Marín felrúgja a balon Messit, sárga lap. És szabadrúgás, Ter Stegen is a kapu előtt.

90+3. perc Dembélé a kapu előtt... de les.

A legmeglepőbb, hogy nincsenek hazai helyzetek!

Négy perc a ráadás.

90. perc Germán Sánchez kap sárga lapot rekalmálásért.

88. perc Germán ment fejjel az ötösön Piqué elől Dembélé bal oldali beadását követően.

86. perc Fede Vico be, Suárez le.

83. perc Trincao lő ballal 21-ről kapura, Quini ment vállal, oldallal, ápolás.

A Granada előző 10 idegenbeli meccséből csak 1-et nyert meg, a Valladolid ellen.

81. perc Trincao be, Busquets le.

80. perc Suárez ballal 21-ről Umtitibe lő.

Két csere hozta össze a gólt.

79. PERC MICSODA FORDULAT, VEZET A GRANADA! Marín bal oldal, hajszálpontos beadása után JORGE MOLINA a bal alsó sarokba fejel kissé balról, hat méterről, Piqué és Umtiti közül. 1–2!

78. perc Messi ballal 25-ről a sorfalba lő, pontosabban Germán ment fejjel, Griezmann bal oldali beadását Piqué a jobb alsó mellé teszi sarokkal, maga mögül.

76. perc Adrián Marín be, Machís le.

Oda a 100 százalékos hazai Barca-mérleg a Granada ellen?

72. perc Mingueza le, Ousmane Dembélé be, Pedri meg Moribát váltja.

71. perc Germán szereli csodás becsúszással a 16-os előtt Messit. Ápolni kell a védőt.

70. perc Machís ment Mingueza emelése után Moriba elől a balon.

66. perc Ronald Koeman kap piros lapot. Odaszólt a tartalék játékvezetőnek.

63. PERC DERÜLT ÉGBŐL A GÓL, DARWIN MACHÍS Mingueza nagy hibája után ballal a kapu közepébe lő az ötös bal sarka elől, a kilépő Ter Stegen kinyújtott bal lába alatt. Suárez passzát Mingueza tolta Machís elé: 1–1!

61. perc Jorge Molina és Maxime Gonalons be, Soldado és Eteki le.

57. perc Egyre jobban nyom a Barca, de helyzetek nélkül. Mert Busquets zseniális passzát nem éri el a bal alsó előtt Messi!

51. perc De Jong emel balról szépen Roberto elé, aki jobbal 12-ről a léc fölé lő.

50. perc Ziccer, Suárez passzol szépen Soldado elé, akit azonban megérint a tiki-taka szelleme, mert nyolc méterre a kaputól nem lő, hanem passzol balra vissza a feladónak, Piqué legnagyobb örömére.

46. perc Helyzettel, Moriba szép passzát Griezmann jobbal a bal felső mellé tekeri tízről, középről.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A Granada mind a 25 itteni bajnokiján kapott gólt, utoljára maga 2012-ben volt itt eredményes. A Barca előző 19 meccséből 17-et megnyert a Granada ellen, 11-szer gólt sem kapott.

Messi odahaza 13 kanadai pontot termelt a Granada ellen.

"Forcírozza" a sikert (Fotó: AFP)

Az idén is hasonlóan nagy a csata a bajnoki címért, de ne feledjük, Lionel Messiék eddig egy meccsel kevesebbet játszottak vetélytársaiknál, és ha csütörtökön megnyerik a Király-kupa döntője miatt a 33. fordulóból elhalasztott Granada elleni hazai meccsüket, akkor a tabella élére állnak – ebben az idényben először! Ha ez megvalósul, továbbá a Barca az Atlético elleni rangadóján kívüli négy meccsét megnyeri, akkor a „matracosokkal” szemben a döntetlen is elegendő számára a Camp Nouban a bajnoki elsőséghez. De ugyanígy számolgathatnánk a többi csapat esetében is, úgyhogy ebbe ennél jobban inkább nem is bonyolódnánk bele, helyette álljon itt a négy bajnokesélyes hátralévő programja.

Legutóbb az 1983–1984-es idényben volt ennyire szoros a spanyol bajnoki aranyéremért folyó versengés, de akkor még csak 18 csapat szerepelt a ligában és két pont járt a győzelemért. Abban az évadban öt fordulóval a vége előtt – tehát a 29. kör után – a későbbi bajnok Athletic Bilbao, valamint a Real Madrid 41-41, míg az FC Barcelona és az Atlético Madrid 38-38 pontot számlált. Végül a Bilbao lett a bajnok 49 ponttal – jobb egymás elleni eredményének köszönhetően utasította maga mögé a Real Madridot (2–1, 0–0) –, a harmadik helyen a Barca (48) végzett, az Atlético (42) pedig a végére leszakadt a riválisoktól.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

43. perc Nehuén Pérez kap sárga lapot a balon meginduló Messi visszarántásáért.

40. perc Machís indítását Soldado beadja jobbról, kecsegtető helyzetből, de ment a bevetődő Umtiti. Korner.

38. perc Soldado passzát Eteki jobbal 28-ról az égbe vágja.

