La Liga: az egyik kapus öngólt ütött, a másikat kiállították

2018.03.03. 20:57
A továbbra is kieső helyen álló Deportivo La Coruna hazai pályán 1–1-es döntetlenre végzett az Eibarral a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójában.

A baszkok Inui Takasi találatával már a 11. percben megszerezték a vezetést, ám a Depor a 33. percben egyenlített, amikor Florin Andone fejesét követően Marko Dmitrovics, az Újpest korábbi kapusa a kapuba ügyetlenkedte a labdát. Inui Takasi találatával már a 11. percben megszerezték a vezetést, ám a Depor a 33. percben egyenlített, amikor Florin Andone fejesét követően Marko Dmitrovics, az Újpest korábbi kapusa a kapuba ügyetlenkedte a labdát.

Hat perccel később a La Coruna-i védelem bénázása végén a hazaiak kapuvédője, Makszim Koval a kapujából kirontva úgy felvágta az Eibar támadóját, hogy azonnal kiállították. A 25 éves ukrán futballista az első kapus ebben az évszázadban a La Ligában, aki a legelső spanyol bajnoki meccsén piros lapot kapott.

A Depornak nagy szüksége lett volna a három pontra, de több mint negyven percet emberhátrányban játszva a döntetlennel sem lehet elégedetlen.

A sereghajtó Málaga egyre nehezebb helyzetbe kerül, ezúttal a hatmeccses nyeretlenségi sorozatának véget vető Leganéstől kapott ki.

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ

Leganés–Málaga 2–0
(Eraso 55., Amrabat 62.)
Deportivo La Coruna–Eibar 1–1 (Dmitrovics 33. – öngól, ill. Inui 11.)
Villarreal–Girona 0–2 (Stuani 16., Lozano 80.)
Real Madrid–Getafe 3–1 (Bale 24., C. Ronaldo 45., 78., ill. Portillo 65. – 11-esből)
Sevilla–Athletic Bilbao 2–0 (Muriel 27., F. Vázquez 32.)