A La Liga 18. fordulójában a Barcelona 1–0-ra megverte odahaza a Getafét, ezzel hat pontra nőtt az előnye a tabellán a később játszó Real Madrid előtt.

Barcelona–Getafe 1–0 (1–0)
Barcelona,
Spotify Camp Nou, 79 814 néző. V: Villanueva
Barcelona:
Ter Stegen – S. Roberto (Alonso, 77.), Koundé, Christensen (Eric García, a szünetben), A. Baldé (Alba, a szünetben) – Gavi, Busquets, Pedri – Raphinha (Kessié, 62.), Fati, O. Dembélé. Vezetőedző: Xavi
Getafe: Soria – Damián Suárez, Djené, D. Duarte, Alderete, J. Iglesias (Gastón Álvarez, 84.) – Alena, Algobia (Villar, 62.), L. Milla (Seoane, 84.) – Ünal (Latasa, 84.), Mayoral (Portu, 77.). Vezetőedző: Quique Sánchez
Gólszerző: Pedri (35.)

Ünnepélyes jelenetek előzték meg a Barcelona Getafe elleni bajnokiját: köszöntötték Sergio Busquetset a 700. barcelonás mérkőzése után, és megmutatták a hazai közönségnek a Szaúd-Arábiában elnyert spanyol Szuperkupát.

Kevésbé gálajellegben folytatódott a mérkőzés, a Getafe nagyon összeszedetten védekezett, és több veszélyes támadást is vezetett, ha a volt realos Borja Mayoral jobb formában van, mesterhármasig juthatott volna, ám fejjel és lábbal is pontatlanul célzott, és Marc-André ter Stegen is jó formában védett ezen a mérkőzésen.

Egy gyors és pontos Raphinha, Pedri akció végén megszerezte az első félidő közepén a vezetést a Barca, és ki hitte volna akkor, hogy ez lesz a mérkőzés utolsó gólja...

Egy barátjának üzent (Fotó: AFP)

Nem jöttek be Xavi cseréi, igaz, Jordi Alba, Franck Kessié, Eric García és Marcos Alonso állt be, a ráadásban majdnem egyenlített a Getafe két csereembere, Jaime Seoane szabadrúgását azonban Juanmi Latasa közelről a kapusba fejelte.

Mindkét játékos a Real Madrid neveltje.

Ennyi marad meg a jegyzőkönyvekben és az emlékekben: fontos három pontot szerzett a Barcelona, becsülettel helytállt a Getafe. 1–0

Korábban
Villarreal–Girona 1–0 (Parejo 90+10.)
Kiállítva: S. Bueno (Girona, 87.)
Elche–Osasuna 1–1 (Carmona 67., ill. Ávila 20.)
Mallorca–Celta Vigo 1–0(Dani Rodríguez 59.)

Sevilla–Cádiz 1–0(Rakitic 89. – 11-esből)
Rayo Vallecano–Real Sociedad 0–2(Sörloth 15., Barrenetxea 36.)
Espanyol–Real Betis 1–0(Braithwaite 43.)

Atlético Madrid–Valladolid 3–0(Morata 18., Griezmann 23., Hermoso 28.)

Később
21.00:Athletic Bilbao–Real Madrid (Tv:Spíler2)– élőben az NSO-n!

20. Elche1861212–36–246

Ter Stegen: 234 meccs a Barcában, 100 kapott gól nélkül.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc KIMARAD!
Seoane szabadrúgását kissé jobbról, négy méterről a kapus ölébe fejeli Latasa... MECCSLABDA!

90+1. perc Alderete odalép Dembélének, ezzel is elmegy fél perc.

Öt perc a ráadás.

Ha így marad, utóbbi 5 bajnokijából 4-et elbukik a Getafe, előtte 5 fordulón át veretlen maradt.

85. perc Dembélé passzát jobbal Kessié 12-ről kapura teszi, balra eldőlve véd a kapus. A korner után ballal jócskán a léc fölé lő 21-ről Alba.

A vendégmester, a volt realos védő, Quique Sánchez Flores bevet minden titkos fegyvert a végére.

84. perc Gastón Álvarez be, Iglesias le, Ünalt Miguel Latasa, Millát Seoane váltja.

82. perc Enes Ünalnak
sárga lap Busquets lekönyökéséért.

Iglesiasnak mindene fáj, csere lesz.

81. perc
Fati az ötös bal sarka elől ballal a kapusba lövi Alonso ballábas, kiváló indítását. De megússza, mert les.

80. perc Fati lő jobbal kapura Pedri passza után a 16-os jobb sarka elől, blokkol a keresztbefekvő Iglesias.

77. perc Marcos Alonso be, Roberto le, Mayoralnak nagyon nem ment ma, Portu váltja.

75. perc Alena a 16-oson... de lesen kapta őt a Milla-passz.

74. perc A jobb szélen meginduló Suárez jobb oldali beadását Mayoral az ötösről jócskán a jobb sarok mellé fejeli, méterekkel. Koundét megelőzve. Bírja szusszal a 34 éves uru védő.

