Legyőzte a Bilbaót és megelőzte a Realt a Barcelona

2021.01.31. 22:59
Készül Messi (10) pályafutásának 54. szabadrúgásgólja (Fotó: AFP)
Az FC Barcelona vasárnap este 2–1-re legyőzte az Athletic Bilbaót a spanyol bajnokság 21. fordulójában, s ezzel legutóbbi öt bajnoki mérkőzését egyaránt megnyerte, megelőzte a tabellán a Real Madridot és fellépett a második helyre.

FC Barcelona:
Ter Stegen – Mingueza, Araújo, Umtiti, Jordi Alba – Pjanic (Sergi Roberto 66.), F. de Jong, Pedri – O. Dembélé (Braithwaite 87.), Messi, Griezmann (Lenglet, 84.). Edző: Ronald Koeman
Athletic Bilbao: Unai Simón – Capa (Lekue 84.), Y. Álvarez, I. Martínez, Berchiche – De Marcos (Berenguer, 66.), Dani García, Vencedor (Vesga, 66.), Muniain – Raúl García, I. Willams (Villalibre, 84.). Edző: Marcelino
Gólszerző: Messi (20.), Griezmann (74.), ill. Jordi Alba (49. – öngól)

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést az FC Barcelona, ami az első tíz perc után alább is hagyott. Az aktív kezdésért egyébként főleg Antoine Griezmann és Lionel Messi volt a felelős, míg Ousmané Dembélé inkább a katalán támadások kerékkötőjének tűnt az első percekben. A 20. percben aztán megszerezte a vezetést a Barca, Lionel Messi remekül tekerte a labdát 20 méterről a bal felső sarokba, megszerezve ezzel pályafutása 54. szabadrúgásgólját.

Jellemző a Bilbao támadójátékára, hogy a vendégeknek hátrányba kerülve sem sikerült gólhelyzetet kialakítaniuk a katalánok kapuja előtt – sőt, Inaki Williamsék elvétve jártak csak Marc-André ter Stegen kapujának közelébe.

Nem úgy a második félidő elején: a 49. percben ugyanis teljesen váratlanul egyenlített a Bilbao: gyors akció végén Raúl Garcia beadását Jordi Alba a saját kapujába lőtte, amikor menteni szeretett volna (öngól)

Nem sokkal később Unai Simón kapus nagy vetődéssel mentette meg góltól a csapatát, amikor Miralem Pjanic fejesét tolta oldalra, s a továbbiakban is jóval több tennivalója akadt, mint kollégájának.
S ezeket a lehetőségeket sikerült is rendre hárítania, egyetlen alkalmat leszámítva: a 74. percben jobb oldali beadás után Griezmann pofozta a léc alá a labdát, ezzel megszerezte csapatának a győzelmet.

Habár Messi a végén szeretett volna gólt lövetni az öngólt összehozó Jordi Albával, a több bravúrt bemutató Unai Simón kapus hárítani tudott a 92. percben, így maradt a 2–1-es barcelonai siker.

A begyűjtött három ponttal a katalánok felugrottak a második helyre a tabellán, megelőzve a nagy rivális Real Madridot. A Barca egyébként ezzel immár ötmeccsesre növelte nyerő szériáját: legutóbbi öt bajnoki mérkőzését egyaránt megnyerte.

18. FORDULÓ
Atlético Madrid–Athletic Bilbao, március 10.

Köszönjük a figyelmet hamarosan jövünk az összefoglalóval.

94. perc: Vége a mérkőzésnek!

93. perc: Barca-kontra végén Messi hagyja Jordi Albának a labdát, ám lövését Simón védeni tudta.

90. perc: Négy perc lesz a hosszabbítás.

88. perc: Raúl Garcia sistergős lökete zúgott el a léc fölött centikkel.

87. perc: Braithwaite érkezett Dembélé helyére.

84. perc: Újabb cserék: Williams helyén Villalibre, Capa helyett Lekue. A másik oldalon Griezman helyett Lenglet,

83. perc: Muniain tekert a kapu elé szögletet balról, a védelem eltakarítja a labdát középről.

80. perc: Raúl Garcia lőtte középre laposan a labdát balról, Williams centikkel maradt le róla középen.

79. perc: Williams fejelt fölé egy jobbról érkező beadást 13 méterről – meg lesről, úgyhogy szabadrúgás kifelé.

77. perc: Capa is kapott egy lapot.

74. perc: Ott a gól! Hosszú akció végén Dembélé szöktette a jobb oldalon a tizenhatosra betörő Minguezát, akinek centerezését az érkező Griezmann három lépésről a léc alá pofozta, 2–1!

72. perc: Berenguer! Az első igazán veszélyesnek mondható vendéghelyzet: Berenguer lopta a távolságot, majd jó 18 méterről a kapu bal oldala mellé lőtt.

69. perc: Dembélé esett hanyatt Muniain szorításában a tizenhatoson belül Lahoz játékvezető határozottan kirúgást ítélt.

66. perc: Cserék: Vencedor és De Marcos le, Vesga és Berenguer be. Pjanic helyett Sergi Roberto.

63. perc: Dembélé ültetett hintába két védőt a tizenhatoson belül, de addig cselezgetett, míg végül az ötös bal sarkánál Álvarez szerelte.

