A Celta legyőzésével nagy lépést tett a Barcelona az ezüstérem felé

2022.05.10. 21:25
Eldöntötték az első félidőben? (Fotó: AFP)
Az FC Barcelona hazai pályán 3–1-re legyőzte a Celta Vigót a spanyol labdarúgó-bajnokság, a La Liga 36. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
36. FORDULÓ
FC Barcelona–Celta Vigo 3˜˜–1 (2–0)
Barcelona,
Camp Nou, 55 899 néző. Vezette: Ortiz Arias
Barcelona:
Ter Stegen – Dani Alves (Mingueza, 89.), R. Araújo (Lenglet, 67.), Eric García, Jordi Alba – F. de Jong, Gavi – O. Dembélé, Depay (Fati, 64.), Ferran Torres (Puig, a szünetben) – Aubameyang (L. de Jong, 84.). Vezetőedző: Xavi
Celta: Dituro – K. Vázquez (Murillo, a szünetben), Aidoo, N. Araújo, Galán – Beltrán (Veiga, 90.) – B. Méndez, D. Suárez (Fontán, 80.), Cervi (A. Solari, 90+7.) – Galhardo (Tapia, 60.), Aspas. Vezetőedző: Eduardo Coudet
Gólszerző: Depay (30.), Aubameyang (41., 48.), ill. Aspas (50.)
Kiállítva: Murillo (58.)

Az FC Barcelona 2008 óta először most marad trófea nélkül az idény végére, de legalább a Bajnokok Ligája-szereplést bebiztosította, és a bajnoki hajrá innentől az ezüstérem megszerzéséről szól a katalánok számára.

Álmosan kezdett a Barca, de Iago Aspas és Thiago Galhardo csak helyzetig jutott a másik oldalon. Szép lassan belelendültek a Xavi-tanítványok, Ousmane Dembélé, Pierre-Emerick Aubameyang és Memphis Depay vezérletével kétgólos előnyre tettek szert a szünetre, majdAubameyang nem sokkal a pihenő után ismét betalált: a 21. mérkőzésén a 13. gólját szerezte a Barcában a gaboni támadó.

De betalált hamarosan „menetrend szerint” Iago Aspas is, aki a 10. gólját szerezte karrierje során a Barca ellen, most Marc-André ter Stegen és Galhardo készítették elő a gólját.

Ronald Araújót a mentő vitte el a pályáról, miután összefejelt Gavival, a folytatás után egy akción belül Aspas két ziccert is elrontott, mert egyszer sem mert lőni az ötös elől! Sokaknak eszébe jutott egy nem is régen rendezett mérkőzés, amelyen a Celta pontot szerzett a Barca ellen háromgólos hátrányból is.

Araújo agyrázkódást szenvedett, a pályáról egyből egy kórházba szállították.

A hajrában a Ferran Torrest váltó Riqui Puig lesről talált a kapuba, Ansu Fati csak kisebb helyzetekig jutott. Belefért: megérdemelten nyert a Barcelona, és nagy lépést tett az ezüstérem felé.

Korábban
Valencia–Real Betis 0–3 (Willian José 57., Canales 87., Borja Iglesias 89.)
Granada–Athletic Bilbao 1–0 (Álex Collado 35.)

20. Alavés35 7 72128–60–3228

R. Araújót benntartják a kórházban további vizsgálatok és megfigyelés céljából.

Az FC Barcelona az előző 3 hazai meccséből 2-t elbukott, a bajnokságban összesen négyszer kaptak ki odahaza ebben az idényben. Többel csak 1987-ben zártak, héttel.

99+13. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

99+12. perc Jordi Alba kap sárga lapot Aspas felrúgásáért. Eltiltás neki is.

99+10. perc Alba passzol Fati elé, lőne hatról, de odalép az utolsó pillanatban Tapia, L. de Jongot meg szereli az ötösön N. Araújo. A VAR szerint egyik eset sem ért büntetőt.

90+10. perc Sárga lap a Veigát felrúgó Frenkie de Jongnak, eltiltás!