68. perc A szélső kap egy sárga lapot.

67. perc Alderete odalép Ousmane Dembélének, aki vállal odatart a védőnek, ápolás. Két perces.

A hivatalos nézőszám: 79 814.

62. perc Gonzalo Villar be, Algobia le, erősítenek a vendégek a középpályán. Raphinha le, Franck Kessié be, szélső helyett szűrő.

Ebben a bajnokságban nem veszített pontot odahaza a Barca a ligában.

59. perc Alba balról ballal csodásan ad középre, az ötösön pocsék a levétel Fatitól, de Alderete felszabadítása sem különb... Dembélé jobbal 13-ról, balról a bal alsó mellé lő, jócskán.

58. perc Nagyon csendesen csorog most a mérkőzés.

55. perc Koundé passza a kapusé, nagyon Gavi mellé ment.

47. perc Mayoral bal oldali, ballábas lövését kiüti a léc alól Ter Stegen.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Jordi Alba be, Baldé le, Eric García meg Christensent váltja.

A jelenlegi La Liga-csapatok közül csak az Elche ellen játszott több bajnokit hazai pályán a Barcelona vereség nélkül (24), mint a Getafe ellen.

Forrás: Weltfussball

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Raphinha beadását kifejeli az ötösről Ünal.

44. perc Omar Alderete felrúgja a jobb oldalon meginduló Dembélét. Az első sárga lap ma.

43. perc Újabb vendéghelyzet, az Iglesiasszal összejátszó Alena balról ballal nagy erővel ad középre, túlságosan is erősen, a bal sarok elé bevetődő Ünal nem éri el így a labdát.

42. perc Gavi megindul, Alena szereli harciasan őt a 16-os előtt. Kb. Gavi lett az, aminek Alena indult.

41. perc Alderete passzol balról remekül Mayoral elé, aki kissé balról, 13 méterről a kifutó kapusba lő!

Pedri: 24 meccs az idényben, 4 góllal.

Szétesett a vendégvédelem, ma először.

35. PERC VEZET A BARCELONA, PEDRI! Djené előremegy, Raphinha így megindulhat a bal szélen Koundé mesteri passzával, ballal remekül ad középre, az ötös jobb sarka elől jobbal a jobb, azaz a túlsó alsó sarokba lő PEDRI, megelőzve a kétségbeesetten visszarepülő Mayoralt. 1–0!

31. perc Helyzet, Alena passzával kapura tör Ünal, de kivetődik szépen elé Ter Stegen, a labda kipattan róla balra... már les.

30. perc Gavi balra tart a 16-os előtt, ballal váratlanul kapura lő, Soria vetődve fogja a labdát a jobb alsó előtt. Mintha ez a lövés is megpattant volna Duartén. Az ötvédős rendszerben sok a láb a labda előtt.

Xavi cserét rendel el: Raphinha és Dembélé helyet cserél.

25. perc Milla szabadrúgása után Vajda János-i magányban marad az ötös előtt Duarte.

22. perc Gavi passzol Pedrihez, ő balra Fatihoz, de kifelé pattan a labda róla az ötös bal sarka elől, majd ellöki Djenét.

20. perc Gigászi hazai mezőnyfölény, helyzetek nélkül. Baldé szép szólója ellenére is. 70 százalékos labdabirtoklási arány, többnek tűnik.

A Getafe a legutóbbi négy mérkőzéséből kétszer szerzett pontot a Barcelona ellen a La Ligában, egy iksszel és egy sikerrel, miután az előző kilenc meccsből egy ikszet tudott csak felmutatni.

11. perc Dembélé négy csel után kapura lő a 16-os bal sarkáról, kirepül elé Djené, és blokkol.

Soria játszott a Realban és az Atléticóban is, cseréje, Casilla Real-nevelés, de sokáig játszott az Espanyolban is.

7. perc Fati jobbal a jobb alsóba lőne 19-ről, középről, Soria vetődve véd a jobb alsó előtt. A labda megpattant Duartén, így lett veszélyes.

A kapus gyomra fájt leginkább.

5. perc Soria elüti Baldé beadását Fati elől, ráesik Djenére, kettős ápolás.

3. perc Pedri válla fáj, de folytatja. Ütközött Millával.

2. perc Ünal megindul, az ötös jobb sarka elől jobbal kapura lő, a jobb alsó előtt véd vetődve Ter Stegen, a kipattanót Mayoral a jobb alsóba teszi tízről... és lesről.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta neonzöldben.

2014-ben fogott itt utoljára pontot a mai ellenfél.

Díszsorfal a vendégektől a friss spanyol Szuperkupa-győztes Barcának és a 701. meccsén játszó Busquetsnek.

A Barca köszönti a kínai Holdújévet, kínai gyerekek kísérik őket, kínai nevek a mezeken.

Egy kis örökmérleg: 38 mérkőzés, 27 barcás és 4 gatefés sikerrel, 86, ill. 30 rúgott góllal.