Alavés elleni döntetlennel kezdte a Barca a Koeman utáni korszakot

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2021.10.30. 20:48
Memphis Depay szenzációs gólt szerzett, de a győzelem nem jött össze a Barcelonának (Fotó: AFP)
Első mérkőzését játszotta az FC Barcelona Ronald Koeman vezetőedző szerdai menesztése óta, az ellenfél pedig az Alavés volt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójának szombati játéknapján. A végeredmény 1–1 lett – Memphis Depay zseniális góljára Luis Rioja válaszolt a rengeteg sérüléssel tarkított meccsen.

SPANYOL LA LIGA
12. FORDULÓ
BARCELONA–ALAVÉS 1–1 (0–0)

Barcelona,Camp Nou,37 278néző.Vezette:Jorge Figueroa Vázquez
Barcelona:Ter Stegen – Mingueza (Ezzalzouli, 81.), Piqué (Lenglet, 69.), E. García, Alba – Nico (Baldé, 81.), Busquets, Gavi (Puig, 69.) – Dest, Agüero (Coutinho, 41.), Depay.Megbízott vezetőedző:Sergi
Alavés:Sivera – Navarro (Martin, 20.), Laguardía, Lejeune, Duarte – Moya (M. García, 80.), Ndiaye, Pons (Pina, 62.) – Édgar (Pellistri, 62.), Joselu (Sylla, 80.), Rioja.Vezetőedző:Javier Calleja
Gólszerző:
Depay (49.), ill. Rioja (52.)

Az FC Barcelona első mérkőzésére készült Ronald Koeman vezetőedző szerdai menesztése óta, az ellenfél pedig az egymás után két bajnokit is megnyerő Alavés volt a Camp Nouban. A katalánok megbízott edzője, Sergi nem nyúlt bele drasztikusan a megszokott kezdőcsapatba, de rengeteg kulcsembere hiányzott, mint például Pedri, Frenkie de Jong vagy éppen Ansu Fati.

Ahogyan arra számítani lehetett, a Barca az első perctől kezdve mezőnyfölényben játszott, jóval többet birtokolta a labdát ellenfelénél, de a szünetig csak egyszer találta el a kaput. Akkor Eric García fejese révén, gól azonban nem lett belőle. Az első félidőben az Alavésnél Ximo Navarrót, a katalánoknál Sergio Agüerót kellett lecserélni – utóbbit szédülés, légzési nehézségek miatt.

A második játékrészben felpörögtek az események. A 49. percben Memphis Depay szerzett szenzációs gólt: nagyjából 17 méterről tekert a hosszú sarokba, védhetetlen volt. Három perccel később az Alavés mutatott be nagyszerű összjátékot, melynek végén Joselu talppal hozta ziccerbe Luis Rioját, aki elhúzta a labdát Marc-André ter Stegen mellett, és a kapuba lőtt, ezzel lett 1–1.

Ezt követően kétszer is ziccerbe hozták a társak Depayt, de előbb a kapufát, majd Antonio Sivera kapust találta el a holland. A sérüléshullám ebben a félidőben is folytatódott: a hazaiak részéről Gerard Piquét, az Alavéstól pedig Édgar Méndezt kellett lecserélni nem taktikai okokból.

A hajrában aztán már nem tudott igazán veszélyes helyzeteket kialakítani a hazai csapat, az Alavés rendkívül fegyelmezetten védekezve kiharcolta a döntetlent, és elhozott egy pontot a Camp Nouból. A Barcelona továbbra is csak a 9. helyen áll a spanyol élvonal tabelláján.1–1

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! 1–1

90+3. perc: az Alavés nem meg tudja tartani a labdát, nem engedi újabb ziccerhez a Barcelonát – könnyen lehet, hogy hamarosan jön a hármas sípszó.

90+1. perc: Baldé kapott jó labdát kissé kisodródott helyzetben, a befejezése aztán nem volt pontos. Már csak két perc van hátra, hiszen három perc a jelzett ráadás.

89. perc: Felért egy támadással az Alavés, Lejeune fejelhetett, de ter Stegen magabiztosan hárított.

83. perc: Coutinho pontrúgása a kapu fölé szállt.