Alves igyekszik még, Alba nem villog, holott neki tíz gólpassza van a La Ligában. Az előző két kiírásban összesen jutott ennyiig.

90+5. perc Fati jobbal 16 méterről kapura lő, Dituro kiejti, aztán javít gyorsan. A kapus első védése ma!

A Barcelona 33. keddi bajnokiján sem fog kikapni, ez ligarekord!

90+3. perc Lenglet elfejeli a labdát az ötösön Aspas elől, Galán balról jövő beadását követően.

11 perc a ráadás!

89. perc Óscar Mingueza be, Alves le.

A Barcelona csak 3-at nyert meg előző 9 meccséből a Celta ellen, az azt megelőző 14-ből 10-et.

A Celta Vigo kettőt megnyert előző itteni 7 bajnokijából, eggyel többet, mint az előző 48-ból.

88. perc Dembélé jobb oldali beadását Fati ballal a bal alsó mellé rúgja, belsővel.

Már a kórházban van, agyrázkódással.

85. perc Alves jobb oldali beadását Luuk de Jong hatról nem sokkal fejeli a jobb felső mellé!

A helyzetkihasználás királya a La Ligában

84. perc Luuk de Jong be, Auba le.

82. perc
Aidoo ellöki az ötös előtt Dembélét, tovább.

80. perc Eric García
odarúg Aspasnak, sárga lap. Eltiltás a bekknek.

77. perc García passzát Puig jobbal a bal felsőbe rúgja hat méterről, picit jobbról, de lesről jött a passz.

69. perc García nem figyel, de Aspas nem mer lőni nyolcról, rossz a passz Méndeznek, a visszapasszt Aspas Suárez elé gurítja, aki jobbal 17-ről Lenglet-be lő.

Jön vissza a kiskocsi. De csak beakad végül a helyére a hordágy, elindul a mentőautó.

A mentőautó a pályán még, a hordágy megakadt a sínen. Araújo félig kint, félig bent szegény, De már jobban van, kommunikál is.

64. perc Clément Lenglet a pályán. Ansu Fati be, Depay le.

A 21. században Diego Forlán és Aspas lőtte a legtöbb gólt a Barcának, 10-et mindketten, Cristiano Ronaldo 9-ig jutott.

62. perc Gavit egy másik kiskocsi viszi le. Ő fejelt össze Araújóval véletlenül.

61. perc Ronald Araújo a földön fekszik, elájult, azonnal megáll a játék. Csere lesz, ápolás, de senki sem kapkod az orvosi stábban. Ez jó jel. Hordágy, kiskocsi. Mentőautó. Ez rossz jel!

60. perc Renato Tapia be, Galhardo le.

58. perc JEISON MURILLO kiáll, feldönti utolsó védőként a tizenhatos bal sarka előtt Depayt.

A Celta ebben az idényben egyszer már egyenlített a Barcával szemben 0–3-ról…

52. perc Cervi beadása után Méndez fejesét Galhardo mellre veszi, majd ballal 14 méterről a léc fölé vágja.

Aubameyang 11. bajnoki gólja, a La Ligában senki sem jutott még el ilyen sok találatig tavasszal télen vett játékosok közül! Diego Costa 10-ese volt eddig a rekord.

50. PERC GÓLOKKAL, Ter Stegen rosszul passzol Ronald Araújo elé az ötösről, Galhardo köszöni szépen, balról ballal középre ad, az ötös bal sarka és a bevetődő García elől IAGO ASPAS ballal a jobb alsó sarokba lő! 3–1!

48. PERC GÓLLAL, a tizenhatos bal oldalára betörő Dembélé remek átadását PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG jobbal a jobb alsó sarokba rúgja középről, 12 méterről, Aidoo lába között. Dituro ezt nem védhette: 3–0!

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Jeison Murillo be, Vázquez le, Torrest meg Riqui Puig váltja.

A topligák asszisztkirálya pedig…

Ebben az idényben 51 meccset játszott eddig a Barca, egyet Busquets nélkül. Akkor nyert, a Mallorca ellen.