36. perc ZICCEREK! Messi lő ballal kissé jobbról, hétről nem sokkal a jobb sarok mellé, Busquets zseniális passza után. Aarón védett, mint kiderült, a jobb lábával odaért.Griezmann bal oldali szögletét Umtiti hétről a kapus öléhez fejeli!

33. perc Piqué odacsúszik Quninek, ápolás. Térd.

Griezmann: 31 bajnoki, 11 gól, 7 gólpassz. Az előző 14 bajnokiján 8 gólt lőtt, 5 gólpassz mellett.

31. perc Messi kap egy könyököst Machístól, szabadrúgás a 16-os jobb csücske elől, 26 méterről, Messi legurítja, Roberto jobb oldali, lapos beadásának lyukat rúg Eteki... de nincs mögötte érkező.

29. perc De Jong jobb oldali beadását Messi 14-ről ismét Díazba vágja.

25. perc Messi 23 méteres, ballábas lövését blokkolja Díaz.

Messi: 31 bajnoki, 26 gól, 11 gólpassz. Az utóbbi 18 bajnokiján 21 gólt lőtt! 9 gólpassz mellett.

24. perc Helyzet, Herrera elveszi Umtiti rossz passzát Busquetsről, de az ötös jobb sarka elől ballal eltöri a labdát!

Díaz és Germán bizony nem állt a helyzet magaslatán. Az akciót Busquets indította.

23. PERC ITT GÓL, LIONEL MESSI, KI MÁS?! A 16-os bal sarka elől Griezmannhoz passzol, aki remekül fordul meg, a visszapasszt Messi az ötös bal sarka elől ballal a kapu túlsó, azaz bal alsó sarka mellé rúgja. 1–0!

20. perc Az egykori realos ék, Roberto Soldado kap sárga lapot Griezmann megrúgásáért.

19. perc Hopp, Griezmann lő ballal kapura 18-ról, középről,Pérez lába között, de jobbra legördülve fogja a labdát Aarón kapus.

15. perc Griezmannt ellöki a balon Quini, Messi beadása a kapusé.

Ő a kolumbiai Luis Suárez, egyszeres válogatott, az idányben hétgólos.

12. perc Eteki megállítja De Jongot, ápolás. Suárez megindul a jobbon, de rossz Herrera indítása.

A Barca a La Ligában az előző 22 meccsén csak a Real Madridtól kapott ki, három iksz mellett 19-szer nyert.

9. perc De Jong beadását elrúgja az ötösről Messi elől Germán, Alba ballal 14-ről a bal alsóba lőne, de ment szépen Díaz. Messi feladja nem sokra rá a kapusnak a labdát a 16-os elől.

5. perc Messi ballal 30-ról Alba elé passzol egy szabadrúgást, nem lövi el, Alba bal oldali beadása férfiasságon kapja Foulquiert-t. De kemény fából faragták a védőt, nem szenved látványosan. Egy perc után folytatjuk is.

3. perc Soldado kioszt egy nyaklevest hátrafelé Busquetsnek.

2. perc Foulquier jobb oldali beadása Umtitié.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek piros-fehér mezben és piros nadrágban.

A Garanada 6 meccse nem lőtt gólt itt, és soha nem szerzett még pontot a Camo Nouban.

A párizsiak szerda este Bajnokok Ligája-elődöntőt játszanak a Manchester Cityvel, a bajnokságban pedig továbbra is harcban vannak a bajnoki cím megszerzéséért. Legnagyobb sztárjaik közül sajtóhírek szerint Neymarhamarosan hosszabbíthat – neki régi vágya újra Messivel futballozni –, míg Kylian Mbappé nemrég évi 40 millió eurós fizetésre mondott nemet.

A PSG – vagy bármelyik klub – ettől függetlenül ajánlatot tehet a nyáron szabadon igazolhatóvá váló játékosnak. A TNT Sport ezúttal arról ír, hogy a párizsiak olyan ajánlatot készülnek tenni, amely két évre szól, de harmadik éves hosszabbítási opciót is tartalmaz, s amellyel „jóval” több pénzt keresne, mint a nem túl fényes anyagi helyzetben lévő katalánoknál – konkrét összegről a cikkben nem esik szó.

Marcelo Bechler, a TNT Sports tudósítójának értesülései szerint a Paris Saint-Germain már előkészített egy „visszautasíthatatlan” ajánlatot Lionel Messinek, akinek nyáron lejár a szerződése az FC Barcelonánál, s akit a párizsi klub továbbra is szeretne a soraiban tudni a 2021–2022-es idény kezdetétől.

Josep Guardiola (50), a Manchester City menedzsere megerősítette, hogy Eric García (20) a nyáron visszatér nevelőegyesületéhez, a Barcelonához. A spanyol középhátvéd átigazolása tulajdonképpen már hetek óta nyílt titok. Ingyen kerül a katalán egyesülethez, miután Manchesterben az idény végén lejár a
szerződése.

Egy kis örökmérleg: 51 találkozó, 41 Barca- és 6 Granada-sikerrel, 138, ill. 47 rúgott góllal.