82. perc: Duarte szabálytalankodik a tizenhatos vonalánál, sárga lapot kap érte – nagyszerű helyről végezhet el szabadrúgást a Barcelona.

81. perc: a Barca is kettőt cserélt – Nicót Baldé, Minguezát Ezzalzouli váltotta.

80. perc: Joselu helyett Sylla, Moya helyett Manu García a pályán – ezzel elfogytak az Alavés cserelehetőségei.

79. perc: az utóbbi percekben nem tud helyzetbe kerülni a hazai csapat, az Alavés pedig gondban van a kontrákkal.

74. perc: Kontrával lódulhatott meg az Alavés, de az utolsó passz nem volt pontos.

A hosszabbítással együtt bő húsz perc van hátra. A Barcelona 12 lövéssel próbálkozott eddig és ötször találta el a kaput – utóbbiból az Alavés csak egyet mutatott be, de abból gólt szerzett.

69. perc: Elképesztő sérüléshullám – Piqué sem tudja folytatni a játékot, helyére Lenglet jött be a katalánoknál. Emellett Puig Gavit váltotta.

62. perc: az első félidőben megsérülő Edgar jelezte, hogy nem tudja folytatni, helyére Pellistri állt be az Alavésnél, míg Pons helyett Pina érkezett.

61. perc: Hasonló helyzet, mint az imént – Nico löbbölt egy passzt Depay elé, előtte már csak a kapus volt, de a próbálkozás Sivérát találta el.

59. perc: KAPUFA! Memphis Depay kapott remek labdát Gavitól, majd megpróbálta átpöckölni azt Sivera felett és ez sikerült is, de csak a kapufát találta el.

58. perc: ezúttal Jordi Alba lőtt messziről, s bár mellé ment a próbálkozás, nem tévedett sokat.

54. perc: Felpörgött a meccs! Ezúttal Coutinho iramodott meg a labdával, majd eleresztett egy nagyszerű lövést, de Sivera hárítani tudott.

52. perc: GÓÓL! Máris egyenlít az Alavés, 1–1! A vendégcsapat kihasználja az első valamire való helyzetét – Joselu gyönyörű mozdulattal, talppal tette Rioja elé a labdát a kapu közvetlen közelében, ő elhúzta azt ter Stegen mellett, majd a kapuba lőtt.

49. perc: GÓÓL! 1–0-ra vezet a Barcelona! Memphis Depay 17 méterről döntött a lövés mellett, a labdát a hosszú sarok felé tekerte és egy szenzációs találatot szerzett – védhetetlen löket volt.

A szünetben egyik edző sem változtatott – igaz, mindkét tréner már csak kétszer tud belenyúlni a meccsbe.

KEZDETÉT VETTE A MÁSODIK FÉLIDŐ!

A legfrissebb hírek szerint szédülés, kisebb légzési nehézség miatt kellett lecserélni Agüerot az első játékrészben.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45+5. perc: a szabadrúgásból kirúgás lett, Sivera pedig húzta az időt – az Alavés kapusa gyűjtötte be a meccs első sárga lapját.

45+4. perc: Dest kapott egyet az arcára, elterült – jöhet a szabadrúgás.

45+1. perc: sokat állt a játék, öt perc a hosszabbítás!

45. perc: Memphis Depay próbálkozott meg egy lökettel nagyjából a tizenhatos sarkáról, de Sivera a helyén volt és megfogta a labdát – még ha nem is elsőre.

41. perc: le is kellet cserélni Agüerót, a helyén Coutinho a pályán a Barcelonánál.

40. perc: A lassítások alapján sem tudni pontosan mi okozhatta az argentin sérülését, de Laguardíától kapott egy könyököst.

39. perc: Agüero kapott a nyakához, majd a földre feküdt. Beszaladt hozzá az orvosi stáb, ápolni kell.

36. perc: Edgar adta be a labdát magasan a jobb oldalról, Rioja pedig kapásból lőtt, de borzasztóan talált el a labdát, ami nem ért el a kapuig.

Harmincöt perc után több mint 80 százalékban birtokolja a labdát a Barcelona.