62. perc: Messi szöglet, hatástalan.

59. perc: Dembélé tekert középre balról, mindenki feje fölött elszállt középen...

57. perc: Griezmann balról ccenterezett, Pjanic nagy erővel fejelt 7 méterről, Simón óriási vetődéssel mentett szögletre.

55. perc: Messi beadása után Álvarez kishíján a saját kapujába csúsztat, Simón hárít.

54. perc: Dani García rúgta meg Messit, szabadrúgás, jobbról.

50. perc: Az esetet megnézték a VAR-szobában, s ott sem láttak szabálytalanságot. Közben a pályán a reklamáló Jordi Alba kidumált magának egy sárgát.

49. perc: A semmiből egyenlít a Bilbao! Raúl Garcia adott középre balról, az érkező de Marcos elől menteni igyekvő Jordi Alba lábáról a labda a bal alsó sarokba vágódott, öngól!

48. perc: Messi tolta ki Griezmannak a labdát balra, ő lőtt is 8 méterről Simón védett, de Griezmann lesen volt!

47. perc: De Jong rángatta meg Martínez mezét, sárga.

46. perc: Folytatjuk, csere nincs egyik oldalon sem.

45. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: De Jong balról gurított középre a tizenhatos előterébe, ahol Griezmann elengedte Messinek, ő Dembélének tolta tovább jobba, aki 14 méterről a kapu fölé püfölte a labdát.

43. perc: Messi hajszálpontos indításával Dembélé lódult meg a jobbösszekötő helyén,ám a tizenhatos előtt Berchiche ellentmondást nem tűrően szerelte.

43. perc: Marcelino vezetőedző reklamált, kapott is egy sárgát.

40. perc: Még egy sárga, Yeray Álvarez kapta.

36. perc: Próbálkozik a Bilbao, de nem jut lövéshez, Williams passza elakad a védőkben a tizenhatos vonalán, így nem tudja kiugratni De Marcost.

32. perc: Itt az első sárga: Raúl García kapta, mert felrúgta de Jongot.

31. perc: Csak mondani kellett, és máris Alba ad be balról, ám a védők fejjel menteni tudtak Griezmann elől.

30. perc: Leült a mérkőzés az elmúlt percekben.

25. perc: Araújo hozta fel a labdát komótosan, betört a tizenhatoson belülre, majd 15 méterről, jobbról alig lőtt a jobb alsó sarok mellé!

23. perc: Először jár a Barcelona tizenhatosán belül a Bilbao, Ter Stegen rögtön ront is, bár a vendégeknek vajmi kevés köze volt hozzá, hogy rosszul passzolt Jordi Albához, így bedobással jöhetett az Athletic.

20. perc: Messi! Parádésan csavarta a labdát a bal felsőbe, 1–0!

19. perc: Messi került a földre, Vencedor állta útját a tizenhatos előterében, szabadrúgás 20 méterről, középről.

17. perc: Dembélé próbáltameg elvinni a labdát I. Martínez mellett, a védő szerelni tudta, így nem jutott beadási lehetőséghez a francia, akinek eddig nem nagyon megy a játék.

13. perc: Pjanic szúrt kapura egy kipattanót, ám nem találta el túl jól, így viszont pont Messit találta meg a labda, az argentin az ötös bal sarkától mellel fölé pattintotta.

10. perc: Jól kezdett a Barcelona, de az elmúlt percekben kicsit alább hagyott a nyomás.

7. perc: Messi tette ki Griezmannak balra a tizenhatos előteréből, ő egyet tolt rajta majd lőtt, Simón a kapu fölé tenyerelte a labdát. Szöglet.

5. perc: Micsoda védés Unai Simóntól! Griezmann gyorsan elvégzett egy szabadrúgást a kezdőkör szélén, jól ugratta ki Messit, aki az ötös jobb sarkától lőtt, Simón hatalmas bravúrral védett.

3. perc: Griezmann hámozta át magát Berchiche-n, szabadrúgás kifelé a tizenhatoson belülről.

1. perc: A hazaiak kezdtek.

Érkeznek a csapatok, mindkét brigád klasszikus színösszeállításában lép pályára.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a találkozó!

ELŐZMÉNYEK

Vasárnap reggelre óriási szenzációt jelentett, hogy kiszivárgott Lionel Messi 2017-es szerződésének számos részlete.Mint arról beszámoltunk, a Yahoo Sports a spanyol El Mundóra hivatkozva azt állítja, az argentin klasszis Lionel Messi több mint félmilliárd euróról szóló szerződést írt alá az FC Barcelonánál 2017-ben. Erre reagálva, a katalán RAC1 rádió információja szerint az argentin klasszis jogi lépésekre készül a spanyol lappal szemben.

A két csapat legutóbb alig két hete, a spanyol Szuperkupáról döntő mérkőzésen találkozott egymással, akkor a Bilbao hosszabbítás után 3–2-re győzött, s Lionel Messit kiállították.

HÉTFŐ
21.00: RealBetis–Osasuna (Tv:Spíler2)

KORÁBBAN
Cádiz–Atlético Madrid 2–4
(Negredo 35., 71., ill. Luis Suárez 28., 50. – a másodikat tizenegyesből, Saúl 44., Koke 88.)
Getafe–Deportivo Alavés 0–0
Granada–Celta Vigo 0–0