Iago Aspas 9

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

44. perc
Depay kissé balról, 13 méterről ballal a léc fölé emeli a labdát.

43. perc
Dembélét két jó csel után a visszafutó, becsúszó Galhardo szereli.

41. PERC PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG is megvillan, Depay bal oldali beadását ballal a bal alsóba rúgja, tízről, miután a mexikói Néstor Araújo mentés címén az ötösről a támadó elé rúgja a labdát. Aubameyang a földre lőtte a labdát, az éppen átpattant a kétségbeesetten vetődő védőn, Dituro kapus nem ért oda. 2–0!

37. perc Aidoo ad be balról jobbal, Araújo és García elől tízről Galhardo kapura fejel, a jobb alsó előtt véd Ter Stegen, legördülve.

36. perc Galharco emel Suárezhez, aki jobbal a bal alsóba lőne 15 méterről, jobbal, picit jobbról… Ter Stegen akkorát véd, hogy még Aspas is ad neki egy pacsit.

33. perc Cervi veszélyes bal oldali beadását kivágja a kapu torkából García.

Depay: 35 meccs az idényben, 2 gólpasszal és 13 találattal.

Dembélé: 31 meccs az idényben, 2 góllal és 12 gólpasszal.

30. PERC VEZET A BARCA! Dembélé elindul a jobb oldalon, Galánt és Cervit is kicselezi, Beltránt dettó, majd jobbal visszafelé passzol, okosan, MEMPHIS DEPAY meg jobbal a jobb alsó sarokba lő. A vetődő kapus beleért, de nem tudta hárítani a 11 méteres lövést. 1–0!

27. perc De Jong labdát szerez, megindul, a tizenhatosra befutó Depayhoz passzol, aki elengedi a labdát, így az éppen jó… a felé futó Aidoonak.

27. perc Alba felbőrözi most Vázquezt, de fennakad aztán rajta a 16-oson.

26. perc Torres addig nézi a bal szélen, kinek adjon be, hogy a türelmetlen Vázquez szereli.

25. perc Mezőnyjáték, nem a legjobb. A két Araújo összesen 2 pontatlan passzt adott ma, 32 kísérletből. 16-szor passzoltak, a hazai kettőt rontott. Egyből majdnem gól lett.

17. perc Cervi kicselezi Gavit, az ötös bal sarka előtt szereli őt Alves. Cervi elesik, majd reklamál. Tiszta Dél-Amerika. A korner az Aidoo elé kilépő Ter Stegené, a védő rosszul esik aztán. Hason landolt.

A vendégek Araúója mexikói: Néstor Araújo 30 éves, 57-szeres válogatott, négy éve 7 millióért vették a Santos Lagunától. A testvére, a már veterán Félix több mexikói élcsapatot is megjárt.

14. perc NINCS BENT! Ronald Araújo eladja a labdát a tizenhatos előtt, Aspas tétova ódát ad elő a 16-os és a kapus előtt, visszaér így a bekk, és szereli is, bevetődve. Amikor Aspas lőtt ballal, akkorra már visszaért az uruguayi védő.

12. perc Gavi passza után Aidoo szereli a tizenhatoson belül Dembélét, majd ki is cselezi a szélsőt.

10. perc MELLÉ, Aspas passzol az ötös jobb sarka elől középre, Galhardo lemarad a passzról, de mindegy, mert les.

7. perc Depay megindul, de picit rövid neki Aubameyang ívelése, Méndez a nevező harmadik, Depay indítása meg a kapusé.

6. perc Alves felborítja Galhardót, szabadrúgás. Brazilok egymás között.

2. perc Alba hatalmasat rúg Aspasba a miheztartás végett.

1. perc A középkezdés után egy pocsék Ter Stegen-passzal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és nadrágban, a vendégek világoskék mezben és fehér nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 119 mérkőzés, 65 barcás és 24 vigói sikerrel, 260, ill. 139 rúgott góllal.