30. perc:
Duarte ívelt be a célterületen belülre egy szabadrúgást, a hosszún pedig a hosszú perceken át ápolt Edgar robbant be, s remek fejest mutatott be, de nem talált kaput.

29. perc: Nico González rogyott a földre a 16-oson belül, de nem szabálytalankodtak vele szemben.

26. perc: újabb sérülés az Alavésnél! Lehet, hogy Edgar Mendez sem tudja folytatni a játékot.

22. perc: Agüero iramodott meg a labdával, majd nagyjából 25-26 méterről úgy döntött, megpróbálkozik egy lövéssel – mellé.

20. perc: Navarro a sérülése miatt nem tudja folytatni a játékot, Martin váltja az Alavésnél.

18. perc: MEKKORA VÉDÉS! Depay szöglete után Eric García fejelhetett középen, nagyjából nyolc méterről, Sivera viszont hatalmas védést mutatott be.

A pontos nézőszám egyelőre ismeretlen, de jóval kevesebben vannak a Camp Nouban mint egy hete, a Real Madrid elleni bajnokin.

12. perc: Navarro fájlalja a lábát, úgy tűnt, hogy le kell cserélni, de egyelőre marad a pályán.

10. perc: Depay csinált meg két remek cselt a bal oldalon, majd a tizenhatoson belül a beadás mellett döntött, de a labda nem jutott el Destig.

7. perc: Eric García iramodott meg a labdával, középre tette azt és Dest bele is tudott fejelni, de nem tudta a kapu felé irányítani.

6. perc: Nem meglepetés, hogy a Barca birtokolja jóval többet a labdát, de helyzetig eddig még nem jutottak el a katalánok.

Az Alavés eddig 17 bajnoki játszott a Nou Campban, kétszer tudott nyerni.

2. perc: Gavi ívelte be veszélyesen a labdát jobbról, de odaért a vendégek kapusa, Sivera.

A Barcelona a hagyományos gránátvörös-kék szerelésében, az Alavés fehér mezben lépett pályára.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

ELŐZMÉNYEK

A katalánoknál olyan kulcsemberek hiányoznak mint Pedri, Frenkie de Jong, vagy éppen Ansu Fati, de továbbra sem bevethető Ousmane Dembélé, Sergi Roberto, Ronald Araujo, Martin Braithwaite és Moussa Wagué sem.

Ez lesz a Barca kezdője

Az FC Barcelona a múlt heti, Real Madrid elleni vereséget követően szerdán 1–0-ra kikapott idegenben az újonc Rayo Vallecanótól, a klub elnöke, Joan Laporta pedig ezt követően úgy döntött, azonnal meneszti posztjáról Ronald Koeman vezetőedzőt.

A spanyol és a nemzetközi sajtóban Koeman távozását követően rögtön megjelentek azok a hírek, hogy a Katarban edzősködő klublegenda, Xavi Hernández ül le a katalánok kispadjára. Sajtóhírek szerint a felek a személyes feltételekben már meg is megállapodtak egymással, de mivel a korábbi középpályásnak élő kontraktusa van az al-Szaddal, a szerződéskötés hosszabb időt vehet igénybe.

A Barcelona az új tréner kinevezéséig Sergi Barjuán Esclusát nevezte ki ideiglenes vezetőedzőnek, aki nyáron vette át a Barcelona B irányítását. A 49 esztendős Sergi játékosként a katalánoknál nevelkedett és 56 alkalommal lépett pályára a spanyol válogatottban.

A katalánok jelenleg tizenegy fordulót követően csak a 10. helyen állnak (tíz lejátszott meccsel) a La Ligában, s a Bajnokok Ligája csoportkörében sem állnak továbbjutásra.

A Camp Nou már készen áll

Ami az Alavést illeti: jó formában van Javier Calleja csapata, hiszen a legutóbbi két bajnokiját megnyerte és ezzel el is mozdult a kieső zónából – jelenleg a 16. helyen áll.

A két gárda az előző idény elején 1–1-es döntetlent játszott egymással az Alavés otthonában, télen azonban 5–1-re nyert a Barcelona a Camp Nouban.

ÜDVÖZÖLJÜK OLVASÓINKAT AZ FC BARCELONA–ALAVÉS LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!